MenuZamknij

WIADOMOŚCI

SPORT

Beata Sawicka spędzi noc w izbie zatrzymań

Wiadomości: JELENIA GÓRA/ KRAJ
Poniedziałek, 5 listopada 2007, 13:03
Aktualizacja: 22:03
Autor: TEJO
Beata Sawicka latem podczas spotkania poświęconego bezpiecznym wakacjom. Wtedy jeszcze nie przypuszczała, że jej kariera parlamentarna zakończy się zatrzymaniem przez CBA
Fot. Agnieszka Gierus
Byłej posłance wygasł immunitet. Zatrzymano ją w poniedziałek na zlecenie poznańskiego wydziału ds. przestępczości zorganizowanej Prokuratury Krajowej. Informację potwierdziło Centralne Biuro Antykorupcyjne. Sawicka spędzi noc w policyjnej izbie zatrzymań.

W niedzielę Beata Sawicka sama poinformowała, że na pewno zgłosi się do prokuratury w Poznaniu, nawet bez wezwania. Wyraziła gotowość składania zeznań i wystąpienia przed komisją śledczą, o ile taka miałaby powstać. Miała nadzieję, że będzie odpowiadała z wolnej stopy.

Wcześniej posłanka „dochodziła do siebie” w towarzystwie rodziny i lekarzy. Nie była dostępna dla mediów.
Jeszcze nie wiadomo, czy poniedziałkowe zatrzymanie, miesiąc i pięć dni po wybuchu skandalu korupcyjnego, kiedy Sawicką zatrzymano na gorącym uczynku przyjęcia łapówki, zakończy się aresztowaniem byłej parlamentarzystki.

Jak podała Polska Agencja Prasowa, B. Sawicka usłyszy dwa zarzuty: – W roku 2007 nakłaniać miała do wręczenia i przyjęcia korzyści majątkowej, a także ułatwiać jej przekazanie. W tym samym 2007 roku powołując się na wpływy u burmistrza Helu, podjęła się pośrednictwa w sprzedaży nieruchomości w Helu, dwukrotnie żądając korzyści majątkowej w wysokości 100 tys. zł. i przyjmując tę korzyść w dwóch ratach po 50 tys. zł.

Nie wiadomo, czy była posłanka zostanie zatrzymana. Noc spędzi w policyjnej izbie zatrzymań. Decyzja o jej ewentualnym aresztowaniu zapadnie we wtorek.

