MenuZamknijRaport
Koronawirus

WIADOMOŚCI

SPORT

Środa, 5 sierpnia
im. Mariana, Marii, Stanisława

Będą nowe miejsca pracy w Jeleniej Górze

Wiadomości: JELENIA GÓRA
Sobota, 12 marca 2011, 8:03
Aktualizacja: 16:34
Autor: Angela
Fot. TEJO
Około stu osób ma zatrudniać firma farmaceutyczna, która swoją działalność chce otworzyć w Jeleniej Górze w rejonie ul. Spółdzielcza – Wojewódzka. Firma Astol natomiast w miejscu swojej obecnej siedziby uruchomi ośrodek rekreacyjno–sportowy, a swoją działalność przeniesie do strefy ekonomicznej, gdzie obecnie rozbudowuje się też zakład Zorka, który od czerwca br. zacznie przyjmować nowych pracowników.

W odniesieniu do obecnej sytuacji na rynku pracy w Jeleniej Górze, gdzie stopa bezrobocia w styczniu wyniosła 11 procent i była wyższa o 0,7 procent niż w roku ubiegłym, każda informacja dająca choćby cień nadziei na nowe miejsca pracy mile zaskakuje.

Od zapowiedzi inwestorów o budowie zakładów pracy na naszym terenie, do realnego zatrudnienia jest jednak jeszcze daleko. Prezydent miasta przekonuje, że robi wszystko by stworzyć tu warunki do inwestowania. Przykładem ma być zmiana miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego, która ma się dokonać podczas najbliższej sesji rady miasta, 15 marca br. Wszystko po to, by absurdalne przepisy nie blokowały budowania i rozwijania firm na naszym terenie.

– Bez wzrostu dochodów własnych miasta i dochodów z podatków będziemy mogli zarządzać co najwyżej biedą, która z czasem może doprowadzić do gwałtownego kryzysu. Dotychczas plan zagospodarowania przestrzennego był traktowany jak świętość, której nie wolno dotykać. Okazuje się jednak, że te przepisy w absurdalny sposobów blokują rozwój naszego miasta. Stąd dwie uchwały dotyczące zmiany planu zagospodarowania przestrzennego, które trafią na wtorkową sesję rady – mówi Marcin Zawiła, prezydent Jelenie Góry.

Chodzi o teren w rejonie ul. Spółdzielcza – Wojewódzka i pomieszczenia dawnej fabryki Prober, która produkowała opakowania dla Jelfy. W tym miejscu swoją firmę chce otworzyć polski przedsiębiorca, którego nazwy nikt nie chce jeszcze ujawnić. Firma ma produkować szczepionki oraz surowice. Wstępnie deklaruje zatrudnienie około 100 osób. Jak mówi prezydent Zawiła, przedsiębiorca chce się związać z Jelenią Górą z kilku powodów: ze względu na atrakcyjny teren, istnienie w naszym mieście innej firmy farmaceutycznej - „Jelfy” oraz przez wzgląd na osobiste zainteresowania przedsiębiorcy przemysłem lotniczym, którym zajmuje się on amatorsko i hobbistycznie. Inwestor był już w Jeleniej Górze dwa razy. Na miejsca pracy przyjdzie nam jeszcze poczekać, nie mniej niż pół roku.

Druga uchwała dotycząca zmiany planu przestrzennego, którą radni zajmą się na najbliższej sesji będzie dotyczyła terenu firmy Astol z Cieplic, która produkuje okna. Przedsiębiorca chce bowiem przekształcić swój zakład na centrum gastronomiczno-rozrywkowe.
– Przedsiębiorca wykonał już część tych zmian. Powstała już restauracja i piękny park z ciekawymi nasadzeniami. Halę natomiast inwestor chce przekształcić w miejsce do gry w squasha i kręgielnię. Dla Cieplic jest to bardzo cenna inicjatywa, ale plan przestrzenny uniemożliwiał jej realizację. Przy okazji zaproponowaliśmy firmie Astol wejście w strefę ekonomiczną i stworzenie tam swojego nowego zakładu – mówi Marcin Zawiła.

Do góry pnie się natomiast hektarowa hala Zorki, jeleniogórskiej Spółdzielni która po podpisaniu umowy z firma Ikea rozpoczęła rozbudowę swojego zakładu i w czerwcu br. rozpocznie dodatkową działalność.

