Baty pod Jasną Górą

Wiadomości: Częstochowa
Niedziela, 29 września 2019, 15:07
Aktualizacja: 15:09
Piłkarki Orlika Jelenia Góra muszą jak najszybciej wyciągnąć wnioski i zapomnieć o meczu w Częstochowie. W sobotnim starciu z miejscową Skrą podopieczne Olega Marczyszyna uległy rywalkom aż 0:8!

Piłkarki Orlika już po 29 minutach gry mogły pomarzyć o korzystnym rezultacie, bowiem w tym czasie miejscowe sześciokrotnie znalazły drogę do bramki jeleniogórzanek. Wynik w 3. minucie otworzyła Natalia Liczko, a w 6. minucie podwyższyła Lena Mesjasz. W 9. minucie Liczko ponownie wpisała się na listę strzelczyń, a Mesjasz podwyższyła na 4:0 w 20. minucie. Pięć minut później było już 5:0 za sprawą Agnieszki Słaboń. W 29. minucie klasycznego hat-tricka skompletowała Natalia Liczko, która po zmianie stron również dołożyła trafienie - w 57. minucie na 7:0. Wynik na 8:0 ustaliła w 81. minucie Agnieszka Słaboń.

Jeleniogórzanki po raz kolejny zagrały bez swojej gwiazdy - Marty Cichosz, a sytuacja w tabeli II ligi (grupa trzecia) robi się nieciekawa. Orlik z dorobkiem 5 punktów w 6 meczach zajmuje 9. miejsce. W następnej kolejce (6.10, godz. 16:00) nasz zespół podejmie na stadionie przy ul. Złotniczej Plon Błotnicę Strzelecką.

Skra Częstochowa - Orlik Jelenia Góra 8:0 (6:0)

Skra: Zbirek - Baszewska, Wiśniewska, Bojakowska, Koszownik (35' Chrzęstek), Słaboń (82' Dzianak), Liczko (60' Ślusarczyk), Mesjasz, Połacik, Włoch, Wojciechowska.
Orlik: Korczyc - Chocianowicz (61' Dąbrowska), Chrabąszcz, Dyzio, Iglicka, Jędras, Korgul, Smagur (82' Siekierska), Uryga, Zych, Żurawska.