MenuZamknijRaport
Koronawirus

WIADOMOŚCI

SPORT

Sobota, 11 lipca
im. Karoliny, Olgi

Bardzo spokojne święta w policyjnych raportach

Wiadomości: JELENIA GÓRA
Poniedziałek, 27 grudnia 2010, 10:07
Aktualizacja: 10:08
Autor: KMP
Kilkanaście kolizji, najczęściej drobnych stłuczek, pięciu kierowców prowadzących po kielichu i żadnego wypadku drogowego – oto poświąteczny bilans policji jeleniogórskiej.

Od 24 do 26 grudnia 2010 roku na drogach kotliny jeleniogórskiej doszło do 27 kolizji, nie odnotowano żadnego wypadku drogowego. Policjanci zatrzymali do kontroli drogowej pięciu nietrzeźwych kierujących pojazdami. Najczęstszą przyczyną zdarzeń drogowych było nie dostosowanie prędkości do warunków panujących na drodze oraz najechanie na tył innego pojazdu – poinformowała podinsp. Edyta Bagrowska z Komendy Miejskiej Policji w Jeleniej Górze.

Policjanci drogowi pełnili wzmożone służby mające na celu zapewnienie płynności ruchu do miejscowości turystycznych oraz zapewnienie bezpieczeństwa na drogach. W tych dniach ukarali mandatami 30 kierowców za stworzenie zagrożenia bezpieczeństwa na drodze oraz za prowadzenie rozmów przez telefony komórkowe w czasie jazdy.

W okresie świąt policjanci wielokrotnie również interweniowali w domach, jak i na ulicach w przypadku zakłócenia ciszy nocnej czy awantur wszczynanych przez osoby nietrzeźwe. Ponadto kilka nietrzeźwych osób, które leżały na chodnikach lub ulicach, policja odwiozła do domu lub do policyjnego aresztu w celu wytrzeźwienia.

Policja apeluje o zachowanie szczególnej ostrożności na drodze. Jezdnia jest śliska, a w takich warunkach nie trudno o spowodowanie kolizji czy wypadku. – Kierowcy, noga z gazu! Zachowajcie bezpieczną odległość między pojazdami. Pamiętajcie, że brawura, brak wyobraźni, nadmierna prędkość, alkohol to najczęstsze przyczyny zdarzeń drogowych. Zadbajcie o bezpieczeństwo własne i swoich podróżnych – przypomina podinsp. Edyta Bagrowska.

Ogłoszenia

Czytaj również

Kolizja na Lubańskiej

Kąpieliska pod kontrolą

Zatrzymany za prędkość

Komentarze (5) Dodaj komentarz

~rumcajs54 27-12-2010 10:19
A w Sobieszowie wczoraj ok. 22 paliło się na Cieplickiej, vis a vis piekarni. Były trzy jednostki PSP. Najlepiej jednak zadziałała policja. Zamiast ustawić się gdzieś koło poczty i kierować pojazdy na objazd to radiowóz stał obok, zaś autobus w kierunku centrum wracał tyłem, bo inaczej się nie dało. Dopiero po jakimś czasie chyba poszli po rozum do głowy.
~Bezpieczny 27-12-2010 12:27
To niech się Policja przejedzie drogą do Karpacza i niech nakaże posypanie drogi piaskiem bo w okolicach Sombinu jest lekko licząc 5 śladów po lądowaniach w rowie, bo nie dostosowali prędkości? Nie! Bo ktoś im zostawił pułapkę! Obok hotelu/campingu drogowcy kładli asfalt i zostawili podbicie co łatwo zauważyć bo jest dużo śniegu tylko w tym miejscu. Znaków brak, ostrzeżenia brak. Kwestią czasu jest poważny czołowy wypadek w tym miejscu.
~proszący 27-12-2010 13:29
. . . a co ze zmianą organizacji ruchu Flisaków - Złotnicza ? ! ? Czekamy na dzwon ? ? !
~ 27-12-2010 13:52
wreszcie poslowie poszli po rozum do glowy od 31 grudnia bedzie mozna jezdzic nieco szybciej http://wyborcza.pl/1,76842,8869971,Wielki_wyscig_od_sylwestra__140_km_h_na_autostradach.html
~ZABOBRZANIN 27-12-2010 21:54
Bo w Świeta sie siedzi z rodziną w ciepłym domku, a nie głupotami zajmuje czy po marketach lata jak kot z pęcherzem ! Cieszcie sie sobą nawzajem. Mało szwędolenia mało wypadków-przypadków i kolizji.

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Czad na Kiepury

Auto w rowie w Płoszczynie

Brak wyobraźni kierowcy

Jednokierunkowo Zakosami na Śnieżkę

Drzymały i Flisaków niemal gotowe

Sonda

Powstała miejska plaża nad Bobrem, czy to dobre miejce, także na rodzinny, relaks?

Oddanych
głosów
199
Tak
46%
Nie
41%
Nie wiem
14%