Ogłoszenia

Czytaj również

Wstrzymane prace przy oczyszczalni ścieków

Porozumienie dla rozwoju turystyki w regionie  

Śmierć na żwirowni

Komentarze (42) Dodaj komentarz

~~JG 12-03-2011 9:03
Panie Zawiła znów opowiada pan jakieś bajki! Miejsce dla bajkopisarzy jest w miejskiej bibliotece a nie w ratuszu!
~niecietrzew 12-03-2011 9:42
Ja Wam cholera zaraz pobuduje fabryki jakeś!!!! A trzetrzewie?! Co z trzetrzewiami i innymi pstrongami latającymi łosiami?
~Gość 12-03-2011 9:47
I znowu nowe miejsca pracy - za drobną kasę ,to raz i dwa -obiecanki cacanki ,a głupiemu radość . Przestańcie tak prywatyzować /jak PEC / i będą miejsca pracy plus podatki do kasy PAŃSTWA . Zróbcie coś porządnie. A nie sprowadziliście fachowców od rozwałki firmy jaką był PEC i roczki umyte . Festiwal opolski już rządził w ubiegłym wieku -jak powstawało woj. Jelenia Góra z wiadomym skutkiem.
~Gość sobotni 12-03-2011 10:02
Plany ciekawe ale znając mentalność Polaczków z realizacją będzie ciężko. W Jeleniej brakuje rozrywek dla turystów, to miasto turystyczne więc raczej w tę stronę powinno się kierować rozwojem miasta. Brakuje m.in. kręgielni, całorocznego krytego lodowiska, restauracji z prawdziwego zdarzenia (gdzie zamiast piwa i frytek podaje się wino i jagnięcinę), porządnej dyskoteki z brakiem wstępu dla małolatów i niestosownie ubranych (byłam już na dyskotece, gdzie przed wejściem stały kolejki). Niby coś zaczyna się tutaj ruszać ale to nadal małomiasteczkowe inwestycje. Miejscowe szkoły "wypuszczają" na rynek absolwentów hotalarstwa, turystyki, administracji, ekonomii, zarządzania, masażystów/rehabilitantów, itp. i tu trzeba szukać odpowiedzi na pytanie jak utworzyć dla nich miejsca pracy by stąd nie uciekli. Osoba po ekonomii czy turystyce zmarnuje tylko lata swojej nauki znajdując pracę w kolejnym sklepie z ciuchami bo w swoim zawodzie tu pracy nie znajdzie.
~g.niedzielny 12-03-2011 10:04
kierunek moim zdaniem dobry, stwarzać warunki inwestorom, zwalniać z opłat lokalnych, a takie działania przyciągną pieniądze do naszego miasta, da zatrudnienie ludziom, którzy później oddadzą część zarobionych pieniędzy w podatkach do kasy miejskiej...
~Kubicusss 12-03-2011 10:05
Panie Zawiła a niech Pan doda że dane miejsca pracy sa zasługa cieżkiej pracy byłego prezydenta a nie Pana.
~Eh.. 12-03-2011 10:15
tylko Robol
~:) 12-03-2011 10:20
Bardzo pieknie,kolejny oboz pracy ma powstac w ktorym ludzie pracuja za psie pieniadze.Gratulacje!
~Eh.. 12-03-2011 10:20
YUPI będzie praca ale jestem szczęśliwy 3,5 na godzinę 16 godzin dziennie Jezu będzie mnie stać na wszystko YUPI będę mógł pracować a nie klepać bidę, normalnie może uszczęśliwić będzie można mnie jeszcze bardziej i będę zarabiać 700zł z vatem tak jak w Tesco ?? nie oszukujmy się wypłata w wyżej wymienionych firmach nie przekroczy 1200zł
~Obywatel 12-03-2011 10:58
Cieszy fakt że powstają nowe miejsca pracy i chętnie zgłoszę się jako kandydat do pracy w Zorce.
~do obywatela 12-03-2011 11:12
Zapomnij o Zorce juz od m-ca nie ma przyjęć listy zapełnione chłopie dawno temu.
~mały autobus 12-03-2011 11:14
E tam mojej KRYśKi nikt nie przebije. 3,70 to jest coś?
~1979 12-03-2011 11:40
