MenuZamknij

WIADOMOŚCI

SPORT

Będą służyć i dzieciom, i dorosłym

Wiadomości: REGION
Poniedziałek, 13 lipca 2009, 17:04
Aktualizacja: 17:17
Autor: Ania
Fot. Ania
Wicepremier Grzegorz Schetyna uroczyście otworzył dzisiaj nowe kompleksy sportowe na Dolnym Śląsku. Wśród nich znalazły się obiekty w Janowicach Wielkich oraz w Ściegnach w powiecie jeleniogórskim oraz w Wojcieszowie w powiecie złotoryjskim.

Wybudowano je w ramach programu rządowego „Moje boisko – Orlik 2012”. Podczas dzisiejszego otwarcia wicepremierowi towarzyszyli m. in. Rafał Jurkowlaniec, wojewoda dolnośląski oraz marszałek Marek Łapiński. Licznie przybyli także samorządowcy z Jeleniej Góry i powiatu.

Wielu z nich uznało, że boisko przy Szkole Podstawowej im. W.S. Reymonta w Ściegnach jest najładniejszym „Orlikiem” w Karkonoszach, bo z widokiem na Śnieżkę. Choć nie brakowało i takich, którzy podkreślali, że cały widok szpeci barak, w którym zlokalizowano szatnię. – Zasłania część panoramy gór – argumentowano.

W otwarciu „Orlików” uczestniczyli również mieszkańcy oraz dzieci, które nie bacząc na nic oddały się grze w piłkę nożną. Były też strzały honorowe lokalnych VIP-ów. W Ściegnach wszystkich zaskoczyła Anna Latto, wójt Gminy Podgórzyn, która strzeliła celną bramkę. Goścmi otwarcia w Ściegnach był także wicemarszałek Sejmu Jerzy Szmajdziński oraz prezydent Jeleniej Góry Marek Obrębalski.

Ideą budowania boisk jest rozpowszechnienie wśród społeczeństwa sportu i aktywnego spędzania czasu. Poza tym udostępnienie dzieciom i młodzieży nowoczesnych kompleksów sportowych.

Ogłoszenia

Czytaj również

Kontrole palenisk

Wybory: Zwycięstwo PiS

Złoty Krokus dla...

Komentarze (7) Dodaj komentarz

~Cleopatris 13-07-2009 17:31
Boiska fajne,otwarcia bez "pompy", a gdzie zdjęcia z otwarcia w Janowicach?Ogolnie wreszcie coś dla dzieciaków,niech mają w te wakacje...
~ 13-07-2009 17:57
Byłam w Ściegnach, widziałam boisko super, we wsaniałym miejscu - krajobraz jedyny w swoim rodzaju! Wielkie brawa dla tych, którzy przyczynili się do jego powstania. Życzę jeszcze wielu tak udanych inwestycji w Gminie, a dzieciom radości z użytkowania tego obiektu.
~al 13-07-2009 18:21
za darmo?
~zszokowany 13-07-2009 18:26
no właśnie a gdzie zdjęcia zjanowic??
~ 13-07-2009 19:40
ciekawe czy odwiedzili powodzian w karpnikach i struznicy? mieli blisko,pewnie nie bo poco naobiecywali i starczy
~ocipienie ogólne 13-07-2009 20:19
A co tam chleb. Igrzysk potrzeba.
~IP.*48,22 14-07-2009 19:23
Co stało się ze zdjęciami z Janowic Wielkich. Mam pomysł aby Panu Marszałkowi Szmajdzińskiemu kupić spodnie. W tych wycierusach nie uchodzi takiej osobę pokazywać się oficjalnie choćby na takich skromnych uroczystościach.

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Aż chce się wtedy pracować

Jak użytkować soczewki dwutygodniowe w trybie przedłużonym?

Kto do Sejmu? (aktualizacja)

Powstanie ścieżka edukacyjna

Seniorzy świętowali

Sonda

Dla piratów drogowych, jak w Estonii, zamiast mandatu godzinny postój. To dobry pomysł?

Oddanych
głosów
249
Tak
55%
Nie
37%
Nie wiem
8%