MenuZamknijRaport
Koronawirus

WIADOMOŚCI

SPORT

Sobota, 4 lipca
im. Malwiny, Odona

Będą mieszkania z odzysku. W pustostanach

Wiadomości: JELENIA GÓRA
Piątek, 4 listopada 2011, 8:17
Aktualizacja: 8:18
Autor: RED
Samorząd zarezerwował w budżecie kilkaset tysięcy złotych na remont tzw. pustostanów.

W minionych miesiącach udało się odzyskać wiele mieszkań, ale przed przekazaniem ich kolejnym lokatorom miasto musi je odświeżyć, a czasami podjąć drobne remonty bądź uzupełnić zużyte wyposażenie. W takim stanie jest obecnie ok. 60 mieszkań, które będą sukcesywnie remontowane i przekazywane lokatorom wedle ustalonej kolejności przez komisję mieszkaniową – czytamy w komunikacie jeleniogórskiego magistratu.

Ogłoszenia

Czytaj również

Trwa rozbudowa SOSW

Utrudnienia w Witkowie

Informacja wojewody ws. koronawirusa (aktualizacja)

Komentarze (13) Dodaj komentarz

~Witryna 4-11-2011 9:39
Jakim lokarorom ma sie przekazać mieszkania ,tym co już wcześniej zdewastowakli swoje lokum , albo nierobom za których muszą martwić się inni , czy flejtuchom , brudasom i narkomanom. Co to za lista lokatorów i dlaczego spoleczność miasta ma na swój koszt remontować a nie przyszli lokatorzy za swoje pieniądze .
~żandar 4-11-2011 9:47
Są tacy w Jeleniej Górze , którzy mieszkaja w okazałych willach z ogromnym nadmetrażem , ale maja matkę czy babcię zamieszkałą w innym miejscu , która oczekuje na wysiedlenie bo budynek idzie do rozbiórki - babcia otrzyma wyremontowane mieszkanie z miasta wnuczek je wykupi za 1% - potem wynajmie lub opyli oczywiście już wyremontowane za pieniądze z podatków .I w ten sposób kombinacyjny człowiek się wzbogaci ,kosztem innych.Czy takie przypadki są brane pod uwagę w liście lokatorów.
~matki 4-11-2011 10:19
psudo samotnie wychowujące dzieci !! OSZUSTKI naklepią dzieci z byle kim i byle gdzie i tylko łapy wyciągają ! Ale na fryzjera tipsy i kosmetyczkę kasa zawsze jest. W mieszkaniu tej samotnej zawsze też jakiś zapychacz też się znajdzie. A prawdziwa bieda i tak biedą zostanie bo tam będzie wstyd i duma niestety :( Zero zaufania i porządna weryfikacja wszystkich wyłudzających nasze pieniądze!
Tomy M. 4-11-2011 10:29
Zaraz, zaraz 90% potrzebujących dostaje mieszkania ZDEWASTOWANE i ma OBOWIĄZEK WYREMONTOWAĆ JE ZA WŁASNE PIENIĄDZE! (specjalną umowę trzeba podpisać) Później przychodzi komisja i gdy np. położyli sobie ładne płytki w łazience to ... PODWYŻSZA IM CZYNSZ bo standard się podniósł! Więc kto dostaje te WYREMONTOWANE MIESZKANIA?! ... rodzina, znajomi i przyjaciele królika?
~Niggers 4-11-2011 12:42
Bardzo dobrze ! Mimo że potrzebujących jest znacznie więcej to chociaż 60 rodzin bedzie miało dach nad głowa - A Wyżej tylko narzekania - w d..pie wam się juz pi....doli
~anonimxyz 4-11-2011 14:08
Tylko patrzec jak takie pustostany zostana przekazane bezdomnym ktorzy puszcza to z dymem...
~Radek43 4-11-2011 14:50
Min. Ja i moja żona otrzymaliśmy mieszkanie które wyremontuje urząd miasta na swój koszt, mieszkaliśmy do tej pory w mieszikaniu komunalnym o bardzo niskim standardzie, w starym budownictwie, gdzie wszelkie instalacje od ka...lizacyjnej na elektrycznej kończąc byly wadliwe, mieszkanie w którym panuje straszliwa wilgoć a na ścianach jest grzyb, nie życzę nikomu mieszkania w takich warunkach, przez wszystkie lata zero zaległości czynszowych itp, mnóstwo pism o interwencje w sprawie zagrzybienia, zawilgocenia i ogólnego stanu mieszkania, dymiących piecy , rozszczelnionych rur gazowych , co z tego że we własnym zakresie prowadziliśmy drobne remonty, malowanie, tynkowanie, jak w ciągu roku sytuacja wracała do normy, mieszkanie wymaga kapitalnego remontu , i zostanie przekazane osobie chętnej
