MenuZamknijRaport
Koronawirus

WIADOMOŚCI

SPORT

Poniedziałek, 13 lipca
im. Małgorzaty, Henryka

Będzie bezpieczniej

Wiadomości: Jelenia Góra
Piątek, 28 października 2005, 0:00
Aktualizacja: Poniedziałek, 6 lutego 2006, 14:34
Autor: marek
Fot. Marek
Robotnicy drogowi kończą montaż azyli, jak nazywają je drogowcy, a wysepek, jak mówią o nich pozostali, na ulicy Wincentego Pola.

Jeden staje na skrzyżowaniu z ulicą Chłopską, gdzie dziesiątki dzieci rano i po południu przechodzi tę ruchliwą drogę dojazdową w drodze do szkoły podstawowej nr 5. Druga wysepka stanęła na skrzyżowaniu Wincentego Pola z ulicą Waryńskiego.

Tam z kolei przez ulicę przechodzą niepełnosprawni i upośledzeni, którzy codziennie dojeżdżają do warsztatów terapii zajęciowej. Szeroka i prosta ulica od dawna jest polem do popisów kierowców, którzy pokazują, co drzemie pod maską ich mechanicznych rumaków. Niestety, przed takimi "rycerzami" szos piesi musieli uciekać w popłochu.

Dlatego od dawna rodzice dzieci ze szkoły i warsztatów terapii zajęciowej apelowały do miejskich władz, zamontowanie świateł lub wysepek.

W końcu znalazły się pieniądze z funduszu ministerstwa infrastruktury, które dysponuje środkami na poprawę bezpieczeństwa pieszych, w szczególności dzieci. Z tego funduszu pochodzi 80 procent pieniędzy wydanych na zainstalowanie wysepek, których zainstalowanie kosztuje miasto 150 tysięcy złotych.

Ogłoszenia

Czytaj również

JBO: Ogrodzenie boiska w Parku Norweskim

Senator zaklejał plakaty? Jest odpowiedź K. Mroza

Przestrzega przed glifosatem

Komentarze (7) Dodaj komentarz

~Marcin 29-10-2005 9:12
beznadziejny pomysł z tymi jak to sie ich nazywa?? a nie wiem ale to się nie opłaca jak ma się zdarzyc wypadek to się zdarzy>d papa pozdro dla jelonki
~pracownik JZO 29-10-2005 17:07
Beznadzieja, teraz to dopiero się zacznie! Wysepka została tak "mądrze" zainstalowna, że gdy jedzie się od strony centrum do JZO, to dla samochodu skręcającego w ul. Waryńskiego jest tylko jedno miejsce, co powoduje powstawanie niezłego zamieszania przed 7 rano. Wszyscy udający się w stronę Wrocławia muszą czekać, aż samochody (głównie pracowników JZO) skręcą w lewo, wcześniej po prostu mogły je ominąć z lewej strony, ale po zamontowaniu wysepek nie ma na to miejsca. Gratuluję pomysłu Władzom miasta! Na szczęście niedługo się zmienią. A swoją drogą to i tak nie jest źle, przecież mogli wpaść na pomysł aby zainstalować tzw. śpiących policjantów, gardby, czy jak to się zwie.
~mieszkaniec 30-10-2005 18:43
jakiś d...l zrobił wysepki, zdjął tablice ostrzegające o nakazie jazdy tzw. budowlaną, a na jezdi nie ma znaków poziomych uprzedzających o tym ,że zbliżamy się do wysepki.Ciekawe kto pierwszy wjedzie tej nocy na tę wysepkę i kto mu zwróci koszty za naprawę samochodu.
~ktoś z Jeleniej 30-10-2005 23:07
Jestem ciekaw kto pierwszy rozpędzony wrypie się na te wysepki ? :/ Miasto ma za dużo pieniędzy??? Dajcie pieniądze na remont kamienic i domostw w mieście bo jeden wielki SYF jest!!! tynk się na łeb sypie... a o stanie dróg nie wspomne... Co za burdel...
~rodak 2-11-2005 15:38
moim zdanim powinno sie tak oznaczyc liniami poziomymi ze karzdy powinnien miec swoje miejsce na drodze i moze tych glupich wysepek zamontowac kamery
~inny pracownik!!! 7-11-2005 13:29
No brawo pracowniku JZO! "Wszyscy (...)muszą czekać, aż samochody (głównie pracowników JZO) skręcą w lewo, wcześniej po prostu mogły je ominąć z lewej strony(...)" Przepisy ruchu drogowego masz widzę w małym palcu?! Ktoś chce skręcić w lewo, a Ty go ominiesz z lewej strony?! BRAWO!!! Dla takich właśnie pajacyków zbudowano te wysepki!!!
~Zygfryd_Kosimazaki 13-11-2005 13:41
Czy was ...... Przecież to kasa wyżucona w błoto .... Mieszkam na ul. Waryńskiego i moja mama dostaje k..wicy . I tak niedługo wysepech nie będzie ...albo ktoś samochodem te zniszczy albo jakis wkurzony małolat podleci i wszystko pokolei rozp.... żegnam

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Jan Sopata na emeryturze

Frekwencja dopisała. Będzie skatepark?

Przystań w śmieciach

Odnowili Kostiala i Kamienne Schodki  

Spacery z przewodnikiem po centrum i Cieplicach

Sonda

Powstała miejska plaża nad Bobrem, czy to dobre miejce, także na rodzinny, relaks?

Oddanych
głosów
599
Tak
46%
Nie
40%
Nie wiem
13%