MenuZamknijRaport
Koronawirus

WIADOMOŚCI

SPORT

Sobota, 4 lipca
im. Malwiny, Odona

Będą paradować po Szklarskiej Porębie

Wiadomości: SZKLARSKA PORĘBA
Niedziela, 16 maja 2010, 8:57
Aktualizacja: 8:58
Autor: Karolina
W sobotę, 22 maja ulicami Szklarskiej Poręby przejdzie „Parada Rodzinna”. Tego samego dnia odbędzie się też konkurs na „Najlepszą Drużynę 2010 roku”. Burmistrz miasta oraz Miejski Ośrodek Kultury, Sportu i Aktywności Lokalnej zapraszają wszystkich chętnych do wzięcia udziału w imprezie. Zgłoszenia uczestników parady będą przyjmowane do poniedziałku, 17 maja. Organizatorzy gwarantują dobrą zabawę.

Ideą „Parady Rodzinnej” jest integracja i prezentacja społeczności lokalnej Szklarskiej Poręby. Drużyny, biorące udział w imprezie mogą składać się zarówno z członków rodziny, jak i kolegów z przedszkola, szkoły czy pracy. Pierwszym krokiem do uczestnictwa w paradzie jest wypełnienie karty zgłoszeniowej, dostępnej na stronach internetowych miasta oraz w ośrodku kultury. Zgłoszenia będą przyjmowane w sekretariacie MOKSiAL-u przy ul. Słowackiego w Szklarskiej Porębie. Ostateczny termin upływa w najbliższy poniedziałek, 17 maja br. o godz. 18.00. Dzień przed imprezą, czyli 21 maja trzeba będzie jeszcze odebrać numer swojej drużyny.

Do wzięcia udziału w paradzie oraz konkursie na najlepszą drużynę należy się solidnie przygotować. – Liczy się przede wszystkim pomysłowość – podkreślają organizatorzy. Dlatego też mile widziane są niecodzienne przebrania, kolorowo pomalowane twarze, transparenty z nazwami drużyn, własne herby czy znaki graficzne albo charakterystyczne okrzyki. Zbiórkę wszystkich uczestników zaplanowano na godz. 10.30, pod Szkołą Podstawową nr 1 przy ul. 1-go Maja. Punktualnie o 11.00 parada wyruszy w kierunku Skweru Radiowej Trójki, a następnie do Parku Miejskiego „Esplanada”. Tam też będzie kontynuowana dalsza część imprezy wraz z rozstrzygnięciem konkursu na najlepszą prezentację drużynową.

Zadaniem poszczególnych drużyn będzie zaprezentowanie się na scenie. Występy mogą składać się z piosenek, wierszy, skeczy albo układów tanecznych. Liczy się kreatywność i własna inwencja twórcza. Jury oceni uczestników konkursu pod względem pomysłowości prezentacji, atrakcyjności programu artystycznego i ogólnego wrażenia. Zwycięzcy otrzymają tytuł „Najlepszej Drużyny 2010 roku”, a dla wszystkich zostaną przygotowane pamiątkowe dyplomy. Impreza w Parku Miejskim „Esplanada” potrwa do wieczora. Podczas festynu odbędą się liczne konkursy, zabawy oraz występy zespołów dzieci i młodzieży, a także czeskiej kapeli „Hudba Tanvald”. Organizatorzy informują, że w razie brzydkiej pogody impreza zostanie odwołana.

Ogłoszenia

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Wybory uzupełniające w Kowarach

Spotkanie z prezydentem Andrzejem Dudą

Nadbrzeżna gotowa

Oficjalne wyniki wyborów – Jelenia Góra i powiat jeleniogórski

Oszczędności i inwestycje

Działka nad zabytek?

Jest gdzie chodzić – konkurs

Spotkali się z Beatą Kempą

Sonda

Przed nami II tura wyborów prezydenckich w Polsce. Kto ma większe szanse na wygraną?

Oddanych
głosów
1289
Andrzej Duda
41%
Rafał Trzaskowski
55%
Nie wiem
4%