MenuZamknijRaport
Koronawirus

WIADOMOŚCI

SPORT

Sobota, 26 września
im. Łucji, Justyny

Będzie ciekawie

Wiadomości: Mysłakowice
Czwartek, 23 lipca 2020, 8:04
Aktualizacja: Piątek, 24 lipca 2020, 10:17
Autor: WAC
Fot. GOK
Gminny Ośrodek Kultury w Mysłakowicach otrzymał pieniądze na realizację kolejnego projektu, dzięki któremu w ciekawy sposób zostanie zagospodarowana przestrzeń publiczna przy jego siedzibie. Dofinansowanie pochodzi z programu Bardzo Młoda Kultura 2019-2021 - Dolny Śląsk.

Nowa inicjatywa GOK-u nosi nazwę „Na tyłach kultury”. Zaplanowano szereg kreatywnych i twórczych działań na tyłach budynku GOK przy ul. Daszyńskiego, podczas których uczestnicy – mieszkańcy gminy i turyści, pod okiem animatorów i artystów wykonają pięć nietuzinkowych instalacji. Efekty ich pracy zostaną zamontowane w przestrzeni publicznej przy Gminnym Ośrodku Kultury w Mysłakowicach.

Podczas działań artystycznych powstaną: obraz złożony z ręcznie wykonanych kafli pn. „drzewo uciekających marzeń”, który zostanie zawieszony na zniszczonej elewacji budynku GOK, wielkogabarytowa postać królewicza na koniu/wilku, która stanie na skwerze przy GOK, instalacje artystyczne z kolorowych krzeseł i okien, brama z materiałów wtórnych, która zostanie zamocowana na tyłach budynku GOK oraz wielkogabarytowy obraz wykonany z plastikowych nakrętek, który również wyeksponowany zostanie na zniszczonej elewacji GOK. Dodatkowo zaplanowano ukwiecenie najbliższej przestrzeni.

Realizując niniejszy projekt pragniemy wykreować kulturalną rzeczywistość naszego otoczenia i pokazać odbiorcom projektu (dzieci, młodzież szkolna, rodzice, dziadkowie) alternatywne barwne życie - opowiada dyrektor GOK - u Marianna Ostrowska. - Będziemy wyłaniać talenty i namawiać uczestników projektu do dalszej pracy twórczej i współpracy wielopokoleniowej. Pragniemy również zarazić okolicznych mieszkańców pozytywną energią i zachęcić do dbania o najbliższe otoczenie, eliminując jednocześnie zachowania niewłaściwe i patologiczne - dodaje.

Twoja reakcja na artykuł?

2
40%
Cieszy
1
20%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
2
40%
Przeraża

Ogłoszenia

Czytaj również

Jednostki kultury zapraszają na nowy sezon

Warsztaty z Grondowym

Koncert zespołu G/Łoś  

Komentarze (2) Dodaj komentarz

~Człowiek koń 23-07-2020 8:42
Drzewo uciekających marzeń to jest kwintesencja myslakowic!! Marzenia się mogę w tej gminie spełnić jedynie gdy odwoła się wojta a na jego miejsce wybierzemy Huberta Papaja!! Wtedy wszystko będzie możliwe!!
~Jeyson baton 23-07-2020 11:10
Że jak że co ? miejski ośrodek kultury ? czy to jakieś żarty ? jakiej kultury w mysłakowicach jaja jakieś nie rozumiem tych nowoczesnych wsi tylko fundują sobie dodatkowe etaty dla znajomych i co ten ośrodek kultury oferuje przez cały rok jedną impreze na polanie pod chmurką wynajmuje się koordynatora imprezy albo event menadrzera na umowie o dzieło umowę zlecenie i nie potrzeba żadnych 12 miesiecznych wypłat do roku 1 czy 2 imprezy do roku w porywach roboty średnio na pare dni ....nowoczesna wieś heh

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Senator zachęca do głosowania na maszty

Dwie dziewczyny pobiły i skopały, a następnie okradły piętnastolatkę  

„Polsko–czeski Poranek Rodzinny” w niedzielę!  

Powstaje rondo w Mysłakowicach

"Skarb" Solidarności ukryty w Komarnie zostanie wydobyty

Sonda

Wiemy, jak ważna jest ochrona środowiska, ale czy dbamy o to na co dzień?

Oddanych
głosów
908
Tak
24%
Nie
73%
Nie wiem
4%