MenuZamknijRaport
Koronawirus

WIADOMOŚCI

SPORT

Niedziela, 9 sierpnia
im. Edyty, Romana

Bariera dla złodzieja

Wiadomości: Kotlina Jeleniogórska
Poniedziałek, 11 czerwca 2007, 0:00
Aktualizacja: Poniedziałek, 11 czerwca 2007, 13:48
Autor: TEJO
Fot. KMP
Certyfikaty bezpieczeństwa dla hoteli w Karpaczu: turyści mogą spać spokojnie i zostawiać cenne rzeczy w pokojach.

Nie ma obaw, że przestępca ukradnie samochód lub włamie się do pokoju. Taką pewność mają goście przebywający w Karpaczu w tych placówkach, którym przyznano srebrne i złote certyfikaty bezpieczeństwa.

– Do II edycji „Certyfikatu Bezpieczeństwa” przystąpiło 9 obiektów hotelowych z Karpacza, w tym Ośrodek Rehabilitacyjny „Duet”, które ubiegały się o poszczególne certyfikaty – Złoty, Srebrny i Brązowy, w zależności od stopnie dostosowania obiektu do warunków certyfikacji – poinformowała nadkom. Edyta Bagrowska z Komendy Miejskiej Policji w Jeleniej Górze.

Wymogi ostre: w hotelu musi być monitoring wizyjny, nocny dozór, strzeżone parkingi. Te niestrzeżone muszą być pod „okiem” kamer. Całość sprawdza specjalna komisja złożona z policjantów i strażników miejskich.

Korzyści wynikające z posiadania certyfikatu są wymierne. Jak mówi nadkom Bagrowska to przede wszystkim minimalizacja ryzyka powstania uszczerbku albo szkody na terenie obiektu.
– Za tym idzie zwiększenie ruchu turystycznego w ośrodkach posiadających certyfikat – usłyszeliśmy.
Ich właściciele przekonują, że inwestycja w bezpieczeństwo opłaca się, choć koszty nie są małe. Zabezpieczenia są skuteczne: przestępcy widząc dozorcę lub kamerę, szukają innego pola działania.

W wyróżnionych hotelach w tym roku nie zdarzyła się ani jedna kradzież samochodu. Nic turystom nie zginęło. Wcześniej takie przypadki nie należały do rzadkości.
Złodzieje pod Śnieżką upodobali sobie szczególnie obcojęzycznych, głównie niemieckich turystów. Teraz mają barierę trudną do pokonania. W sumie w Karpaczu certyfikatami bezpieczeństwa może pochwalić się 13 hoteli i pensjonatów. Certyfikat ważny jest przez dwa lata.

Wyróżnienia przyznano w II edycji programu „Certyfikat Bezpieczeństwa – Bezpieczny Karpacz” , który realizowany jest w ramach ogólnopolskiego programu rządowego „Razem Bezpieczniej”.

<b> Laureaci </b>
ZŁOTY :
HOTEL &#8222;NOWA &#8211; SKI&#8221;
HOTEL &#8221;HALNY&#8221;
SREBRNY:
HOTEL &#8222;REZYDENCJA&#8221;
HOTEL &#8222;ALPEJSKI&#8221;

BRĄZOWY:
HOTEL &#8222;VIVALDI&#8221;
HOTEL &#8222;CORUM&#8221;
WILLA &#8222;WAGA&#8221;
OŚRODEK REHABILITACYJNY &#8222;DUET&#8221;
HOTEL &#8222;RELAKS&#8221;

Ogłoszenia

Czytaj również

Dachowanie w Radomierzu

Poprawią bazę sportową i rekreacyjną przy SP 10

Stalowe rumaki w Karpaczu

Komentarze (6) Dodaj komentarz

~hm 11-06-2007 14:25
A co tam robi pan Ciosmak? Czyżby miał jakieś zasługi w tym zakresie? Czy znowu medialna propaganda?
~jura 11-06-2007 15:40
Jak się to czyta , to nie wiadomo czy jest to kpina czy kabaret.Jak to należy rozumieć ? czy te ośrodki , domy , pensjonaty które nie posiadają certyfikatu to zlodzieje do nich przybędą z wizytą, w przeciwieństwie do tych z certyfikatami?Oglaszanie tylko tego faktu turystom o podzialach bezpieczeństwa budzi grozę, sploszenie turystyczne,które uaktywnia skalę napadów i plagę zlodziejstwa, zwlaszcza samochodow z którą policja nie może sobie poradzić od zawsze , pomimo że Karpacz na dobrą sprawę ma tylko jedną ulicę.Najskuteczniej to byloby wlaścicieli wyposażyć w broń rozbryzgową kalibru na "niedźwiedzia" postawić tabliczkę na posesji z trupią czaszką i strzelać bez ostrzeżenia do nieproszonych gości – tak jest w niektórych stanach USA , w ten sposób nie liczono na kosztowną policję i jej dzialania tylko sprawę zlodzieji rozwiązano jednoznacznie bo każdy wziąl sprawę we wlasne ręce..Na początku najwięcej zarobil grabarz a nie ten od wydawania certyfikatów.Dzisiaj jest już święty spokój ze zlodziejami i napadami. Kiedy w Karkonoszach tak będzie ?
~cssan 11-06-2007 16:02
wlasnie z powodu braku bezpieczenstwa duzo turystow z zagranicy omija nasz kraj bo to juz nie chodzi o hotele ale ogolnie o np zostawienie jakiegos leprzego auta nawet na parkingu strzezonym nie jest zalecane
~Duch gor 11-06-2007 18:19
Szkoda ze takich certyfikatow nie dostala Policja Jeleniogorska bo w koncu to Oni odpowiadaja za Nasze bezpieczenstwo ale na to musimy dlugo poczekac co widac na kazdym kroku. Wlasciciele Hoteli robia robote za Policje??? Jak tak dalej pojdzie to Policja okaze sie zbyteczna.Likwidacja komisariatow (Zabobrze,Podgorzyn,Myslakowice,Piechowice)nie wrozy Nam nic dobrego.Bedziemy zmuszeni......bronic sie sami,tylko kto Nam wreczy .....certyfikat????
~do moderatora 12-06-2007 8:10
dlaczego nigdy nie zamieszczasz komentarzy w których wystepuje opis zachowania pana zbyszka?????? Czy jest to cos w rodzaju świetej krowy?? mysle że forum po to jest aby tu zamieszczac swoje opinie!!!! i nawet jeśli ta opinia dotyczy PANA KOMENDANTA CIOSMAKA!!!!!
~karpaczanin 12-06-2007 20:43
a kto kradnie auta w karpaczu?

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

To było podpalenie

Czytelniczka: drogo i brudno

Spódnice to kwintesencja kobiecości i elegancji w jednym

W planach łącznik Harrachov–Jakuszyce

Pamięci poległych

Sonda

W rządzie jest plan powrotu do 49 województw. Czy to dobry pomysł?

Oddanych
głosów
129
Tak
40%
Nie
52%
Nie wiem
8%