MenuZamknij

WIADOMOŚCI

SPORT

Będą korekty rozkładu jazdy MZK

Wiadomości: JELENIA GÓRA
Poniedziałek, 31 października 2011, 8:55
Aktualizacja: Wtorek, 1 listopada 2011, 8:07
Autor: RED
Fot. RED
Od września, od kiedy obowiązuje zmieniony rozkład jazdy autobusów Miejskiego Zakładu Komunikacyjnego, sprawdzano liczbę pasażerów i obciążenie kursów. Już od drugiego listopada można spodziewać się wdrożenia poprawek.

Skarg i wątpliwości nie brakowało. Najwięcej emocji wśród pasażerów budziło i budzi kursowanie autobusów podmiejskich. Narzekano na zbyt radykalne cięcia kursów, zbyt małe pojemnościowo autobusy podstawiane na linie i tłok – zwłaszcza w godzinach szczytu.

– Wpłynęło wiele rzeczowych wniosków, które został lub będą w najbliższym czasie wdrożone, by usprawnić komunikację i wpłynąć na poprawę warunków jazdy. Wnioski dotyczyły przede wszystkim kilku linii i tam najszybciej będą przeprowadzone korekty – mówi Marcin Zawiła, prezydent Jeleniej Góry.

Na liniach 2, 3, 11, 20 i 33 korekty rozkładów jazdy będą wdrożone od 2 listopada 2011, na liniach 16, 19 i 25 – rozkłady będą wdrożone po uzyskaniu zmiany zezwolenia, najprawdopodobniej od 10 listopada 2011. Podobnie stanie się na liniach 4, 9, 18 i „NOC”, tu wdrażanie będzie następowało sukcesywnie, i po niezbędnych zezwoleniach zmiany będą wprowadzane w życie.

Natomiast w przypadku linii 1, 5 i 10 – projekt zmian został złożony do akceptacji wójtowi gminy Jeżów Sudecki i dalsze decyzje oraz tempo ich wprowadzania w życie będą zależały od samorządowców z sąsiedztwa.

