MenuZamknijRaport
Koronawirus

WIADOMOŚCI

SPORT

Poniedziałek, 13 lipca
im. Małgorzaty, Henryka

Będą walczyli o Jeżów Sudecki. Za kilka dni pierwsze „Air Combat”

Wiadomości: JELENIA GÓRA
Poniedziałek, 16 lipca 2012, 7:41
Aktualizacja: 7:43
Autor: Petr
Fot. Organizator
Pierwsza Bitwa o Jeżów Sudecki „Air Combat” z wykorzystaniem różnych replik samolotów z czasów I oraz II wojny światowej odbędzie się już w najbliższą sobotę tj. 21 lipca na Górze Szybowcowej w Jeżowie Sudeckim koło Jeleniej Góry. – Jednocześnie na górze odbędzie się Pierwszy Modelarski Piknik Lotniczy. Serdecznie zapraszamy – mówią organizatorzy.

Zawody modelarskie „Air Combat”, czyli walki powietrzne zyskują coraz większą popularność wśród miłośników replik samolotów bojowych z I i II wojny światowej w całej Polsce. U nas w regionie, będą rozgrywane po raz pierwszy. Co czeka tych, którzy odpowiedzą na zaproszenie organizatorów i przyjdą w sobotę, 21 lipca na Górę Szybowcową w Jeżowie Sudeckim w celu podziwiania zmagań pilotów ESA?

– Uczestnictwo we wspaniałym widowisku i wielkie emocje. Gwarantujemy prawdziwą walkę powietrzną z wykorzystaniem różnych replik samolotów. Pierwsza Bitwa o Jeżów Sudecki, tu, na Górze Szybowcowej – będzie polegała na odcinaniu wstążek przyczepionych do lecących modeli samolotów przeciwników. Tak samo, jak w przypadku innych „Air Combat” w jednym locie będzie startowało siedmiu modelarzy. Spodziewajcie się licznych spektakularnych kolizji powietrznych – mówi nam Rafał Wiaderek, współorganizator imprezy.

Zawodom będzie towarzyszył Pierwszy Modelarski Piknik Lotniczy. Wstęp jest bezpłatny. Nad całością przedsięwzięcia patronat medialny objął portal Jelonka.com.

Ogłoszenia

Czytaj również

Czyżby Andrzej Duda?

Frekwencja dopisała. Będzie skatepark?