Nowa polityka Ratusza. Co dwa, trzy tygodnie na konferencji mówić to samo, co na poprzedniej, a jelonka zaraz napisze, że będą nowe miejsca pracy w Jeleniej Górze. To paranoja. Ten artykuł jest jakby skopiowany z poprzedniego, tak samo jak ta konferencja. Oczekujemy Konkretów
~sqandal 12-03-2011 11:40
ja bym proponował pojechac naszym radnym na jedną sesje radnych w Kołobrzegu. Zobaczyli By jak dba sie o rozwój miasta ( turystyka ) i tam raptem sezon trwa 3 miesiące w roku , u nas czły rok , wykorzystac to , no zakłady nove też ale panowie zakłady a nie jakię pipidówki , bo ktos tam kocha spadochroniarstwo i otworzy moze jakis zakładzik ( surowice ) żeby mieć blisko na lotnisko , głupota jak nic .... pozdrawiam
~ciepliczanka zdroj 12-03-2011 11:40
Niech markety zacznal placic podatki do miejskiej kasy to napewno na wiele rzeczy nie zabraknie,markety powibijaly male czesto rodzinne sklepy i sklepiki ktore placily podatki a takie molochy caly zarobek do kabzy,i jak tu ma byc dobrze,a p.prezydent nawet jak bedzie chodzil na rzesach to kasy z rekawa nie natrzepie
~luis 12-03-2011 12:26
a ja mam pytanie do p. Zawiły ....co z obiecankami że rencisci nie bedą musieli jezdzić do Wałbrzycha do orzeczników tylko orzecznicy mieli przyjeżdzać do Jeleniej Góry......coś ucichło w tym temacie bo wybory minęły?????
~do cieplicza 12-03-2011 12:30
Do ciepliczanki zdrój: markety nie płaca podatków do kasy miejskiej bo tak stanowi prawo wiec o czym piszszesz?
~Gość 12-03-2011 14:09
no p.Zawiła może i się stara ,ale nie tak do końca bo praca to będzie za najniższą krajową pewnie na trzy zmiany soboty niedziele ,ale cóż na bezrybiu i rak ryba niech choć i taka będzie w tym zas...ym mieście bo już szlak człowieka trafia że pada to miasto jak przysłowiowy kapeć ,a ludzie młodzi i tak nie mają zbyt wielkiego wyboru w tym padole dziadowego rządzenia przez nieudaczników z PO złodziejskiego ugrupowania .
~PRAWDA 12-03-2011 14:20
Do wszystkich marudzących: A ILE CHCIELIBYSCIE ZARABIAC JEŁOPY Z WASZYM MARNYM WYKSZTAŁCENIEM ?! 700 zł to i tak za dużo ! Skończycie dobre studia wyższe, zaznaczam dobre ! Nie jakieś gówno typu Kolegium Karkonoskie czy Szkoła Menadżerska w Sobieszowie. Wtedy porozmawiamy. I uświadomcie sobie, że nikt nie będzie płacił 3000 osobie bez wykształcenia, bez pomysłów, głoszącej hasła Jp100 etc. Pozdrawiam
~Jariath R. 12-03-2011 14:55
Chodniki sobie zrobcie w miescie , toalety czyste i czynne 24 godziny na dobe , w waszym miescie smierdzi . Tak , beda 2 miejsca pracy /nowe/ dla jednego kolesia pana z ratusza i dla innego kolesia , ktorego nie znam . Zastanawiam sie czy wy , jeleniogorzanie i kobiety z jeleniej gory , wierzycie w te brednie , ktore wam wasz wybrany przez was prezydent to pustych glowek wsadza? Wy toalet publicznych w miescie nie macie a rzucacie sie na inwestycje , ktore jak jest napisane wyzej sa tylko marzeniem , planem na daleka przyszlosc . Fantazja pana zawily nie zna granic , powinniscie kaszpirowskiego tam posadzic , tak samo kule cisnie .
~m17 12-03-2011 15:14
Maluczka PRAWDA wyskoczyła za krzaka i mądrego udawała. Według ciebie człowiek bez wykształcenia to nie człowiek. To pokazuje jaki byłby z ciebie pracodawca normalny segregator. Uświadom sobie człowieku, że każdy ma prawo godnie żyć. Czasy niewolnictwa minęły choć odżywają pod demokratycznym prawem i takich którzy wygłaszają takie opinie jak ty PRAWDA. Pogoń się do roboty za 700 złoty przez 6 miesięcy i wtedy się wypowiadaj jak ci się żyło prowokatorze. :)