Ogłoszenia

Czytaj również

Nowa posada dla radnej

Tłumy za krzyżem

Wyniki budżetu obywatelskiego pod Szrenicą

Komentarze (48) Dodaj komentarz

~ 31-10-2011 9:14
cale szczescie! jeszcze wrocmy to poprzednich cen biletow miesiecznych.
giersdorf 31-10-2011 9:42
Oooo... jacy elastyczni... Miłe zaskoczenie!!! Jeszcze jakby wprowadzono bilety czasowe, to byłoby SUPER!!!. A tak kiszka... Przykład: Kumpel pokonuje trasę z domu z Sobieszowa, do pracy w Piechowicach (Piastów), czyli ma do pokonania 3 przystanki (2-s.miejska, 1-s.podmiejska). Gość płaci za miesięczny 120PLN za 3 przystanki..., gdzie w jego przypadku płaci za strefę podmiejską która równa się 1 przystankowi... Nie potrzebuje zwiedzać Piechowic i innych gmin (zresztą nigdy nie podjechał do Piechowic autobusem), chce przejechać 3przystanki dom-praca, praca-dom. Czyli buli: 2*8minut jazdy =120PLN, niezły sponsor co??? W lato jeździ rowerem, ale teraz płacze i płaci... Co na to MZK JG?
~xxx 31-10-2011 9:48
szkoda że nie zastanowi sie szanowne mzk nad liniami 12,17,27 bo tez pozostawiają wiele do zyczenia przykład: po godzinie 11 z przystanku KOCHANOWSKIEGO nie ma żadnego autobusu lini 12, 17 a wielu osobom są one potrzebne. A fak faktem na autobusy trzeba czekac czasami 30 minut.... SKANDAAAAAAAL !!!!!!!!!!!!!!!!!!
~ 31-10-2011 10:24
to że trzeba czekać to mało. Często do 12 po godz 7 czy 11 poprostu od ronda nieda sie wsiąsc. A jak juz sie wcisne to stado ludzi cie dogniecie i czesto jest problem wysiasc na wlasciwym przestanku.
~sqandal 31-10-2011 10:25
i tak powinno byc , wiadomo ze każdemu i tak się nie dogodzi , wazne ze chęci sa i licze ze w końcu zapanuje < normalność > MZK
~linia 18 31-10-2011 10:40
Co z kursami linii 18 na cmentarz na Krośnieńskiej ? Powinno być kilka kursów dziennie. Aktualnie usunęli wszystkie.
~gosc555 31-10-2011 10:41
zmiany od środy a na stronie mzk nowego rozkładu brak.
~jur 31-10-2011 10:54
Gdzieś tak praktycznie od miesiąca kwietnia tego roku jeżdżę co drugi dzień a czasami codziennie autobusem MZK Lini nr.7 z przystanku na ul. Podwale w kierunku Sobieszowa. Korzystam z tego autobusu o godzinie 19.08 ale to tylko teoria bo ten autobus nigdy powtarzam nigdy nie przyjechał o czasie było tak przed podwyżką biletów jak i po podwyżce. Autobus ten pojawia się o godzinie 19.15 lub później ale nigdy wcześniej
~bez kitu ??! 31-10-2011 11:20
Gdzie jest SKM ?!
~kryzyspolska 31-10-2011 12:20
5,44 ON Statoil ,w przyszłym roku 6zł jak nic
~ 31-10-2011 12:34
a kiedy będzie podany nowy rozkład?akurat rano sporo ludzi jeżdzi tymi autobusami do pracy
~ 31-10-2011 12:44
i tak spieprzą nowe rozkłady. Nie nastawiajcie się pozytywnie
~ 31-10-2011 12:52
Wy ciagle tylko narzekacie kupcie sobie samochody i bedzie po problemie !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
~` 31-10-2011 12:53
TAK Z INNEJ BECZKI: ud – 10 obietnic tuska zniknęło ze strony www Platformy w 09.2009. Ale pamietamy 1. Przyspieszymy i wykorzystamy wzrost gospodarczy. 2. Radykalnie podniesiemy płace dla budżetówki, zwiększymy emerytury i renty. 3. Wybudujemy nowoczesną sieć autostrad, dróg ekspresowych, mostów i obwodnic. 4. Zagwarantujemy bezpłatny dostęp do opieki medycznej i zlikwidujemy NFZ. 5. Uprościmy podatki – wprowadzimy podatek liniowy z ulgą prorodzinną, zlikwidujemy 200 opłat urzędowych. 6. Przyśpieszymy budowę stadionów na Euro 2012. 7. Wycofamy wojska z Iraku. 8. Sprawimy, że Polacy z emigracji będą chcieli wracać do domu i inwestować w Polsce. 9. Podniesiemy poziom edukacji i upowszechnimy Internet. 10. Podejmiemy rzeczywistą walkę z korupcją. Polska zasługuje na cud gospodarczy. Donald T
~aborygen 31-10-2011 13:11
A korekty w taryfie też będą? odnośnie ulg dla rencistów jakie są stosowane w całej Polsce za wyjątkiem naszego grajdoła.
~stały 31-10-2011 13:21
a na cmentarze 12 jeździ teraz jak w dni robocze, a co z godzinami około południowymi, kiedy najwięcej jest chętnych do dostania się na cmentarz, w dni robocze nie ma autobusu, za to jest w nidzielę i święta, no ale autobusy jeżdżą jak w dni robocze. Po prostu nikt z MZK nie ruszył głową żeby usprawnić dojazd.
