MenuZamknij

WIADOMOŚCI

SPORT

Będzie gładko przez jakiś czas

Wiadomości: JELENIA GÓRA
Wtorek, 17 sierpnia 2010, 8:52
Aktualizacja: 8:53
Autor: TEJO
Fot. TEJO
Na jeleniogórskich ulicach trwają roboty drogowe. Niestety, ich skutek nie będzie długotrwały.

Tak jest, na przykład, na ulicy Ogińskiego na Zabobrzu. Kierowcy narzekali na pełną dziur nawierzchnię. Zniszczona warstwa została usunięta, a w jej miejsce trafi nowy asfalt. Będzie gładko jak na stole, ale do czasu. Taka metoda naprawy dróg nie jest bowiem trwała i po sezonie zimowym – najpewniej – ulica znów będzie wymagała naprawy.

Samorządowcy zdają sobie sprawę, że – w sumie – takie roboty to wyrzucanie pieniędzy w… asfalt, który – kiedy zacznie odpadać – znów trzeba będzie wylać na nowo. Jednak na kompleksowe naprawy dróg nie ma odpowiednich środków. Na remonty czeka wiele innych nawierzchni. Fatalnie jeździ się, na przykład, ulicą Grottgera powyżej Wojska Polskiego. Tam ulicy nie naprawiono nawet prowizorycznie.