~napakowany 12-03-2011 15:46
Cukier w niemczech po 0.65 euro tj. 2.60 zl to dlaczego u nas taki drogi CUKROWNIE trzeba nam otworzyć !! CUKRU I CHLEBA !!!!
~____------.m 12-03-2011 15:50
JAK by wszyscy byli po studiach to kto by pracował !!
~ 12-03-2011 15:52
Miejsca pracy za 1300brutto?????
~lolo3 12-03-2011 15:57
A czemu nie pisze się o likwidowanych zakładach i ludziach tracących miejsca pracy np ANILUX. Zosia odeszła i firma padła........????????????. W tej czerwonej dolinie żyć już się nie chce i nie zdziwię jak młodzi uciekać będą i pozostaną tylko emeryci i renciści. Dowód proszę bardzo wystarczy obejrzeć targowiska miejskie co druga buda do sprzedaży bo nie ma ruchu za to markety przepełnione do kasy kolejki. Nabijajmy kieszenie obcemu kapitałowi a rodzimy rynek niszczmy. Nie tak dawno na łamach prasy pisano ile to rodzinny biznes Biedronki przyniósł czystego dochodu itd itd Zygać się chce
~do m17 12-03-2011 16:14
Jeśli konieczność kształcenia nazywasz niewolnictwem to gratuluję.
~napakowany 12-03-2011 16:17
a trzeba będzie mieć grupę inwalidzką żeby zostac zatrudnionym ? a i tak pewnie będą zatrudniać na pół etatu albo za 5 zł na czarno
~?????? 12-03-2011 16:25
Chciałbym pracować w Biedronce przy układaniu towaru , czy może ktoś wie czy muszę mieć skończone studia w tym kierunku ? ha ha w Polsce ludzi wykształconych jest bardzo dużo ale ludzi mądrych jest niewielu czego ta osoba z pod nicku >PRAWDA jest tego najlepszym przykładem
~TAT TAT 12-03-2011 17:11
Prawda jest taka że w Jeleniej Górze więcej zakładów dużych zlikwidowano niż małych powstało. Jesteśmy tylko rynkiem zbytu dla marektow. Ale to sie zmieni jak wzrosną ceny że wiele osób nie będzie kupowało.
~miś 12-03-2011 19:45
W marketach nie ma nic złego. One są już w każdym większym mieście w Polsce. Problemem jest ich lokalizacja tzn. zamiast obrzeża miasta to centrum, między budynkami mieszkalnymi i przy ruchliwych ulicach, no ale tego już się nie zmieni, chyba że jak caerfour zlikwidują i być może tam powstanie jakaś mniejsza galeria. Osobiście jestem za tym żeby w JG zainwestowała IKEA. A co do restauracji i kręgielnie to takie placówki to firmy prywatne. Nie macie kasy i pracy to zaiwestujcie i zbudujcie własne restauracjie i kręgielnie zamiast marudzić. Zobaczymy czy stać Was będzie na wynagrodzenia pracowników powyżej mnimalnej ustawowej jak co miesiąc na zus 900 zł nawet jak firma nie ma dochodu
~zwykły 12-03-2011 19:58
pan zawiła miał zrobić porządek z zgl i ryneczkami i z panem który zarządza rynkiem fuj co za w chamstwo !!!!!!!
~PRAWDA 12-03-2011 20:36
Widzę, że prawda w oczy kole ;) Bardzo dobrze.
~wróżka 13-03-2011 4:28
Moje przepowiednie sprawdziły sie w 100% .Zawiła wygląd " Sołtysa Pierdziołka " ma. Co robił "sołtys Kierdziołek w wesołym autobusie?" Rozweselał naród polski za czasów rozkwitu gospodarczego Gierka.
~zachwycony 13-03-2011 4:54
