MenuZamknijRaport
Koronawirus

WIADOMOŚCI

SPORT

Sobota, 19 września
im. Konstancji, Teodora

„Baw się z nami seniorami!”

Wiadomości: Jelenia Góra
Czwartek, 1 października 2015, 14:38
Aktualizacja: Piątek, 2 października 2015, 14:33
Autor: Przemek Kaczałko
Fot. Przemek Kaczałko
Począwszy od dzisiaj (1.10) przez cztery dni, klucz do miasta będzie w rękach seniorów. O godz. 11:00 barwnym korowodem spod kościoła pw. Podwyższenia Krzyża Świętego seniorzy uczcili Międzynarodowy Dzień Seniora rozpoczynając tym samym uroczyste obchody w Jeleniej Górze.

Stan bezpieczeństwa miasta jest rzeczą podstawową, więc bawcie się, śmiejcie, pijcie, ale błagam – zostawcie to miasto w całości – apelował do seniorów prezydent Marcin Zawiła wręczając po chwili klucz do miasta Stanisławowi Dziedzicowi. Organizator imprezy dziękował wszystkim, którzy przyczynili się do obchodów święta seniorów.

Od dzisiaj do soboty (1-3.10) w Jeleniogórskim Centrum Kultury (ul. Bankowa 28) od godz. 13:00 odbywają się przesłuchania w ramach Dolnośląskiego Przeglądu Amatorskiej Twórczości Seniorów. Ponadto na jeleniogórskim Rynku równolegle będą się odbywać koncerty, a w niedzielę (4.10) o godz. 15:00 uroczysta akademia z okazji Dnia Seniora, podczas której poznamy laureatów przeglądu oraz wysłuchamy koncertu „Melodii słonecznej Italii”, na który wejściówki do odbioru są w siedzibie zarządu oddziału rejonowego Polskiego Związku Emerytów, Rencistów i Inwalidów w Jeleniej Górze.

- Zjechało do nas 400 wykonawców z Dolnego Śląska. Pierwsze trzy zespoły dostaną nagrodę po tysiąc złotych i voucher dla dwóch osób do luksusowych ośrodków – zapowiedział Stanisław Dziedzic.

Czego prezydent Jeleniej Góry życzy seniorom? - Zdrowia, radości i siły, którą tutaj widać, bo tak śpiewających, rozbawionych ludzi czasami w grupach przedszkolaków nie widać, a w tzw. wieku średnim to już zupełnie – powiedział Marcin Zawiła. - Biologia tak się ułożyła, że człowiek krok po kroku do nich dołącza, a ja od kilku lat jestem dziadkiem, więc czuje się seniorem. Jest taki moment u człowieka aktywnego zawodowo, że emerytura jest za pasem, ale jak widzę ich, to myślę, że emerytura nie musi być taka zła – dodał włodarz miasta.

Ogłoszenia

Czytaj również

Trwa "Davos" w Karpaczu

Śladami św. Jadwigi

Była radość i wzruszenia!

Komentarze (10) Dodaj komentarz

~ 1-10-2015 17:24
No to P. Prezydencie oderwij się od korytka i daj władze młodym chcącym coś tutaj zrobić dla dobra ogółu,nie tylko dla swoich wybranych.
~gluś 1-10-2015 18:11
brawo organizatorzy Związek Emerytów Rencistów i Inwalidów brawo Pan Stanisław Dziedzic, cudownej dalszej zabawy
~Bezdomny 1-10-2015 18:30
Dlaczego Dziedzic,czy nie ma innych ludzi?I kolejne pytanie,dlaczego korowód zaczynał się od kościoła?Istna źenada!
~Krzych 1-10-2015 19:03
Na zdjęciach większość to seniorki. A gdzie nasi seniorzy? Może na działkach pracują, albo obiad gotują. Życzę wszystkim seniorom dużo zdrowia i uśmiechu przez cały rok.
~do 18:30 1-10-2015 20:07
bo Pan Dziedzic jest Przewodniczącym ZERiI i to ten właśnie Związek jest inicjatorem oraz w kolejnych latach organizatorem Senio...liów, Panie Bezdomny proszę wykazać się inicjatywa coś dla innych zorganizować, znaleźć sponsorów, wtedy będą zamieszczali i Pana zdjęcia i Panu dziękować :) tyle i tylko tyle - pozdrawiam
~wydojony przez obecną władzę 2-10-2015 3:11
Prezydentowi Zawile ja emeryt i rencista IIgrupy inwalidztwa za pomoc w załatwianiu prostej sprawy,upierdliwość i ściąganie z mojej emerytury 10.000zł przez 3 lata to mogę Ci do śmierci dziękować z paluszkiem środkowym do pionu.Za takie rządy PO paprane oddaje głos na Kukiza.Nigdy nikomu nie dałem łapówki i nie dam Wam .Co to za łapówka 10 tyśków to pikóś jak bul bula i żenada dla pazernych cwaniaków przy korycie.Zawiła twój czas się kończy to ja będę sz... na Twój grób by cię lepiej zakonserwować konserwowy móżdżku historii KULU LUCYFERZE!!!!!!gdzie się pojawisz tam stoję za Tobą z lufà.
~zaboberek 2-10-2015 9:35
do:~wydojony przez obecną władzę | Wytrzyj usta z tego jadu.Skoro masz "odwagę" ubliżać na forum,miej ją w realu i wykrzycz to w ratuszu.Czy te 10.000 to za friko ci ściągają? Czy zdajesz sobie sprawę,że ostatnie zdanie twoich wypocin,to groźby karalne?
~danuta glinda 2-10-2015 10:54
Do 20.07 odpowiadajacej do 18.30.- prosze zobaczyc jak to smiesznie wyglada ten moj poczatek dlaczego ktos z 20.07 nie przedstawi sie nazwiskiem jako autor,rozumiem ze pan z 18.30 ma prawo sie bac bo wiadomo moze nawet w noclegowni nie dostac miejsca jak zacznie podskakiwac.Ma Pan racje Panie "Bezdomny"Pan Dziedzic powinien oddac paleczke mlodszemu pokoleniu seniorow ,to skandal ze na takich etatach o ile wiem jest to etat wolontariusza siedzi sie tak dlugo.Druga sprawa Pan Dziedzic powinien zaczac myslec kategoriami bardziej zdrowymi i jak Pan "Bezdomny" zapytuje dlaczego od Kosciola ,ma racje nie kazdy lubi to miejsce do startow czy zakonczenia czyli mety.A Pan Dziedzic powinien o tym wiedziec ,widac potrzeba zmiany by wszyscy czuli sie dobrze i Pan bezdomny ma sluszna racje .
~danuta glinda 2-10-2015 10:56
To miasto potrzebuje szeregu zmian na niektorych stanowiskach warto przea...lizowac dlaczego tak sie mocno trzyma sie koryt ,przy ktorych mozna cos zalatwic jak sie siedzi poza wiadomo nie znaczy sie juz tak wiele .
~do 10:56 3-10-2015 3:48
Szanowna Pani bo na forum internetowym nie ma obowiązku przedstawiania się z imienia i nazwiska

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Wizyta profesora

Zygzakiem po ulicy

Koniec remontu tunelu

Do miejskiego autobusu tylko ze złożoną hulajnogą

Koronawirus w Szkole Podstawowej nr 10

Sonda

Wiemy, jak ważna jest ochrona środowiska, ale czy dbamy o to na co dzień?

Oddanych
głosów
593
Tak
25%
Nie
71%
Nie wiem
4%