MenuZamknij

WIADOMOŚCI

SPORT

Bardzo smutna delegacja

Wiadomości: SZKLARSKA PORĘBA
Środa, 14 kwietnia 2010, 8:00
Aktualizacja: 8:00
Autor: Karolina
Fot. Karolina
W Szklarskiej Porębie mieszkańcy i przyjezdni goście cały czas pamiętają i modlą się w intencji Pary Prezydenckiej oraz pozostałych Ofiar sobotniej katastrofy pod Smoleńskiem. W mieście powiewają biało–czerwone flagi z kirem, a Księga Kondolencyjna zapełnia się kolejnymi wpisami. Dzisiaj w nocy wyruszy także autokar z delegacją do Warszawy. Są wolne miejsca.

Delegacja, składająca się z przedstawicieli samorządu, pracowników magistratu oraz mieszkańców miasta pojedzie do stolicy, aby złożyć hołd Prezydentowi Ś.P. Lechowi Kaczyńskiemu, jego małżonce Ś.P. Marii Kaczyńskiej oraz wszystkim Rodakom, którzy towarzyszyli Prezydentowi podczas tragicznej podróży do Smoleńska. Wyjazd zaplanowano na dzisiaj o godz. 24.00, a powrót następnego dnia, czyli 15 kwietnia br.

Władze miasta informują, że są jeszcze wolne miejsca w autokarze. Koszt wyjazdu wynosi 40 złotych. Pieniądze zostaną przeznaczone na zakup okolicznościowego wieńca. Szczegółowych informacji na temat wyjazdu udziela pani Joanna Osińska z Referatu Organizacji i Spraw Społecznych w Urzędzie Miasta Szklarskiej Poręby (nr tel. 075 75 47 735). Przy wejściu do magistratu od dwóch dni wystawiona jest Księga Kondolencyjna, do której cały czas można się wpisywać.

Na pierwszych stronach znajdują się fotografie wszystkich Ofiar sobotniej katastrofy. Potem wpisy burmistrza miasta pod Szrenicą, przewodniczącego rady miejskiej, radnych i mieszkańców oraz przyjezdnych gości. „Wielka tragedia. Kolejny raz straciliśmy kwiat inteligencji narodu polskiego. Ogromna strata dla Polski. Jestem wstrząśnięty. Brak słów, które mogą opisać mój ból i żal... Łączę się w bólu z rodzinami tragicznie zmarłych. Cześć ich pamięci” – pod tymi słowami podpisał się Arkadiusz Wichniak.

Obok księgi stoi czarno-białe zdjęcie Pary Prezydenckiej, Marii i Lecha Kaczyńskich, którzy dzielili wspólne życie przez 32 lata. Powyżej ustawiono dwie flagi w narodowych barwach z czarnymi kirami. Takie same powiewają na budynkach, w oknach, a nawet sklepowych witrynach w całym mieście. Ludzie łączą się w bólu z rodzinami, przyjaciółmi i współpracownikami 96 tragicznie zmarłych osób. Część mieszkańców śledzi kolejne informacje podawane w mediach, a innych widać w drodze do pobliskich kościołów.

Ogłoszenia

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Dziś wybory do Europarlamentu

Świętowali nasi strażacy

Jubileusz koła PTTK

Konferencja PiS: Wybory i lokalne połączenia

Dla niepełnosprawnych i o niepełnosprawnych

„Dzień otwary” na sportowo  

Listy eurokandydatów

Rajd zdewastował las?

Sonda

Wg. rządu najlepiej zarabiający mają finasować 500+ dla osób niepełnosprawnych. Czy to jest słuszne?

Oddanych
głosów
373
Tak
34%
Nie
60%
Nie mam zdania
6%