~Radek43 4-11-2011 14:55
która ma odpowiednie środki by doprowadzić je do porządku. Dostaliśmy pustostan o niewielkim metrażu ale w nowszym budownictwie, centralne ogrzewanie itp ,państwo myślicie że miasto wejdzie i zrobi nam cudowny remont wszystko nowiutkie itd, nie nie jest tak, mieszkanie które dostaliśmy jest po eksmisji i wygląda jakby wybuchła w nim bomba, wczesniej mieszkali tam jakieś żule i inne darmozjady i doprowadzili je do takiego stanu, remont "miejski" polegał będzie na doprowadzeniu tego lokalu do stanu w tkórym można mieszkać tj wstawienie okien (obecne wypadają ) drzwi (jak do stodoły) i wybiałkowaniu tynkowaniu scian i sufitów, nowym kibelku , wannie i umywalce - koniec, miasto robi PODSTAWY , nie kładzie kafelek , paneli bóg iwe czego jeszcze panstwo maja na mysli. Ktoś pisał by dokładnie
~Radek43 4-11-2011 15:03
sprawdzać komu daje się mieszkania które będą remontowane na koszt miasta , 5 lat czekaliśmy, egzystując w tragicznych warunkach. Sprawdzano nas na wszystkie strony, zbywano ( serdecznie środkowym palcem pozdrawiam panią L.J z zgl ) że wszystko bedzie dobrze bedzie zrobione juz za tydzien itp itp 5 lat. Aż w końcu ktoś stwierdził że już nie ma sensu odnawiać nam tego mieszkania tylko lepiej przydzielić nam inne. 5lat gdy na początku pisaliśmy pisma stan był do ogarnięcia wystarczyło kilka zabiegów ale nikt nie słuchał ,pani L.J zapewniała że podejmie kroki i nie podjęła do dziś. Dlatego denerwuja mnie posty takie jak wyżej że daje się mieszkania darmozjada i robi w nich niewiadomo jakie remonty pałace na koszt podatników.
~PPANI 4-11-2011 15:47
Liczyłeś na Pania LJ?!! powaznie jej uwierzyłes? Mądrze piszesz, życzę spokojnego miłego mieszkania na "nowym"...
~nawbar 4-11-2011 18:38
Gratuluję P. Radku. I życzę spokojnego mieszkania :)
~/-/ 4-11-2011 21:20
Rozumię p. Radka, lecz miasto popełnia okropne błędy w innych przypadkach np.Pewna pani mieszkając w Jeleniej w samym centrum nie płaciła kilka lat czynszu około 10 lat. Miasto zaproponowało jej 3-krotnie mieszkanie ale nie odpowiadało jej. W tym tygodniu otrzymała mieszkanie o większym metrażu i także 2 pokoje, kuchnia, łazienka w Cieplicach, mieszkanie do wprowadzenia z nową kuchenką, wanną. A pani regularnie jezdzi co 6 tygodni do Niemiec do opieki i powraca z 1800 euro w kieszeni bez płacenia podatku gdzie kolwiek. Mieszka na dodatek u konkubina koło Jeleniej. Ale ma zameldowane 2 córki które są zagranicą. I ta pani śmieje się z Urzędu i urzędników jacy są naiwni.
~halas 5-11-2011 0:17
rzucic je na wolny rynek nieruchomosci miasto zarobi, nas nie stac na rozdawanie mieszkan, to chore, nauczyli sie ze sie nalezy!

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Mapa ku przestrodze

Nadbrzeżna gotowa

IMGW ostrzega: może grzmieć i padać

Drastyczne billboardy

Spotkali się z Beatą Kempą

Sonda

Przed nami II tura wyborów prezydenckich w Polsce. Kto ma większe szanse na wygraną?

Oddanych
głosów
1288
Andrzej Duda
41%
Rafał Trzaskowski
55%
Nie wiem
5%