MenuZamknijRaport
Koronawirus

WIADOMOŚCI

SPORT

Niedziela, 9 sierpnia
im. Edyty, Romana

Będzie bezpieczniej w Karkonoszach?

Wiadomości: Region
Czwartek, 2 sierpnia 2012, 10:04
Aktualizacja: Piątek, 3 sierpnia 2012, 6:54
Autor: Angela
Inwentaryzacja infrastruktury turystycznej Karkonoskiego Parku Narodowego, wykonanie tabliczek informacyjnych zimowych szlaków KPN oraz dwujęzyczne informatory – to działania które do końca listopada będą realizowane w ramach projektu „Bezpieczne Karkonosze II”. Wszystko to dla poprawy bezpieczeństwa turystów.

Realizację zadań objętych projektem pn. „Bezpieczne Karkonosze II” Karkonoski Park Narodowy rozpoczął podpisaniem umowy ze Stowarzyszeniem Gmin Polskich Euroregionu Nysa.

- Głównym zadaniem projektu jest zwiększenie bezpieczeństwa osób przebywających w terenie górskim, zarówno poprzez uzupełnienie i ujednolicenie oznakowania turystycznego, jak i popularyzację informacji na temat szlaków turystycznych (rozkład szlaków, stopień trudności, dostępność dla różnych form turystyki, zagrożenia, czasowe wyłączenia) – informują pracownicy Karkonoskiego Parku Narodowego. Planowana inwentaryzacja infrastruktury turystycznej parku ma zostać wykonana pod kątem dostępności jej elementów dla pojazdów ratowniczych służb działających na terenie KPN (GOPR, Pogotowie Ratunkowe, Straż Pożarna).

Projekt został dofinansowywany z Funduszu Mikroprojektów Programu Operacyjnego Współpracy Transgranicznej Republika Czeska – Rzeczpospolita Polska 2007-2013. Przewidywana wysokość wydatków związanych z projektem wynosi 25 000 EUR. Jego zakończenie zaplanowano na 30 listopada 2012 r.

