MenuZamknij

WIADOMOŚCI

SPORT

Bedą sprzątać wokół Dworu Czarne i nie tylko

Wiadomości: Jelenia Góra
Piątek, 12 kwietnia 2019, 12:06
Aktualizacja: Niedziela, 14 kwietnia 2019, 11:50
Autor: Przemek Kaczałko
Fot. Organizator
Różne grupy społeczników zapraszają wszystkich chętnych do zadbania o naszą małą ojczyznę. Przyjaciele Dworu Czarne i inne organizacje przy wsparciu MPGK, planują posprzątać w najbliższą sobotę (13.04) okolice dworu, a w okolice Grzybka zapraszają też osoby związane z Komitetem Obrony Demokracji.
Idzie wiosna, a wokół Dworu Czarne straszy. Pomimo trudnej sytuacji formalnej wokół Dworu chcemy ucywilizować trochę jego okolice. Zapraszamy wszystkich, którym los Dworu nie jest obojętny, tych którzy być może codziennie koło niego przejeżdżają do pracy oraz tych, którzy po prostu chcą się dowiedzieć o co w tym wszystkim chodzi i dlaczego jest jak jest. Chcemy się poznać, porozmawiać i przy okazji napełnić parę worków ze śmieciami. Spotykamy się w okolicach Dworu Czarne o godzinie 11. Będzie możliwość porozmawiania z Jackiem Jakubcem oraz przedstawicielami Fundacji Przyjaciele Dworu Czarne - zachęca Marcin Roszak z fundacji.

Zarówno przy Dworze Czarne, jak i w centrum Jeleniej Góry mają się też pojawić przedstawiciele Komitetu Obrony Demokracji.

Akcję nazwaliśmy "Wiosennym sprzątaniem Jeleniej Góry - powiedziała na wstępie Irena Czorycka. - Jesteśmy coraz bardziej świadomi, widzimy zalew śmieci w naszym otoczeniu. Koło swoich domów usiłujemy sprzątać, ale dalej mało kogo to obchodzi. Naszym celem jest mobilizacja społeczeństwa do uporządkowania tras turystycznych - stwierdziła I. Czorycka z KOD-u.
Chcemy, żeby Jelenia Góra była piękna. Zapraszamy mieszkańców, żeby nam pomogli. Mamy zapewnione worki na śmieci i rękawiczki. Zachęcamy, aby zabrać ze sobą grabie, miotłę do zamiatania szkieł, czy wiaderko - dodała Irena Szelągowska z KOD-u.

Działacze KOD-u spotykają się o godz. 10:00 na parkingu przy "Rondzie Barei" - koło galerii Nowy Rynek oraz przy Dworze Czarne.

Twoja reakcja na artykuł?

1
17%
Cieszy
0
0%
Dziwi
3
50%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
2
33%
Przeraża

Ogłoszenia

Czytaj również

Tłumy we dworze

Akt oskarżenia dla sprawców tragedii

Nowy man dla OSP

Komentarze (5) Dodaj komentarz

~ 12-04-2019 13:57
ale jaja może kustosz sam by posprzątał a nie namawiał ludzi do tego . tak walczył o dwór to teraz do roboty ...!!!!! łapać tych co śmiecą i karac tylko dotkliwie .......
~Ich 12-04-2019 14:29
Jacek, na litość Boga - jeżeli zależy Ci na odzyskaniu Dworu - nie kumaj się z KOD'em ! Odpuść politykę !
~Tola 12-04-2019 16:30
Całe życie na cudzym jadą, nawet sprzątanie sobie za free wymyślili, porażka!!!
~ 12-04-2019 17:33
Zadzieram kiece i lecę....
~zbieracz codzienny obserwato 13-04-2019 3:09
Na Czarnym sprzątają z MPGK nie koło Dino w rowie powinni też postawić duży kosz na śmieci.Natomiast przy przystanku trochę większy kosz z przykrywką by wiatr nie czyści koszy.Ludzi dzielimy na tych co piją i śmieci i tych co po takiej patologii sprzątają zgodnie z :"jak cię widzą tak cię piszą "mam sąsiadów co wiatr im sprząta podwórze ale korona mi nie spada jak ich śmieci pozbierać ze swojej posesji.Dobry sport?

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Wirtuozi jazzu

Manewry: pościg, strzały, 30 rannych

Gala Senioraliów

Park już gotowy

Spór o edukację seksualną

Sonda

E-papierosy są lepsze od zwykłych?

Oddanych
głosów
775
Tak
15%
Nie
64%
Nie wiem
21%