MenuZamknijRaport
Koronawirus

WIADOMOŚCI

SPORT

Czwartek, 16 lipca
im. Marii, Mariki

Będzie darmowa żywność, ale…

Wiadomości: Jelenia Góra
Niedziela, 3 maja 2015, 8:38
Aktualizacja: 8:40
Autor: Angela
Fot. Archiwum Jelonki.com
Rusza kolejna edycja programu darmowej żywności dla najuboższych. – Od poniedziałku (4.05) Jeleniogórskie Stowarzyszenie Osób Bezrobotnych rozpoczyna przyjmowanie zapisów i będzie wydawało specjalne druki, z którymi osoby potrzebujące będą musiały się udać do Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej w Jeleniej Górze, który będzie weryfikował ich sytuację materialną – mówi Janusz Jędraszko, prezes JSOB.

Druki będą do pobrania zarówno w siedzibie JSOB (przy ul. Wolności 28 w Jeleniej Górze - biuro jest czynne od poniedziałku do piątku w godz. 10.00–14.00) oraz w MOPS-ie.

- Według nowych wytycznych, żywność otrzymają tylko te osoby, które będą posiadały zaświadczenie, że ich dochód miesięczny nie przekracza 813 zł (w przypadku osób samotnych) oraz 684 zł na osobę (w przypadku rodzin) – mówi Janusz Jędraszko.

Darmowa żywność (w tym: cukier, mąka, ryż, kasza, olej) mają trafić do Jeleniej Góry do końca maja br. W minionym roku takiej formy pomocy nie było. Dwa lata temu natomiast JSOB rozdało około 18 ton żywności, która trafiła do ponad dwóch tysięcy rodzin.

Ogłoszenia

Czytaj również

Będą piękne widoki ze Zbójeckich Skał

Przetarg na kolejną stację

Senator zaklejał plakaty? Jest odpowiedź K. Mroza

Komentarze (5) Dodaj komentarz

~-$- 3-05-2015 12:24
to jest wierutne klamstwo nic niema za darmo trzeba placic wpisowe pod pretekstem oplaty za transport,jakby taka biedna rodzina miala 10-zl.to by zrobila sobie zakupy w BIEDRONCE i niemusieli by sie ponizac.
~Maciek P. 3-05-2015 13:38
Panie prezesie Jedraszko ! Mam w rodzinie uroczystosc bar micwy, czy przyjmuje pan panie prezesie Jedraszko zamowienia na dostawe do domu ? Potrzebuje kaszanki i makaronu.
~anty Jędra 3-05-2015 19:56
to że u P Jedraszko trzeba płacić jest chore ! Bank żywności daje biednym a jesli ktoś nie chce płacic u Jedraszki wystarczy pobrac w mops-ie druk i poprosic o skierowanie do pkps lub do Europejskiej Fundacji Sredeczna Pomoc na Wojska Polskiego tam nie trzeba płacic zadnych 10 zł wpisowego :p
~fan sekty po 4-05-2015 0:46
zażalenia do zosi i całej Po to oni wam.... nikt wam tyle nie obieca co platfusy ale heca
~ 4-05-2015 9:38
Ale wstyd ! Kraj Unii, niedawno zielona wyspa, a tutaj pomoc dla biednych? Czy przypadkiem ta pomoc nie jest potrzebna nawet tym pracujacym na najnizszych stanowiskach produkcyjnych i nie tylko? Co na to Ci ktorzy zyja z podatkow tych najnizej uposazonych, ale pracujacych? Gora zyje jak krezusi! a Ci ktorzy na nich pracuja, byc moze z trudem lacza koniec z koncem. POLSKA , pozal sie Boze.

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Drzymały i Flisaków gotowe – od kiedy MZK?

Prezydent na Polanie Jakuszyckiej

Czyżby Andrzej Duda?

Podgórzyn chce wyjść z KSWiK

Budowa światłowodu w gminie Kamienna Góra

Sonda

Powstała miejska plaża nad Bobrem, czy to dobre miejce, także na rodzinny, relaks?

Oddanych
głosów
820
Tak
46%
Nie
41%
Nie wiem
14%