MenuZamknijRaport
Koronawirus

WIADOMOŚCI

SPORT

Niedziela, 9 sierpnia
im. Edyty, Romana

BEAT ACADEMY – dziś w Rynku

Wiadomości: JELENIA GÓRA
Piątek, 9 lipca 2010, 8:52
Aktualizacja: 8:52
Autor: Gabi
Fot. Organizator
Uczestnicy międzynarodowych warsztatów BEAT ACADEMY (młodzież z Bautzen i okolic a także 13 osobowa grupa z Jeleniej Góry) udowodnią dziś, że rock to wciąż żywa, bardzo różnorodna muzyka.

Młodzież uczestnicząca w dwutygodniowych warsztatach muzycznych w Bautzen przygotowała starannie dobrany repertuar, który zaprezentuje już dziś (9 lipca) na profesjonalnie przygotowanej scenie zainstalowanej na jeleniogórskim Placu Ratuszowym. Jeleniogórzanie będą mieli okazję po raz pierwszy zobaczyć „na żywo” pokaz warsztatowo/rockowy z udziałem młodzieży z Niemiec i Polski w ramach BEAT ACADEMY.

Od kilku miesięcy w ramach Programu Operacyjnego Współpracy Transgranicznej Polska – Saksonia 2007 – 2013 Steinhaus w Bautzen i Jeleniogórskie Centrum Kultury rozwijają formułę tej imprezy. Wielka w tym zasługa Torstena Wiegla ze Steinhausu w Bautzen, który od lat organizuje Beat Academy a teraz pchnął imprezę na nowe tory, dodając jej atrakcyjności.

Finałowy warsztatowy pokaz Beat Academy starannie został przygotowany przez Jeleniogórskie Centrum Kultury poczynając od profesjonalnego nagłośnienia i oświetlenia poprzez plakaty, ulotki, foldery na warsztatach muzycznych włącznie.

Poza częścią artystyczną z wizualnymi pokazami na scenie – młodzi muzycy zaprezentują przekrojowy program składający się z ponad dziesięciu utworów rockowych nad którymi pracowali przez dwa tygodnie.
Finałowym akordem tej interesującej imprezy będzie występ legendarnej bluesowej grupy KASA CHORYCH, która zaprezentuje przekrojowy materiał ze swojej bogatej kariery.

Początek dziś o godzinie 18.00 na placu Ratuszowym w Jeleniej Górze.

Ogłoszenia

Czytaj również

Gorączka złota

Artystycznie o historii dawnej "dywanówki"  

Poprawią bazę sportową i rekreacyjną przy SP 10

Komentarze (4) Dodaj komentarz

~nasty 9-07-2010 10:05
W Jeleniej coraz więcej się dzieje, to widać. Nawet na przestrzeni roku można zauważyć jak wszystko idzie do przodu :)
~CarLos 9-07-2010 12:23
Na rynku....hahaha który nosi przewrotną nazwę PlacRatuszowy dla zmyłki. Pytając w Jeleniej Górze o rynek można trafić na jeden z miejskich bazarów.
~ 9-07-2010 16:00
Super! Nie poznaję swojej Jelonki :) Ciągle coś ciekawego i to w wielu miejscach!
~darojg 9-07-2010 21:57
właśnie wróciłem z rynku.było super tylko głodnych wydarzeń w Jeleniej Górze jakoś brakowało.Może w szczycie było z dwieście osób.WSTYD

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Wczoraj kino, dzisiaj kabaret

Most w Pilchowicach pod ochroną!

W planach łącznik Harrachov–Jakuszyce

Projekt Laterna Futuri

Karmelek wakacyjnie

Sonda

W rządzie jest plan powrotu do 49 województw. Czy to dobry pomysł?

Oddanych
głosów
129
Tak
40%
Nie
52%
Nie wiem
8%