Ogłoszenia

Czytaj również

Czytelniczka: drogo i brudno

Znowu auto na chodniku

Będzie jaśniej przy ulicy Hofmana

Komentarze (18) Dodaj komentarz

~chipo 2-08-2012 12:23
Znów zadrukowywanie papieru, nie wiadomo dla kogo. Zamiast stworzyć porządną sieć internetowych infokiosków, stron informacyjnych dostępnych i dostosowanych do telefonów komórkowych, czy choćby systemu wiadomości sieciowych wysyłanych dla turystów znajdujących się w Karkonoszach, to po raz enty morduje się to samo. W zasadzie to co leży w zakresie działania KPN chociażby. Zero innowacyjności w tych działaniach, a mamy w końcu już XXI wiek!
~ 2-08-2012 12:24
a Niemcy nie przylaczyli sie do tego projeku? Informatory w tym przypadku powinny byc w trzech jezykach, ciekawe ktorego o ktorym jezyku zapomniano - moze o polskim?
Nοstradamus 2-08-2012 15:18
Dokładnie, PRODUKCJA MAKULATURY. KPN nie ma pomysłów, nie ma nawet pomysłu by ogłosić KONKURS NA POMYSŁY.
~Bnhy 2-08-2012 15:26
Może się przyspawali do stołków ci z KPN.Cieple posadki,kawkwa,pensja.
~soclib 2-08-2012 20:19
Bezpiecznie to znaczy bez qadów ,motorów klusowników,tak
~ 2-08-2012 20:46
W Czechach od dawna są mapy na każdym większym skrzyżowaniu oczywiście w górach a nasze osiołki robią przetargi Gratulacja
~podróżnik 2-08-2012 20:51
KPN wywala pieniądze na bezsensowne projekty a tymczasem szlaki po polskiej stronie Karkonoszy przypominają bardziej rynny zrywkowe albo koryta potoków, a nie ścieżki górskie. Te kilka kilometrów szlaków, które KPN zdołał wyremontować, nadaje się już do ponownego remontu (np. czerwony szlak w Kotle Łomniczki ,czy czarny z Kopy do Ślaskiego Domu). Popatrzcie na czeskie Karkonosze- różnica między naszymi szlakami i czeskimi jest jak między niebem z ziemią. Tylko tam decydenci w parku narodowym coś robią a nie tylko mówią, prawda panie Raj? Jak my mamy przyciągnąć turystów do siebie jak od razu po przekroczeniu granicy widać, że to "trzeci świat"?
~Leonzawodowi 2-08-2012 21:58
odp. do podróżnika-ty pewnie to byś asfaltem chciał chodzić, to idź autostradą A4 w stronę Wrocka podróżniku kochany. Po czeskiej stronie to autem można wjechać na szczyty, ale czy o to chodzi? Trochę wysiłku i potu jeszcze nikomu nie zaszkodziło.Nie wszystko mi się podoba w KPN-jeśli chodzi o turystykę ale ogólnie jest ok. Wiem jedno, że nasz podróżnik to pewnie śmieci dookoła przy szlakach, bo ma za mało koszy na śmieci. a wiem to bo pracuje w Karkonoskim Parku Narodowym i to nie na etaciku tylko na ciężkiej pracy. Przestańcie śmiecić ludziska, bo kultury u was za grosz szukać a jeśli chodzi o asfalt to ja osobiście jestem zadowolony, że u nas go ni ma.
~Leonzawodowi 2-08-2012 22:00
odp. do podróżnika-ty pewnie to byś asfaltem chciał chodzić, to idź autostradą A4 w stronę Wrocka podróżniku kochany. Po czeskiej stronie to autem można wjechać na szczyty, ale czy o to chodzi? Trochę wysiłku i potu jeszcze nikomu nie zaszkodziło.Nie wszystko mi się podoba w KPN-jeśli chodzi o turystykę ale ogólnie jest ok. Wiem jedno, że nasz podróżnik to pewnie śmieci dookoła przy szlakach, bo ma za mało koszy na śmieci. a wiem to bo pracuje w Karkonoskim Parku Narodowym i to nie na etaciku tylko na ciężkiej pracy. Przestańcie śmiecić ludziska, bo kultury u was za grosz szukać a jeśli chodzi o asfalt to ja osobiście jestem zadowolony, że u nas go ni ma.
Nοstradamus 2-08-2012 23:13
Do czytających mam proste pytanie: ZNAJDŹCIE MI PROSZĘ MAPĘ GRANIC KARKONOSKIEGO PARKU NARODOWEGO. Może Karkonoski Park Narodowy zacznie od tego że na swojej stronie internetowej opublikuje MAPĘ GRANIC PARKU. Obecnie nie sposób określić gdzie zaczyna się a gdzie kończy KPN. Karkonoski Park chlubi się złapaniem kolejnego offroadowca, ale nie potrafi zamieścić MAPY WŁASNEGO PARKU. Skąd Ci ludzie mają wiedzieć GDZIE JEST GRANICA KPN?! Uprzedzam że na stronie internetowej KPN brak takiej podstawowej informacji, jest jakiś niby mapa, ale kompletnie nieczytelna o szerokości około 400px. Z pewnością 99% czytelników strony KPN pierwsze czego szuka to MAPY GRANIC KPN, ale to jak widać informacja ściśle tajna...
