MenuZamknijRaport
Koronawirus

WIADOMOŚCI

SPORT

Poniedziałek, 13 lipca
im. Małgorzaty, Henryka

Barwny korowód dla... książek

Wiadomości: Jelenia Góra
Niedziela, 8 maja 2016, 8:01
Aktualizacja: Poniedziałek, 9 maja 2016, 8:06
Autor: Przemek Kaczałko
Fot. Przemek Kaczałko
W sobotnie południe (7.05) przy głównej siedzibie Książnicy Karkonoskiej zebrała się grupa dorosłych i dzieci, którym czytanie książek sprawia przyjemność i postanowili wziąć udział w korowodzie promującym czytelnictwo.

Jeleniogórzanie rozpoczęli w ten sposób obchody XIII Ogólnopolskiego Tygodnia Bibliotek. - Dzień przed Dniem Bibliotekarza zorganizowaliśmy dzień z biblioteką, który ma przypomnieć naszym czytelnikom i mieszkańcom miasta o tym, że bibliotekarze mają swoje święto, ale również przypomnieć o naszym istnieniu – o książce i potrzebie czytania – powiedziała Beata Krawczyk z wypożyczalni Książnicy Karkonoskiej.

Biorący udział w korowodzie poprzebierani byli w najróżniejsze stroje, bardzo często odnoszące się do postaci z książek. Napotykani przechodnie zobaczyli m.in. pirata, księżniczki czy czerwonego kapturka. W zabawie mógł wziąć udział każdy czytelnik, a także pracownicy Książnicy Karkonoskiej. Kolorowy marsz przeszedł od ul. Bankowej przez Długą, Plac Ratuszowy (tu zaprezentowali się podczas targów Tourtec), Konopnickiej i wrócili pod siedzibę Książnicy.

Obok imprezy, która odbywała się przy ul. Bankowej, można było nabyć na kiermaszu książki za przysłowiowy grosik. Uczestnicy konkursów plastycznych wygrywali różne ciekawe publikacje, a także bony do wykorzystania na kiermaszach organizowanych w którymkolwiek z oddziałów Książnicy.

W jednym z quizów odpowiadano na pytanie: która z książek zrobiła na pani/panu największe wrażenie? - Ciężko mi taką wybrać, ale taka, która sprawiła, że zaczęłam czytać była pierwsza poważna lektura dzieciństwa – czytana mi przez babcię – książka „W pustyni i w puszczy” Henryka Sienkiewicza. Zrozumiałam, że książka pozwala zobaczyć niewidzialne światy – wyznała Beata Krawczyk.

Ogłoszenia

Czytaj również

Friedrich Iwan – malarz, grafik, pejzażysta…

Sala Krzywa w Zamku Książ odzyskuje dawny blask

Koncert na cztery ręce

Komentarze (7) Dodaj komentarz

~gluś 8-05-2016 8:24
cudnie szkoda, że informacji nie podano wcześniej
~stachuu 8-05-2016 14:50
Brawa, brawa super akcja, świetny pomysł na promocję czytelnictwa.
~glusiu 9-05-2016 6:55
Widocznie nie chodzisz do biblioteki skoro nie wiedziałeś :p
~do 6:55 9-05-2016 8:49
niestety nie chodzę tak często jakbym chciał dlatego takie fantastyczne akcje powinny być nagłaśniane w mediach wcześniej
~książek 9-05-2016 12:39
dla mnie trochę dziwne, jakoś mało tych dzieci, malo czytelnikow... bibliotekarki same sie poprzebieraly, dziwacznie to wygladalo, nawet juz w pewnym wieku nie wypada, pani osiolek - zabawne - no comment... I JAK ZWYKLE ZERO PROMOCJI!!! Z co kase bierze osoba za to odpowiedzialna??? za postacie bajkowe powinny byc poprzebierane dzieciaki albo mlodziez a nie bibliotekarki, bo to ani zabawne ani ze smakiem... a krokodyl czy tam smok (ciezko rozroznic) to też bibliotekarz?
~czytak 9-05-2016 23:15
JAK ZWYKLE TRAFIŁ SIĘ FRUSTRAT. Za co pieniądze bierze od UE ? Nieładnie i niesmacznie. Panie bibliotekarki były super, pokazały poczucie humoru i dystans. Ci, którzy przyszli, jak widać, nie byli zniesmaczeni.
~xxl 11-05-2016 8:33
W szczęśliwie już minionej, choć nieodległej przeszłości był w Książnicy super fachowiec od promocji, którego osiągnięcia i zasługi dla placówki tak były wiekopomne, że nawet on sam się do nich nie przyznaje w swoim życiorysie... a kaskę kosił, oj kosił...

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Z wrocławskiego muzeum do Książa

Układanka na budynku ośrodka kultury

"Dusze słowiańskie. Teraz" – piękna baśń taneczna

Raport NIK dotyczący m.in. MZK Jelenia Góra

Spotkanie z prezydentem Andrzejem Dudą

Sonda

Powstała miejska plaża nad Bobrem, czy to dobre miejce, także na rodzinny, relaks?

Oddanych
głosów
467
Tak
47%
Nie
39%
Nie wiem
13%