MenuZamknij

WIADOMOŚCI

SPORT

Będą dwie ważne debaty o Jeleniej Górze

Wiadomości: Jelenia Góra
Poniedziałek, 8 października 2012, 9:53
Aktualizacja: 9:55
Autor: KSON
W ramach akcji „Masz Głos, Masz Wybór” szykują się w Jeleniej Górze dwie debaty. Pierwszą, 11 października organizuje Młodzieżowa Rada Miejska z prezydentem miasta po połowie jego kadencji. Przygotowaniem drugiej debaty zajmie się Stowarzyszenie „All–ternatywa”. W dniu 3 listopada spotkają się z władzami miasta absolwenci jeleniogórskich szkół, którzy wyjechali „za chlebem” do innych miast i krajów. Debacie przyświecać będzie pytanie „czy warto zostać w Jeleniej Górze, czy też z niej wyjechać?”

Akcja to inicjatywa podjęta przed ośmiu laty przez Fundację im. Stefana Batorego i Szkołę Liderów, w której jeleniogórskie organizacje pozarządowe, zrzeszone w Karkonoskiej Koalicji Organizacji Pozarządowych od początku biorą udział. Polega ona na aktywizacji ruchu obywatelskiego w rozwoju demokracji lokalnej, organizowaniu debat z politykami samorządowymi i parlamentarzystami w sprawach dotyczących problemów miasta, gminy, regionu.

W ciągu tych ośmiu lat przeprowadzono ponad trzydzieści debat, a także ankietowe badania, przyczyniające się do oceny stopnia komunikacji społecznej pomiędzy władzą, a mieszkańcami. W 2012 roku do akcji przystąpiły nowe organizacje. Między innymi Młodzieżowa Rada Miejska i Stowarzyszenie All-ternatywa, grupujące głównie młodych ludzi, którym jak się okazuje również nieobce są sprawy społeczno-gospodarcze miasta i regionu.

- Chcielibyśmy poznać - mówi Robert Obaz prezes Stowarzyszenia Goduszyn - odczucia mieszkańców co do szeroko rozumianego dialogu społecznego, ocenę pracy samorządowców, jak również poznać obecną wiedzę na temat pracy samorządu, by później móc sprawnie i skutecznie edukować mieszkańców. Chcemy także zweryfikować, czy zdaniem wyborców poprawiła się komunikacja naszych samorządowców z mieszkańcami. W tym celu opracowaliśmy ankietę, która w ilości ponad 1000 egzemplarzy zostanie rozprowadzona pośród mieszkańców, którą można wypełnić również drogą telefoniczną dzwoniąc na bezpłatną infolinię 800 700 025. W listopadzie poznamy jej wyniki.

Zaplanowano również dwie ważne debaty. Pierwszą, 11 października o godz. 11:00, organizuje Młodzieżowa Rada Miejska. Będzie to debata z prezydentem miasta Marcinem Zawiłą po połowie jego kadencji. Ta otwarta debata odbędzie się w liceum im. J. Śniadeckiego w Jeleniej Górze. Wezmą w niej udział m. in. reprezentanci ostatnich klas jeleniogórskich liceów. Przygotowaniem drugiej debaty zajmie się Stowarzyszenie „All-ternatywa”. W dniu 3 listopada br. o godz. 15:00 w klubie „Kwadrat” w Jeleniej Górze spotkają się z władzami miasta absolwenci szkół i uczelni w Jeleniej Górze, którzy wyjechali „za chlebem” do innych miast i krajów. Debacie przyświecać będzie pytanie „czy warto zostać w Jeleniej Górze, czy też z niej wyjechać?”.

Ogłoszenia

Czytaj również

Po Koronę Gór Polskich

Energetyczny prolog!

Radny KO: Szyszko już, a kiedy reszta?

Komentarze (11) Dodaj komentarz

~sumienie 8-10-2012 12:22
6 wTOTO i mnie,nas nie ma,to jest trójkąt bermudzki ta nasz kotlina ona wysysa wszelkie dobra.
~już wyjeżdża 8-10-2012 13:20
wystarczy stworzyc odpowiednie warunki dla mieszkańców i zostaną a wyjadą tylko ci co mają przerysowane "ambicje" pieniężne bo umówmy się w Polsce w żadnym mieście nei zarobimy po zawodówce 8 tysięcy.
~ 8-10-2012 13:25
Debata tak ale bez complexa i peowskich młodzieżowych bojówek.
~aha 8-10-2012 13:53
Aż specjalnie przyjadę 3go listopada do JG żeby posłuchać co za bzdury będą opowiadać oponenci wyjazdów z Jeleniej do większych miast :)
~17sqandal 8-10-2012 15:26
debaty , debaty a moze baty dla wladz miasta i tej organizacji < Mlodzieżowa Rada Miasta i Al-ternatywy > co tu debatować trzeba działac bo w końcu i na te debaty nie bedzie miał kto przyjśc bo emerytów to raczej nie będzie obchodziło a reszta < młodego> społeczeństwa dawno już będzie daleko od zapyzialej Jelonki
~ 8-10-2012 16:41
fundacja stefanka batorego to organizacja założona przez masonów czy iluminatów więc .... reszta do przemyślenia - dopóki Polską nie będą rządzić Polacy tak będziemy mieli jak mamy a PO,PiS,SLD, i pozostali to tylko sprzedawczyki na usługach syjonistów
~ 8-10-2012 17:19
Czy to tylko na odczepne? Wysuniete propozycje pewnie i tak nie beda brane pod uwage. Stolkowy beton ma swoje racje.
~emigrant80 8-10-2012 17:49
Szkoda ze bede tydzien wczesniej....z mila checia posluchal bym, jako absolwent jeleniogorkich szkol (AE 2004) czy juz moge wracac do JG i w jakim celu!!
~ 8-10-2012 19:31
DOLNOŚLĄZAK. 30 debat w ciągu 8 lat to przeciętnie 3 pogaduchy w ciągu roku. Młodzieżowa Rada Miasta i "Allternatywa" to młodzieżowe twory stworzone z inicjatywy PO-Korzonka i działające na rzecz tej partii.. Odnoszę wrażenie, że Robert z Goduszyna wraz z oświatowym naczelnikiem też został wchłonięty i spacyfikowany przez szefa magistrackiego PO dialogu społecznego? A może Robert - w ramach partyjnych obowiązków - zorganizuje debatę wśród członków własnej partii z klubem radnych? Czy taki klub w ogóle istnieje? Jakie ma zadania i plany? Robercie, nie jesteś działaczem dzielnicowym z Goduszyna. Jesteś powiatowym VIP-em SLD. Nie pracuj pod dyktando PO-partii i na rzecz tej partii. Wystarczy,że robi to już skompromitowany oświatowy.
~Jel... 8-10-2012 22:01
a może podebatują czy oświetlona ma być ulica Grottgera? bo jak na razie 4 dni mamy ciemności ....jak włączą to będziemy krzyczeć jasność jasność widzę...energetyka nie reaguje na zgłoszenia
Nοstradamus 8-10-2012 22:07
Panie Robercie Ogłaza, niech Pan nie idzie tą drogą ... miałem wizję że źle Pan na tym wyjdzie, a szkoda bo poczciwy z Pana facet.

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Spór o edukację seksualną

Filia biblioteki w Wojkowie

Stop marginalizacji średnich miast

Danuta Sadownik o uzależnieniach

Z aniołem przez życie – weź udział

Sonda

E-papierosy są lepsze od zwykłych?

Oddanych
głosów
727
Tak
14%
Nie
65%
Nie wiem
21%