~Beatrycze 3-08-2012 2:09
do Leonzawodowi: Jeśli w Karkonoskim Parku Narodowym pracują same takie ZERA
~Beatrycze 3-08-2012 2:13
do Leonzawodowi: Jeśli w Karkonoskim Parku Narodowym pracują same takie ZERA jak ty pod względem kultury to ŻENADA!!! Sam wystawiłeś jak najgorsze świadectwo sobie i swojej instytucji, także pod względem stosunku do ludzi, którym masz służyć a nie ich obrażać. Podróżnik ma rację - jak chcemy przyciągnąć turystów, to należy poprawić infrastrukturę, a nie chlubić się, że mamy Karpaty Ukraińskie. Niemcy jak przyjeżdżają to za głowę się łapią, jak zniszczono po wojnie ten piękny, zadbany zakątek. Dopóki tacy ograniczeni idioci jak Leonzawodowiec będą okupywać stołki w KPN-ie, nie ma co się łudzić, że coś się zmieni na lepsze.
~Beatrycze 3-08-2012 2:16
Jeszcze pytanie do dyrektora KPN: Panie dyrektorze RAJ, czy zatrudnia pan samych takich prymitywów jak gość powyżej? Jeśli ma on kontakt z turystami, to proszę jak najszybciej odsunąć do od tego rodzaju obowiązków, a najlepiej w ogóle zwolnić! Nie chcemy, aby prymitywy z KPN robiły antyreklamę naszemu regionowi!
~do ~Leonzawo 3-08-2012 3:08
Jakbyś prostaku z KPN wiedział, o czym piszesz, to byś wiedział, że w czeskich Karkonoszach szlaki się nie asfaltuje, tylko wykłada kamieniami miejscowego pochodzenia. Co jest dobre nie tylko dla turystów, ale także dla gór, gdyż dzięki temu teren nie ulega erozji tak szybko, jak "goła" ziemia. Wyasfaltowano jedynie drogi dojazdowe do schronisk (i to nie obecnie, a w latach 70.), co też było słuszną decyzją - nie ma innej metody, żeby strome drogi w górskim terenie utrzymać w dobrym stanie. Co do tego śmiecenia, to przypuszczam, że sam śmiecisz w górach, skoro zakładasz, że to jest normalne i każdy turysta przyjeżdżający w Karkonosze musi śmiecić na szlakach. Ale dobrze, że napisałeś - teraz już nie dziwi, że w KPN podejmują absurdalne decyzje, skoro pracują tam tacy "znaffcy" jak ty.
~megaleming 3-08-2012 7:58
Bardzo dobrze, że u nas nie ma asfaltu. To są góry, a nie centrum handlowe. A co do śmiecenia, to niestety polscy turyści są totalnymi wieśniakami i robią taki syf, że głowa mała.
~Rico 3-08-2012 14:02
Panie Dyrektorze ! Mam do Pana pytanie :A jakby dzisiaj w Karkonoszach nie było np. schronisk na Śnieżce ,Domu Śląskiego ,Pod Łabskim Szczytem ,Strzechy ,Samotni, Na Szrenicy , Na Hali Szrenickiej , na Stogu Izerskim i wielu podonych wybudowanych mniej więcej w jednym czasie przez ''obcych '' TO CZY DAŁ BY PAN DZISIAJ ZGODĘ NA ICH WYBUDOWANIE ????????????
~do megalemin 3-08-2012 14:43
Sam jesteś totalny wieśniak i jestem pewien, że to ty śmiecisz na potęgę. Natomiast procentowo asfaltu mamy nie mniej w górach niż Czesi (drogi na Przełęcz Karkonoską, pod Okrajem, w dolinie Jeleniej Strugi, w dol. Myi, w Pogańskiej Dolinie i wiele innych), tyle: 1) takie * jak ty, które znają jedynie ceprostradę na Śnieżkę, o tym nie wiedzą; 2) nasze góry są mniejsze niż czeskie, więc sprawia to wrażenie, że dróg asfaltowych jest mniej, a w rzeczywistości ich gęstość jest taka sama, jeśli nie większa.
~Leonzawodowi 4-08-2012 21:56
Widzę, że kulturę obrażania ludzi, to ma ta pinda beatrycze. I chyba nawet nie skończyła podstawówki, bo ze zrozumienia przeczytanego tekstu to kompletne dno. i tyle. Mogę ją jeszcze poobrażać ale to i tak nic nie da.

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Śmierć na żwirowni

Obieżyświat w Lwówku

Poprawią bazę sportową i rekreacyjną przy SP 10

W planach łącznik Harrachov–Jakuszyce

Stalowe rumaki w Karpaczu

Sonda

W rządzie jest plan powrotu do 49 województw. Czy to dobry pomysł?

Oddanych
głosów
129
Tak
40%
Nie
52%
Nie wiem
8%