~wp 31-10-2011 14:18
do GIERSDORFa: jeśli wsiada na pętli to może kupować przecież bilet tylko na piechowice. do ABORYGENa: przecież w MZK JG ulgi posiadają renciści i osoby z orzeczoną niepełnosprawnością(bez pobieranych świadczeń)
~a co z 12-tk 31-10-2011 14:25
A co z 12-tką ludzie starsi mają już dość zapchanych autobusów ba nawet dostanie się z Wojska Polskiego na cmentarz linii 12 liczy się z cudem powód brak miejsc a nawet autobus nie zabierze i albo trzeba czekać ponad dwie godziny lub spacerek co z osobą starszą to jakiś ABSURD!!!! Nawet pisane było w Nowinach Jeleniogórskich lecz niestety MZK ma to gdzieś nie ma to jak podwójne autobusy z Czarnoleskiej 12 i 5 o tej samej godzinie ABSURD!!!!!. 1 listopada autobusy będą kursować nie co 10 minut ale 15 większy tłok i burdel w autobusach MASAKRA PIŁĄ MECHANICZNĄ W WYKONANIU MZK!!!!!
~MIŚ 31-10-2011 14:32
W latach poprzednich na pierwszego listopada autobusy kursowały co 10 minut na cmentarz. Był w autobusach jeden wielki tłok i ciasnota ludziom szlak trafiał takie warunki jakie zaoferowało MZK. Tak się składa że MZK wyciągnęło z tego spore wnioski i w tym roku autobus będzie jeździł co 15 minut. Przy natężeniu ruchu jaki panuje wokół cmentarza na autobus będzie można długo dłużej fiu fiu fiu poczekać... Człowieka krew zalewa na takie usługi za komuny lepiej działali pomimo braku taboru.
~PG 31-10-2011 14:54
DZisiaj przyjechaly dwa solarisy myslalem ze beda trzy drzwiowe to dwo
Grajfa1 31-10-2011 14:58
A co z linią nr 15 która jeździ cały czas zapchana ??!!
~xxx 31-10-2011 15:05
Do ~wp jesli cos piszesz to najpierw sprawdz w Jeleniej Gorze niestety rencisci nie maja ulg
~do xxx 31-10-2011 15:16
ty de***u mój kolega jest na rencie i jeździ na ulgowym, zadzwoń sobie pacanie do mzk i się spytaj - są ulgi, a co może byście chcieli za friko jeździć ? o pewnie
~ 31-10-2011 15:47
z regulaminu mzk: 5) osoby o orzeczonym stopniu niepełnosprawności, którym nie przysługują inne ulgi - na podstawie legitymacji osoby niepełnosprawnej lub dokumentu tożsamości i wypisu z treści orzeczenia; -przecież pod to można podpiąć rencistów
~Kpt. BOMBA 31-10-2011 15:58
SKĄD NOWY ROZKŁAD ???? na stronie mzk brak, na przystanku nie ma.../ szykują niespodziankę !? 2 lis. mam wyjść na autobus do pracy i się ZDZIWIĆ !!???
~arla 31-10-2011 16:12
może ta linia nr2 będzie lepirj zorganizowana. Non stop opóżniony syfiasty zdezelowany autobus podjeżdza i tłok niesamowity, WSTYD
~ 31-10-2011 16:32
przejazd liniami 2, 3, 11, 20 jest MEGA.. wychodzi się na przystanek Kozia, Optyczna, Jelfa lub Tunel bez znajomości rozkładu (np.turyści) i chcąc się dostac do miasta w okolice tesko czy na zabobrze czeka się na autobus ww linii jakieś 30 minut..i nagle pojawia się każdy z każdej linii..wszystkie jadą w podobne lokalizacje i w dodatku nie mieszczą się na tych lichych zatokach..żal że nie puszczą każdej linii co nawet 30-40 minut tylko żeby każdą linie rozdzielic od następnej 10minutowym oczekiwaniem..idzie zima i ludzie będą marznąc..zarząd mzk dostaje kase za bezmyślnośc;]niestety oni nie jeżdżą autobusami tak jak turyści i mieszkańcy..JG miastem turystycznym..tiaaaa..szczegół ale zniechęcający do odwiedzin..
~ania :) 31-10-2011 18:14
MZK mogłoby już podać te zmiany! Mam nadzieję, że w linii nr 2 dadzą więcej kursów do Komarna, bo do Maciejowej autobusy jeżdżą śr. co 0,5h, a do Komarna co 1,5 :(
~linia 18 31-10-2011 19:16
właśnie, bardzo przydałby się autobus aż do cmentarza na krośnieńskiej. A najlepiej aż do osiedla słoneczna dolina. coraz więcej osób tam mieszka i dzieci. ale będzie dobrze jak chociaż do cmentarza puszczą autobus :)
~solaris 31-10-2011 19:32
MZK kupiło Solarisy Urbino 12 więc jak one mogą być dwudrzwiowe??? Ktoś tu chyba nie dowidzi?
~solaris 31-10-2011 19:37
A nie sorki, Urbino 10. A jednak ;)
piiipek_jelonkowy 31-10-2011 19:47
NA STRONIE MZK.JGORA.PL SĄ JUŻ UAKTUALNIONE ROZKŁADY JAZDY LINII 2,3,11,20 I 33 . MOIM ZDANIEM JEST NA GORZEJ !!!
