MenuZamknij

WIADOMOŚCI

SPORT

Będą integrować się na trasie

Wiadomości: Jelenia Góra/Podgórzyn
Środa, 4 maja 2011, 16:55
Aktualizacja: 16:58
Autor: MDvR
Fot. użyczone
II Karkonoski Wyścig Integracyjny odbędzie się już w najbliższą niedzielę 8 maja na trasie z Jeleniej Góry do Podgórzyna. W samo południe z Placu Piastowskiego w Cieplicach wystartują niepełnosprawni sportowcy na handbikach i rowerach tradycyjnych. Będą mieli do pokonania trasę o długości blisko 25 km z metą w Podgórzynie.

Wyścig będący I edycją Pucharu Polski w kolarstwie niepełnosprawnych zgromadzi najlepszych kolarzy z całej Polski łącznie z członkami kadry paraolimpijskiej. Tuż po nich rozpocznie się rywalizacja biegaczy, którzy sprawdzą swoje możliwości na 5 kilometrowym odcinku. Impreza jest włączona do cyklu Polska Biega 2011. Ideą Karkonoskiego Wyścigu Integracyjnego jest integracja ze sportowcami niepełnosprawnymi. Impreza będzie dobrą możliwością popularyzacji, a zarazem edukacji w zakresie sportu i rekreacji osób niepełnosprawnych. To również próba przełamania barier i stereotypów dotyczących sportu i rekreacji osób niepełnosprawnych.

Dodatkową atrakcją na Placu Piastowskim będą trwające od 11:00 pokazy sprzętu policyjnego, konkursy, a także stoiska w ramach Dnia Rzemiosła i Przedsiębiorczości organizowane przez Cech Rzemiosł Różnych i Przedsiębiorców oraz Kiermasz Kwiatów i Roślin organizowany przez Przystań Twórczą - Cieplickie Centrum Kultury.

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Z Nielestna na Saharę

Prezydent wezwany przez prokuratora

Za nami pierwsza runda JLSA

Popłynęli po medale...

Głosy za strajkiem?

Piotr Paczóski... w miejskiej spółce

Niedoróbki na drodze

Miłośnicy zabytków na swoim kolejnym zlocie

Sonda

Czy wszyscy młodzi do 26. roku życia powinni być zwolnieni z podatku PIT?

Oddanych
głosów
950
Tak
38%
Nie
55%
Nie mam zdania
8%