Ogłoszenia

Czytaj również

Zamknięte szlaki w Strużnicy

Używki w kulturze

Prezent od Szyszaka

Komentarze (13) Dodaj komentarz

~gosia23 5-11-2007 13:08
no i bardzo dobrze
bajkopisarz smerfowy 5-11-2007 13:15
robicie z igly widly, wziela pani troche bo sie zakochala, ciekawe co jej maz na to, tamten dawal kwiatki i wogole nie wiadomo co :) a wy taka histeria! uwolnic pania i dac jej druga szanse!
~Marek 5-11-2007 13:55
Ja w innej kwestii Zastanawia mnie czy administratorzy Wasi umieją poprawnie skonfigurować serwer który wykupiliście w IQ.pl? Domena źle podpięta trochę razi, a przecież jest to tylko kilka kliknięć....
~:) 5-11-2007 14:08
chyba Jelenia Góra, a nie Góa :)
admin 5-11-2007 14:16
Do ~Marek: To nie jest kilka kliknięć. Firma Highlander`s Group, która jest właścicielem portalu Jelonka ma wiele domen jak i subdomen na „starym serwerze”, dużą ilość stron (hosting), setki skrzynek pocztowych no i do końca się wahamy czy zostać przy IQ. Zanim przeniesiemy wszystkie strony jak i skrzynki musimy mieć pewność, że wszystko działa jak należy. Dlatego proszę o więcej wyrozumiałości. Pozdrawiam.
~waldek 5-11-2007 14:30
Bardzo dobrze, koniec z łapówkami!!!!!
~guru 5-11-2007 16:56
czy to jakiś konkurs na odnalezienie szczegółów, których nie ma na drugim zdjęciu, ile ma być tych różnic ??? Na pierwszy rzut oka oba jednakowe, a gdzie zdjęcia z krzaków i zza węgła jak ją śledziło CBA. Admin dawaj wszystkie.
~tamtakie 5-11-2007 17:39
Jaka zadowolona, chyba dostała kwiatki i coś w kopercie.
MALKONTENT 5-11-2007 18:46
mam nadzieję że czasy świętych krów już minęły?! obym się nie mylił
~Gorący zwolennik 5-11-2007 20:28
A ja mówię wam, że najlepszym kandydatem na jakiegolwiek stanowisko jest Pan Ryszard Rawski - genialny zarządca. pracowity i słowny. On nie przyjmuje łapówek, on nie ma również żadnych długów, znany jest ze swojej szczodrości i uczciwości. Jest łagodny jak baranek. Każdy kto go poznał potwierdzi moje słowa. Odezwijcie się i potwierdzcie. Jeleniogórzanie nigdy Ci tego nie zapomną!!!! <br> <br> <i> Panie Gorący zwolenniku, nie przesadza Pan? - TEJO </i>
~Gorący zwolennik 5-11-2007 21:54
Szanowny Panie Redaktorze Tejo, uprzejmie informuję, że osobiście mam odwrotnie zdanie do przedstawionego powyżej. Myślę że większość osób wyczuwa, że żartuję sobie z tego typka. Gdybym natomiast napisał prawdę o tym osobniku, to albo nie dopuściłby Pan mojego postu do publikacji ze względu na złamanie regulaminu, albo zostałbym oskarżony o zniesławienie. A tak mogę sobie ulżyć czytając reakcję adwersaży na moją przewroną reklamę tego człowieka. Ze szczerym poważaniem Gorący zwolennik
~Gorący zwolenniku 5-11-2007 23:11
Każdy z nas ma "ulubionego typka" i niekoniecznie sprawia sobie ulgę ... zaśmiecając wszystkie możliwe tematy :-/ Mnie osobiście NIE interesuje ani "prawda o tym osobniku" ani "żarty z tego typka". Jak pojawi się temat zarządców - to sam też mam coś do powiedzenia; ale TUTAJ jest temat Sawickiej ... więc ... sio! :-)))
~Marek 6-11-2007 9:41
do ~admin: w IQ można podpiąć domenę do dowolnego katalogu ukrywając coś takiego jak .../domeny/jelonka/ W zamian wskakuje domena Wasza. Naprawdę to tylko kilka kliknięć. W tej chwili domena jest tylko przekierowana na katalog. Nie ma żadnej oszczędności czasowej przy ustawianiu przekierowania w porównaniu do podpinania domeny na katalog. A i wygląda to bardziej profesjonalnie :) <br><br> <i>Od admina: Mam wrażenie, że nie wie Pan o czym pisze i/oraz nie czytał mojej odpowiedzi, która jest trochę wyżej. Proszę nie wprowadzać internautów w błąd. I powtórzę raz jeszcze: to nie jest kilka kliknięć i dodam że kilka kliknięć nie załatwia sprawy. Sprawę zamykam i nie będziemy więcej o tym dyskutować na forum artykułu traktującym o Pani Sawickiej. A wszelkie uwagi zawsze - mile widziane - prosimy wysyłać na e-meila redakcja@jelonka.com. Pozdrawiam. <br><br> Natomiast jeśli chodzi o Pana ulubione słowo „profesjonalizm” uważam, że prawdziwy profesjonalista (czyt. ten, który orientuje się w temacie) nie potrzebuje na forum publicznym dotyczącym zupełnie innego tematu trąbić o tym jaki to jest „świetny i wszechwiedzący”. </i>

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Biegacze narciarscy apelują do pieszych

Większość za zmianą

Podsumowano rok

Klub Seniora w Mysłakowicach  

Wandalizm czy profanacja?

Sonda

Dzień nauki polskiej - kolejne święto państwowe. To dobry pomysł?

Oddanych
głosów
211
Tak
18%
Nie
76%
Nie wiem
6%