~ania :) 31-10-2011 20:57
Patrząc na ten rozkład jakiś zmian w linii nr 2 nie widzę, a szkoda.
~xxx 31-10-2011 21:17
Do 15;47 nie debiluj mi tu bo jesli nie wiesz dokladnie to sie najpierw dowiedz a potem ublizaj ludziom ja dzwonilem mdo MZK i tak mi wytlumaczono ze niestety ale rencisci nie maja ulg ma to sie zmienic ale nie wiadomo kiedy a do 15;58 niestety pod ten punkt nie mozna podcjagnac rencistow tu chodzi o tych co maja orzeczona grupe a nie rente Ludzie zadzwoncie dowiedzciew sie a potem ovrazajcie ludzi
~do xxx 31-10-2011 21:29
Co ty piep***sz ?! Moja stara jest na rencie i śmiga na ulgowym i TAK JEJ POWIEDZIANO W MZK - że ma ulgę z tego tytułu.
~buba 31-10-2011 21:48
a co z ''12''jak dojechać na cmentarz w dni robocze co dwie godziny jest autobus a pogrzeby co godzine wstyd a rencista nie ma znizki na miesieczny
~ 31-10-2011 23:14
K***a to co sie dzieje w Mzk to skandal! Gdzie zmiany 2ki? Dlaczego przyspieszyli 20ke z zabobrza o 7 rano o 13 minut? Bylo dobrze! Za co sie nie wezma wszystko spieprza... Moze solarisa puszcza w srode rano na 4/1 lub 4/2... I wzieli by sie za burdel na petli 6ki, kierowcy strasznie tam smieca!
~xxx 31-10-2011 23:53
Do 21;29 czlowieku przestan wyzywac bo po pierwsze nie stara bo ty tez bedzioesz stary tylko mama a po drugie moze ty nie wiesz ze mama jest na emeryturze i faktycznie ma ulge a jak jestes taki madry to wejdz na strone MZK i pzreczytaj regulamin chyba ze nie umiesz czytac ze zrozumieniem masz tu tylko 2 punkty tewgo regulaminu 4) emeryci nie pozostający w stosunku pracy - na podstawie dokumentu tożsamości okazywanego wraz z dokumentem potwierdzającym przyznanie emerytury; 5) osoby o orzeczonym stopniu niepełnosprawności, którym nie przysługują inne ulgi - na podstawie legitymacji osoby niepełnosprawnej lub dokumentu tożsamości i wypisu z treści orzeczenia; ten 5 punkt dotyczy osob ktore maja przyznane swiadczenia z powiatowego centrum nie z ZUSu
~e_roland 1-11-2011 0:10
Jeżdżę "2" od dwóch lat na Spółdzielczą. Jeżdżą jak w zegarku z taką regularnością: do 5x w miesiącu punktualnie, a reszta dni w miesiącu to : 50% spóźnienie do 10 min, drugie 50% powyżej 10min. Ludzie do pracy jadą na godz. 8 rano, a "2" przyjeżdża zamiast przed 8 parę minut to jest po 8. Tak więc spóźniamy się notorycznie, za co dziękujemy wspaniałemu MZK, który nas słono kasuje za swoje usługi. Ale pora ruszyć mózgownicą bo małe dziecko wie, jak spóźnia się 10 min. to trzeba 10 min wcześniej wyjeżdżać. :)
~ 1-11-2011 0:46
W ANGLII SĄ JEDNO DRZWIOWE W AUTOBUSACH ŁAMAŃCACH I JAKOŚ LUDZIE NIE NARZEKAJĄ JAK NASZE POLACZKI KULTURA CZYNI CUDA ... UCZCIE SIĘ MARUDY...
rymcycymcy 1-11-2011 1:29
Poproszę o odpowiedź zorientowanych ...czy jest w JG linia 13 ? :) Nigdy nie widziałem takiego bana ! :)
~son 1-11-2011 6:35
wlasnie co z 15 one wcale nie pasuja ani do pracy tym bardziej po 22ej
~Do rymcymcym 1-11-2011 8:21
Linia 13 jest to linia jeżdżąca po Piechowicach w godzinach porannych, pierwszy kurs po 9 a ostatni po 15 która jeździ piechowice, michałowice i piechowice kromnów. Ona wozi głównie młodzież do szkoły. I dodam że autobus to jest puszczany ten najmniejszy.
~Pietr 1-11-2011 8:43
Linia nr 3 o godz 9 30 z Rózyckiego do Myslakowic jest ważna prosze ją oddać
~xxx 1-11-2011 15:28
Proszę też oddać 20 o 7:25, ona też jest potrzebna
rymcycymcy 1-11-2011 20:58
08:21 | ~Do rymcymcym | ...dziękuję i pozdrawiam :)
~piechowice 1-11-2011 21:03
a ja bym poprosiła o przywrócenie autobusu linii 9 o godzinie 18,04 z Bankowej...
~ 2-11-2011 21:08
tak samo powinni zmienić spowrotem strefę opłat na łomnicę szkołe a nie powinna być na przybocznej dzieci z jeleniej góry myszą płacić ok. 60 złoty za bilet miesięczny żeby dojechać do szkoły

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Wielkanocne dary od młodzieży z "Lema"

Protest oświaty

Flagi państwowe – bezpłatnie

Spotkanie emerytów służb mundurowych

Wsparcie strajkujących

Sonda

Czy wszystkie torby foliowe powinny być płatne?

Oddanych
głosów
318
Tak
68%
Nie
30%
Nie wiem
3%