Ile miejsc pracy będzie w Sobieszowskiej i Czarneowskiej NATURZE 2000. Potrzebni miłośnicy przyrody z tytułem minimum doktora nauk lub profesora („ Niesioł” z PO ma takie wykształcenie) do liczenia miejsc lęgowych bąków, Papilio Macha on ( PAŹ Królowej) czy innych motyli z rodziny POWSZE ŁATKOWATYCH (nie mylić z prawdziwymi motylkami) W tej miejskiej przyrodzie przedwyborczej , gąsienice Czarne zmieniają się na zielone z czerwonymi brodawkami i dużą plamą na grzbiecie. Intensywny rozwój CZERWIEC –SIERPIEŃ 20011 roku w „jeleniej dziurze”. W okresie wyborów przeobrażenia w gady, płazy i bezkręgowce „rojniki Morfeusze”
~Rufiiiii 13-03-2011 7:45
Do Prawda. Ty cwaniaczku nie bądź taki mądry bo rzeczywiście jak ktoś wyżej napisał gdybyś był pracodawca to traktowałbyś ludzi jak zwierzęta. Myślisz , ze jak ktoś studiów nie ma to jest nikim!!!!!??? Ci pracownicy fizyczni czasem ciężej pracują na budowach czy w fabrykach za psie pieniądze niż te wykształciuchy i nie strugaj ważniaka bo jak nie wiesz co to znaczy żyć za 1500 zł to siedź cicho i nie zabieraj głosu na forum bo flaki się przekręcają jak czytam takie bzdury. I nie jesteś "PRAWDA" tylko FAŁSZ
~mycha:) 13-03-2011 8:14
Ja pracuję za 10 zl za godzinę!8godz .dziennie i jedną sobotę w miesiącu!i nienarzekam!!!!i nie mam wykształcenia średniego tylko zawodowe!jak chce się pracować to się będzie pracować !tylko trzeba chcieć!!!!
~MichalJG 13-03-2011 8:53
A ja pracuje na budowie jako instalator mam 15 zl/h + premie = 3tys wiec jak się chce to można zarobić i wole to niż jakąś prace za biurkiem
~do PRAWDa 13-03-2011 10:05
chyba zaliczyłeś sesje lub masz juz magistra tez sie ciesze
~re 14-03-2011 10:21
DO PRAWDA NIEWAŻNE JAKIE SIĘ MA WYKSZTAŁCENIE WAŻNE JEST CO MA SIE W GŁOWIE.SZANUJE LUDZI Z WYKSZTAŁCENIEM I BEZ NIEGO KAŻDY JEST CZŁOWIEKIEM BEZCENNYM.ZACHOWUJ SIĘ JAK NA CZŁOWIEKA WYKSZTAŁCONEGO.
~matmoska 14-03-2011 16:13
wykształcenie ma się nijak do zawodu jaki będziemy wykonywali w obecnych czasach :( niestety
~Gość 15-03-2011 8:46
jak tak słucham wypowiedzi waszego prezydenta p.Zawiły ,to mam wrażenie ,że ten facet nic nie umie tylko gadać ,w Sobieszowie chce żeby Astol wybudował kręgielnie gdzieś tam coś jeszcze ,a co do jasnej cholery z jelenią górą ,czy jelenie góra będzie dalej marketowiskiem i nic tu już się nie zmieni ,może czas pomyśleć p.Zawiła o naszym mieście bo inaczej zostanie tu tylko pan i Zaśka Czernow a p. Papaj będzie wam herbatkę podawał ,weź się pan do zagospodarowania miasta ale nie w galerie ,markety ,tylko coś żeby młodzi chcieli tu zostać bo inaczej same dziady i radni tu będą.
~ania.dpl 27-06-2011 0:26
Poproszę nazwę firmy, adres, listę stanowisk pracy do fabryki szczepionek ...więcej mi nie trzeba. Mam spore doświadczenie, jezyk, skończone studia, nawet autkiem pod fabryką byłam...tylko jak tu dać znać o sobie? Gdzie złożyć te papiery? Koczować przed płotem w XXI wieku? Czekam na jakiś znak od marca..wpisuje w google i wciąż te same reportaze...

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Wespół dla promocji

Remont Wojska Polskiego – jaka organizacja ruchu?

Synoptycy: spodziewane burze i deszcz

Zatrzymano nielegalny transport starych opon

Most w Pilchowicach pod ochroną!

Sonda

Od nowego roku szkolnego w liceach i technikach obowiązkowym przedmiotem będzie łacina. Czy to jest potrzebne?

Oddanych
głosów
829
Tak
21%
Nie
74%
Nie wiem
5%