MenuZamknijRaport
Koronawirus

WIADOMOŚCI

SPORT

Poniedziałek, 13 lipca
im. Małgorzaty, Henryka

Będzie „Dobrze” w Teatrze Norwida

Wiadomości: JELENIA GÓRA
Sobota, 20 lutego 2010, 8:55
Aktualizacja: 13:47
Autor: TEJO
Fot. .....
Szóstego marca, czyli w sobotę za dwa tygodnie, Teatr im. Cypriana Kamila Norwida przedstawi premierową sztukę „Dobrze”. Jej autorem i reżyserem zarazem jest Tomasz Man (przez jedno „n”).Twórca, którego z jednym z największych pisarzy niemieckich łączy imię i pozorna zbieżność nazwisk, jest polskim dramaturgiem średniego pokolenia.

„Dobrze” to utrzymane w pogodnym nastroju, humorze i nutką nostalgii przedstawienie teatralne o pozytywnym myśleniu. Bohaterem tej komedii jest wdowiec, z zawodu kolejarz, który obecnie przebywa na emeryturze. Jego marzenie, by wyruszyć do Ameryki, choć ma lęk wysokości, z czasem zostaje urzeczywistnione.

Tomasz Man, reżyser i dramaturg (m.in. „Katarantki”, „111” czy „3 x 2”), tekst spektaklu „Dobrze” zadedykował swojemu dziadkowi ze strony ojca, Franciszkowi. Główną rolę serdecznego starszego mężczyzny zagra Kazimierz Krzaczkowski, a na scenie zobaczymy także Magdalenę Kępińską jako jego córkę, Jarosława Górala w roli mechanika samochodowego i dobrodusznego sąsiada oraz Igora Kowalika jako wnuczka o szalonych pomysłach.

Premiera „Czarnej maski” zapowiadana na sobotę, 27 lutego, została przeniesiona na 13 marca. Historycznemu, bo pierwszemu w Jeleniej Górze wystawieniu dzieła Gerharta Hauptmanna, laureata nagrody Nobla, towarzyszyć będzie wystawa okolicznościowa. W„Czarnej masce” na scenie wystąpi niemal cały zespół Teatru im. C. K. Norwida. Reżyserem i autorem scenografii jest Bogdan Koca.

Ogłoszenia

Czytaj również

Senator zaklejał plakaty? Jest odpowiedź K. Mroza

Raport NIK dotyczący m.in. MZK Jelenia Góra

Czyżby Andrzej Duda?

Komentarze (1) Dodaj komentarz

~Widz 20-02-2010 13:56
Szykuje się coś dobrego z galerią osobliwych charakterów. Na dodatek Man i Koca. Bardzo liczę na zespół artystyczny.

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Oficjalne wyniki wyborów – Jelenia Góra i powiat jeleniogórski

Zauroczeni Karkonoszami – zaproszenie na wernisaż

Wyjątkowa wystawa

Szansa na remont "zameczku"

Spektakle online w Domu Gerharta Hauptmanna

Sonda

Powstała miejska plaża nad Bobrem, czy to dobre miejce, także na rodzinny, relaks?

Oddanych
głosów
471
Tak
47%
Nie
39%
Nie wiem
14%