Ogłoszenia

Czytaj również

Maraton charytatywny

Piknik ze zwierzakami w sobotę

Dużo serca i ciepła w schronisku dla zwierząt

Komentarze (16) Dodaj komentarz

~Any 17-08-2010 9:38
Cały tydzień były pozostawione wyryte dziury, a informacja praktycznie żadna. W czasie deszczu wyciętego asfaltu nie było widać i kierowcy niszczyli opony. Czy takie wycinanie asfaltu należy zaczynać w czwartek wiedząc, że nie uzupełni się go do piątku? W sobotę i niedzielę - wiadomo, że nie pracują.
~~ 17-08-2010 9:58
dokładnie tak. a poza tym nie mogli już wyciąć całego pasa od strony bloków i połączyć nowy asfalt ze starym w osi jezdni? przynajmniej jakoś by to wygladało i jakoś sie po tym jeździło, a tak to powycinali straszne freski, i co chwile się wjeżdza na łatę lub na niej zjeżdża. gdzie tu ten gładki stół??
~jan 17-08-2010 10:06
Widziałem w Niemczech jak przy naprawie jezdni wycięte dziury ogrzewano palnikami aby asfalt z jezdni był o tej samej temperaturze co mieszanka wypełniająca to gwarantuje trwałe połączenie. U nas zasypuje się dziurę nawet gdy w środku jest woda dlatego za parę dni wypada wszystko, szkoda pieniędzy na taką papraninę
~DLACZEGO 17-08-2010 10:21
Dlaczego nie zrobi się jednej ulicy, a porządnie - tak samo było na al. Jana Pawła II - w tamtym roku "zrobiono" pas od Kiepury do Różyckiego i wcale nie jest i nie było gładko, w tym roku robili w przeciwnym kierunku - też nie jest gładko ani równo. A wystarczyło na całej długości jezdni od Różyckiego do węzła z Legnicką-Ogińskiego zerwać kilka centymetrów na całej szerokości jezdni i położyć nowy dywanik przy użyciu jednak ciężkiego sprzętu - byłby spokój na wiele lat. Jednak z uwagi na to, że jest to jeszcze droga międzynarodowa można było i należało zrobić wszystko, aby uzyskać dofinansowanie z GDDKiA lub budżetu centralnego (tak zrobiła ekipa Kusiaka z odcinkiem od Różyckiego do Grunwaldzkiej - tam jest równo i gładko). Obecna ekipa rządząca zaprzestała realizacji planów jeszcze poprzedników - m. in. gruntownej modernizacji ul. Ogińskiego, wylotu na Zgorzelec i właśnie wspomnianego odcinka obwodnicy od Różyckiego do węzła.
~Jano 17-08-2010 10:43
no i tak zalepiają te dziury pożal się boże ,śedlenciniscy fachmani że człowieka normalnie szlak chce trafić ,co pół roku auto musi być naprawiane w warsztacie ,i kto mi za to kuzwa zapłaci ,pytam was rządzący tym miastem p.Obrębalskiego i tych strasznie mądrych naszych radnych
~ 17-08-2010 11:24
radny Miedziński znak przenieść potrafi i ma mega brawa za to od całego narodu, prawie od paieża, ale kur... prawdziwymi problemami to się ciężko zająć. przecież zamiast płacić co roku za tą samą robotę mogliby zrobić raz a porzadnie. przecież wystarczy tylko kilka cm warstwy ścieralnej i będzie git. chociaż jak ją ułożą spece z siedlęcina to pewnie rozgrabią grabiami żeby za dobrze nie było, bo przecież później trzeba mieć co poprawiać...chore to miasto!!
rymcycymcy 17-08-2010 12:13
Widząc tytuł już się ucieszyłem, że będzie o depilacji ! ;) ...albo o czymś innym dla młodzieży :)
~gfh 17-08-2010 12:30
Sranie w banie ... popatrzcie chociażby na czeskie ulice! Tam łaty w drodze można poznać tylko po tym że mają inny kolor! Łaty w asfaltowej nawierzchni są skutecznym sposobem naprawy ALE WYMAGAJĄ PRECYZJI trochę większej niż przyklepywanie nogą i łopatą jak robi to znana firma z Siedlęcina.
~radny? 17-08-2010 14:33
Sam zostań radnym cwaniaczku i nie kozakuj anonimowo.Zrób coś sensownego jak już tym radnym zostaniesz a nie czepiaj się Pana Miedzińskiego. Nasze ulice to masakra to prawda ale winne jest prawo które produkują nasi sejmowi wyjadacze i brak pieniędzy.
ρiiρi 17-08-2010 14:41
~OJEJ .. nasz *Rymcycymcy ~ZAPOMNIAL dzisiaj *ogolic nog .. i *NIE moze zalozyc *krotkich majteczek ! ~SMUTNE ..
~leon 17-08-2010 15:10
Zaniedbane ulice ,znaki ustawione bez rozeznania wterenie np.ul.Rozyckieg zakaz zatrzymywania a pod Zabka stoja /zlikwidowac ten znak/,przescia dla pieszych zablokowane przez parkujace pojazdy,brak reakcji policji i SM.Zle oznakowane informatory o ulicach np.PADAREWSKIEGO A TO ROZYCKIEGO I SZYMANOWSKIEGO ITP. MASAKRA 17 .08.10 SKRZYZOWANIE PRZY KASTORAMIE. GDZIE JEST ZARZAD DROG MOSTOW JELENIA GORA
Piipi Jelonkowa 17-08-2010 15:15
..zawsze podejrzewałam,że ..*ciężar kierowcy jest przyczyną głębokich dziur na jezdni !
~ 17-08-2010 15:58
Moi Drodzy ! Ciekawy jestem, który to "RADNY " , taki nerwowy 14,33 ?? Bo chyba skuteczny i pracowity to ON nie jest.. A największym jego sukcesem jest chyba to, że go wybrano !! Sam fakt , że zwala na złe prawo i brak pieniędzy, świadczy o tym , iż nie bardzo wie też po co go wybrano... Na temat realizacji inwestycji drogowych wypowiadałem się wielokrotnie i nie będe się powtarzał ! Pamietajcie jednak drodzy podatnicy , że w Jeleniej Górze /i nie tylko/, nie ma braku pieniędzy!!! Są tyko PIENIĄDZE ŻLE WYDAWANE !!! Marnotrawstwo publicznych pieniedzy, przybrało u nas rozmiary KLĘSKI ŻYWIOŁOWEJ !!!!! Za byle asfalt wrzucony w dziurę i błoto, firma leci do kasy po 100,- tyś. To jest coś, o czym Wszyscy mówią i wiedzą, ale nikt nie potrafi tego załatwić !!! A "RADNY" , jeszcze twierdzi że BRAK PIENIEDZY !!!!! Zorganizowana grupa cwaniaczków, robi całe Miasto w tzw. zamszowe jajo !!!! Wiem, że to się kiedyś rypnie i ktoś pójdzie siedzieć ! Ale kiedy to nastąpi ???? Oby jaknajprędzej
~loblob 17-08-2010 17:17
Tylko Grottgera jest króciutka a Ogińskiego dużo dłuższa. Poza tym na Ogińskiego jeździ tabun ciężarówek i autobusy MZK rozjeżdżające nawierzchnię!
~jasnowidz 17-08-2010 20:00
Widze dwie mozliwosci rozwiazania tego, i temu podobnych problemow. Szubienice na rynkach badz zmiana swiadomosci ludzi.
~do jasnowidz 17-08-2010 22:36
albo wymienić prezydenta do puki nie wyprzeda całej Jeleniej .

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Zamknięty szlak w czeskich Karkonoszach

KSWiK spotka się z Karpaczem w sądzie?

Promesy na nowe wozy

Uczniowie prezentują prace dyplomowe

Kolarski „Góral” już w sobotę!

Sonda

Wg. rządu najlepiej zarabiający mają finasować 500+ dla osób niepełnosprawnych. Czy to jest słuszne?

Oddanych
głosów
132
Tak
36%
Nie
60%
Nie mam zdania
4%