MenuZamknij

WIADOMOŚCI

SPORT

Będą bezpłatne warsztaty dla firm

Wiadomości: Jelenia Góra
Środa, 4 czerwca 2014, 8:05
Aktualizacja: 8:08
Autor: Org
Fot. Organizator
W ramach Akademii Przedsiębiorcy w Jeleniej Górze odbędą się w przyszły czwartek (12.06) w hotelu Mercure bezpłatne warsztaty dla przedsiębiorców. Poprowadzą je specjaliści, którzy skuteczność swoich metod sprawdzili w ekstremalnych warunkach wojennych. Generał Roman Polko i major US Army, Rocco A. Spencer pokażą, że to nie siła decyduje o zwycięstwie.

Tegoroczna edycja Akademii odbędzie się pod hasłem: „Strategia zwycięstwa na biznesowym polu walki”. Strategie i metody na co dzień wykorzystywane w siłach zbrojnych zostaną przełożone na narzędzia zarządzania, motywacji i przywództwa, które pozwolą osiągnąć sukces w biznesie.

Major Rocco A. Spencer to oficer US Army, który w trakcie warsztatów, będzie odwoływał się do historycznych przykładów ukazujących kluczowy wpływ właściwego przywództwa na zwycięstwa. Pokaże w jaki sposób wiara, zaangażowanie, odpowiedzialność za realizację misji, przekonanie o tym, że zespół, którym się dowodzi ma wielką wartość mogą zmienić historię. „Tytuł szefa nadaje firma, tytuł lidera nadaje zespół” - Major przedstawi różnicę, między tymi pojęciami, które tylko na pozór są tożsame. Pokaże jakimi cechami powinien wyróżniać się prawdziwy lider i jak ważne jest poznanie psychologii przywództwa. Dobre przywództwo, zdaniem Rocco A. Spencera, decyduje o zwycięstwie nie tylko w wojsku, czy sporcie, ale i biznesie. Major pokaże, że prawdziwy lider to ktoś więcej niż tylko sprawny manager. Warsztaty obejmą też zagadnienia związane z budowaniem strategii przedsiębiorstwa, tworzenia wizji i misji firmy, jako procesu wypracowywania podstawowych zasad jej funkcjonowania. Ważnym elementem będzie też motywowanie zespołu i ukazanie, że jest on lustrzanym odbiciem każdego lidera – pozwala na rozwijanie swoich kompetencji, gdyż pokazuje nie tylko jego zalety. Poruszone też zostaną kwestie budowania struktury sprzedaży i zdobywania klientów. Major Rocco A. Spencer służył w wojskach powietrzno-desantowych. W czasie służby sprawował różne funkcje dowódcze, m.in.: dowódcy plutonu, dowódcy kompanii, oficera ds. operacji i wywiadu w sztabie batalionu i dywizji. Po zakończeniu służby pracował jako konsultant ds. HR w firmie AT&T. W roku 2002 przeprowadził się do Polski, a w 2006 założył Leadership Source. Ukończył historię i nauki polityczne w Milton College. W czasie studiów uczestniczył w kursie oficerskim i uzyskał promocję na pierwszy stopień oficerski Armii Stanów Zjednoczonych.

Organizatorami Akademii Przedsiębiorcy są: Bank Zachodni WBK oraz Polfund Fundusz Poręczeń Kredytowych. Zwiastun warsztatów można obejrzeć na: http://www.youtube.com/watch?v=0L-74WpEgAw

Szczegóły i rejestracja na stronie Akademii Przedsiębiorcy: www.akademia-przedsiebiorcy.pl.

Ogłoszenia

Czytaj również

Porażony prądem na słupie energetycznym

Megapisanki – to trzeba zobaczyć

Spotkanie emerytów służb mundurowych

Komentarze (1) Dodaj komentarz

~ 4-06-2014 19:36
No proszę, nawet Roco będzie! Często występuje w różnych filmach, ciekawe czy na żywo też wszystkie laski na niego lecą?

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Święta spokojne

ZNP zaprasza na "czarny marsz"

Kolejny sukces Juliusza

Tracimy nie tylko na wizerunku...  

Uroczyście na koniec kadencji

Sonda

Czy wszystkie torby foliowe powinny być płatne?

Oddanych
głosów
574
Tak
67%
Nie
30%
Nie wiem
3%