Konkurs dla seniorów

Komentarze (15) Dodaj komentarz

~Rico 16-07-2012 8:03
Bravo dla organizatora ! wreszcie Góra wraca pomału do łask pięknymi imprezami jak drzewiej bywało
~dakada 16-07-2012 8:49
Może by pomyśleć też o najmłodszych choc nie tylko i na przykład reanimować Dzień Latawca ja za dawnych lat.
~leniwyBelfer 16-07-2012 9:23
Czas w końcu "reanimować" Górę Szybowcową. Kiedyś to coś się tam działo, "Nocne czekanie na UFO"...A teraz Panie nuuuuda, nic się nie dzieje. Może by nasi włodarze pomyśleli o tym? Mamy takie możliwości, ale tego nie wykorzystujemy.Tylko Karpacz, Szklarska- a w Jeleniej Górze nic się w lecie nie dzieje!!!!!
~Wyindywidual 16-07-2012 9:41
Brawa dla organizatora za oryginalny pomysł! Wreszcie jakieś pozytywne krzewienie kultury technicznej wśród młodzieży i promocja Góry Szybowcowej, mam nadzieję, że zabawa będzie przednia!
~no nie wiem 16-07-2012 9:45
Fajnie ,że informacja ukazała się z dużym wyprzedzeniem. Szkoda tylko ,że nie do końca pełna. Wystarczyło jeszcze napisać od której godziny się zacznie. Teraz nie wiem i pojadę od 6;00 rano żeby na pewno niczego nie przegapić
~architectus 16-07-2012 10:06
BRAWO!!!!!!!!!!!! Rewelacja, świetna wiadomość, moze \"Szybowcówa\" znowu zacznie żyć. Moje ciche marzenie to powrót koncertów-były genialne. Sam też jestem modelarzem i latam smigłowacami RC i jeżdżę samochodami RC. Trzymam kciuki za \"Szybowcówę\"!!!!!!!!!!
~MODELARZ 16-07-2012 10:32
Miasto nie ma z tym nic współnego organizatorzy i sponsorzy zostali wymienieni na plakacie . Inicjatywa modelarzy spotkała się ze wspaniałym przyjęciem ze strony sponsorów i władz gminnych Jeżowa Sudeckiego ,które czynnie włączyło się w realizację imprezy . Zywimy nadzieję że impreza będzie organizowana cyklicznie a każda następna będzie większa od poprzedniej .
rymcycymcy 16-07-2012 11:15
Chętnie się przyłączę ...ale czy organizatorzy przewidzieli udział artylerii ? :)
~www 16-07-2012 12:33
co do godziny rozpoczęcia to widzę "jak byk" na plakacie początek godz. 10:00 :), a co do artylerii to byłem widzem na kilku takich zawodach (polecam!!!) i była tam artyleria (mikro) - w prawdzie nie jako agresor w stosunku do latających modeli, a raczej jako ofiara nalotów tychże.. :)
~ 16-07-2012 12:37
Fajnie. Jeszcze nigdy nie widziałem takiego czegoś na żywo. Zobaczy sie :) oby pogoda dopisała.
~Już wiem 16-07-2012 13:21
do www. No rzeczywiście jak wół namalowane ,że o 10.00. Jakoś mi umknęło.
~ 16-07-2012 18:21
DOLNOŚLĄZAK. Przy okazji walki o Jeżów Sudecki /do 1945 r. Grunau/, warto wspomnieć pilotkę jeleniogórzankę, której 100 rocznica urodzin przypada w tym roku. Pilotka jest wprawdzie ideologicznie kontrowersyjna, jednakże jej wyczyny - mrożące krew żyłach - szczególne. Być może sylwetki modeli, które oblatywała pojawią się na pokazie. Tak naprawdę to swój pierwszy /lotniczy/ raz zaliczyła na lotnisku w Jeżowie. Warto by jej biografia wraz z modelami samolotów, na których latała były wyeksponowane właśnie w Jeżowie. Podniosłoby to atrakcyjność turystyczną nie tylko Jeżowa. Warto pokusić się o nakręcenie filmu w konwencji "Stawka większa niż życie". Wg mnie taki film rozsławiłby Kotlinę Jeleniogórską w świecie o wiele lepiej aniżeli jałowe targi tourtec organizowane przez urzędników.
~xd 16-07-2012 19:42
Pozdrowienia dla Nataleczki z Jeżowa :)
~pawełek-jg 16-07-2012 22:59
jestem pelen podziwu wkoncu sie zaczyna cos dziac w naszym miescie wiecej takich imprez i naglasniania ich przed rozpoczeciem a nie po ich zakonczenu jak to zwykle bywa na jelonce
~bvf 16-07-2012 23:03
Zabrac kaski :) Bylem juz na takich zawodach i to ze beda zderzenia w powietrzu jest jak w banku :) I jeszcze jedno-trzymajcie sie w bezpiecznym miejscu bo choc modele male to potrafia wyslac do szpitala.

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Prezydent na Polanie Jakuszyckiej

Odnowili Kostiala i Kamienne Schodki  

Policyjna akcja "Pieszy"

Cieplickie place

Areszt dla mieszkańca Krzeszowa

Sonda

Powstała miejska plaża nad Bobrem, czy to dobre miejce, także na rodzinny, relaks?

Oddanych
głosów
519
Tak
46%
Nie
40%
Nie wiem
14%