MenuZamknijRaport
Koronawirus

WIADOMOŚCI

SPORT

Piątek, 7 sierpnia
im. Doroty, Kajetana

Barszcz Sosnowskiego szczególnie niebezpieczny

Wiadomości: Jelenia Góra
Środa, 15 czerwca 2016, 14:52
Aktualizacja: 14:54
Autor: tvdami
Mieszkańcy Gminy Podgórzyn są zdani sami na siebie w walce z niebezpieczną rośliną jaką jest "Barszcz Sosnowskiego".

Ogłoszenia

Czytaj również

Śmierć na żwirowni

Dachowanie w Radomierzu

Oznakowanie poziome (prawie) odnowione  

Komentarze (13) Dodaj komentarz

~Tak róbcie 15-06-2016 16:19
Jak się sprząta na własnym terenie raz w roku albo wcale to są takie skutki. Wystarczy regularnie kosić minimum 1 raz na tydzień i nie dopus...ć do bujnego wzrostu , a tym bardziej do kwitnienia i wydania nasion.
~Event 15-06-2016 17:17
Do: "tak róbcie", nie pitol bo opowiadasz głupoty z kosmosu. Tym powinna się zająć gmina Podgórzyn lecz niestety tam kompletnie olewają co się dzieje na terenie gminy Podgórzyn i nic nie robią a pracują tylko na minimum swoich możliwości. Ten każdy wie kto przychodzi do gminy z jakąś sprawą. Tam w gminie kłamią. Tak przy okazji dla mieszkańców Podgórzyna, Zachełmia, Borowic i Przesieki. MZK JG oraz władze Jeleniej Góry chcieli po tej niby rewolucyjnej zmianie komunikacji miejskiej by zlikwidować linię 4 a na jej miejscu przedłużyć wybrane kursy linii 6 do Podgórzyna Górnego i Przesieki. Natomiast Borowice i Zachełmie busy by dowiozły do Podgórzyna i tam ludzie by się przesiadali. Niestety wójt gminy Podgórzyn STANOWCZO odmawiał taką propozycję.
~Event 15-06-2016 17:21
Niestety wójt gminy Podgórzyn STANOWCZO odmawiał taką propozycję. Mało tego nakazał by autobusy linii 4 dojeżdżały tylko do pętli a tam się ludzie przesiadali. Mało tego wymyślił by z Zachełmia autobusy jechały bezpośrednio do Przesieki bo według niego wyjdzie taniej z paliwem i stanowczo przy tym stoi tylko że tam jest bardzo wąska droga tylko na jedno auto osobowe i jest ogromny podjazd w pionie w zimie niestety będzie to kiepsko wyglądać bo autobus wpadnie do rowu. Niemniej możecie teraz pogratulować wójtowi bo to jest jego pomysł z tymi autobusami i przesiadkami które dają więcej zmartwień i zachodu niż zysku, czy też dla pasażera niestety wiele wiele utrudnień.
~zz 15-06-2016 17:29
Co tam jakiś barszcz..na kleszcze uważajcie bo borelioza to praktycznie przekreślone życie.
~do ~Tak róbcie 15-06-2016 20:55
W swoim ogródku możesz tak robić. Niestety, jeżeli jest to duży areał a obok są całe połacie zarośnięte barszczem, to twoje koszenie możesz sobie włożyć do ... kieszeni. A tak nawiasem mówiąc jedną z metod walki z barszczem jest dopuszczenie do kwitnienia i dopiero wtedy jego usunięcie przed dojrzeniem nasion. Barszcz wtedy zachowuje się jak roślina dwuletnia i po prostu ginie. Niestety wykoszony (przed kwitnieniem) barszcz na polu obok o tym nie wie i nie ginie.
~Głupota goni głupotę 15-06-2016 22:36
Sprzątać czy kosić mogę sobie na swojej działce, a ten barszcz rośnie na dużym areale, który należy do gminy. Wójt sprawę olewa, jednak, jak wszyscy inni urzędnicy nie ponosi konsekwencji za swoje czyny :( Gorzej, gdy bawiące się dzieci ulegną poparzeniu tą rośliną, czy wójta to zainteresuje? Raczej nie, skoro sprawę bagatelizuje.
~Dno i wodorosty 15-06-2016 22:46
Wójt to nawet nie przychodzi na ważne gminne zebrania i olewa więc niczego dobrego od niego spodziewać się nie można....
~ 16-06-2016 9:44
do 22:36 , a ja proponuję jechać do wójta , bardzo fajny facet i myślę że pomoże
~g 16-06-2016 13:41
Straszne
~z innej beczki 16-06-2016 14:18
Panie wójcie kiedy pan zaczyna budowę szkoły ? bo ziemie gmina podobno już kupiła od zaprzyjaznionego rolnika :)
~wukaerwu 16-06-2016 22:41
Nasz porąbany ŻĄT zacznie coś robić dopiero jak się Kaczor poparzy w Kempie takiej zupy (czego im osobiście nie zabraniam, a nawet polecam). Drugą plagą którą mają w doopie - to borelioza. Niech pochorują sobie długo i boleśnie - czego też im życzę serdecznie. U NAS NIE MA INNEGO SPOSOBU ZAINTERESOWANIA WŁADZ PROBLEMAMI SPOŁECZEŃSTWA, JAK SPUŚCIĆ BEZPOŚREDNIO NA NICH TE NIESZCZĘŚCIA. Wtedy IM doopy drgają.
~Panie W 16-06-2016 23:58
Rozmowa za drzwiami " jak sie powiesi Pan jest urzędnikiem Państwowym ,, niech Pan traktuje to profesjonalnie ,!!! Warszawa czówa :) a jak się ? Powiesi ? To opowiedzą twojemu dziecku i żonie w czym udział brałeś ,, CYt wójta " nie uciekniesz Mi" dziecko " chłopcze " na to nie ma ceny ,, jest wychowane " powiedz to swojemu " bo mówisz złamanym głosem ....
~niare 17-06-2016 1:21
Barszcz rośnie u moich sąsiadów na działce przy ul, Orkana.Już niebawem rozwiną się kwiaty,z których po przekwitnięciu-wiatr będzie przenosił nasiona na resztę działek.Prosiłam,upominałam,nawet dałam ulotkę o barszczu żeby poczytali i co i nic z tego.

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Mieszkańcy liczą na miejskich strażników

Ile dostaną sołectwa?

Stalowe rumaki w Karpaczu

Miastu na urodziny

Rój wiedzy

Sonda

Od nowego roku szkolnego w liceach i technikach obowiązkowym przedmiotem będzie łacina. Czy to jest potrzebne?

Oddanych
głosów
1069
Tak
22%
Nie
73%
Nie wiem
5%