Czytających: 5277
Zalogowanych: 4

Puchar PZKosz: BasketPro kończy swój udział w Pucharze PZKosz na trzeciej rundzie

Czwartek, 12 stycznia 2012, 13:19
Aktualizacja: 13:20
Czwarta drużyna grupy A I–ligi koszykarek okazała się lepsza od outsidera grupy B I–ligi. Zawodniczki SMS–u PZKosz Łomianki wykorzystały atut własnego parkietu wygrywając 77:63.

W pierwszej połowie trwała wyrównana walka, a na przerwę jeleniogórzanki schodziły ostatecznie ze skromnym jednopunktowym prowadzeniem – 31:30. Po zmianie stron przez dłuższy czas obraz gry się nie zmieniał obie ekipy grał punkt za punkt. Gospodynie podkręciły jednak tempo na 2 minuty przed końcem trzeciej odsłony i z wyniku 48:47 zrobiło się po chwili 55:49. W 32. minucie rywalki odskoczyły już na 10 „oczek” (61:51), ale dzięki skutecznym akcjom Kowalczyk i Paradowskiej zrobiło się już tylko 61:57 dla miejscowych. Ostatnie słowa tego dni9a należało jednak do gospodyń, które wygrały 77:63 awansując do kolejnej rundy Pucharu PZKosz.

SMS PZKosz Łomianki – BasketPro Jelenia Góra 77:63 (19:15, 11:16, 25:18, 22:14)

SMS: Wilk (20), Blicharz (17), Naczk (9), Skrzecz (7), Ostrowska (7), Stelmach (5), Muszak (4), Wolańska (4), Tyszkiewicz (2), Wajler (2), Tyczkowska, Grymek

BasketPro: Kowalczyk (19), Pawlukiewicz (16), Szczęśniak (7), Paradowska (6), Krawczyszyn-Samiec (5), Podgajna (5), Łuczak (3), Kosalewicz (2)