MenuZamknijRaport
Koronawirus

WIADOMOŚCI

SPORT

Sobota, 11 lipca
im. Karoliny, Olgi

Bardzo perkusyjnie w filharmonii

Wiadomości: JELENIA GÓRA
Wtorek, 9 lutego 2010, 8:43
Aktualizacja: 8:43
Autor: rylit
Fot. rylit
Nieobecni na kolejnym koncercie festiwalu „Gwiazdy Promują” mają czego żałować. Wydarzenie okazało się bardzo interesujące za sprawą uczniów grających na instrumentach perkusyjnych i ich mistrza – prof. Jacka Woty.

Już przy wejściu na salę koncertową Filharmonii Dolnośląskiej widzom ukazał się zestaw kilkunastu instrumentów perkusyjnych, których samo przywiezienie i ustawienie na scenie filharmonii było nie lada wyzwaniem logistycznym. Pewno wielu dziwiło się, że instrumenty typu marimba, ksylofon czy wibrafon należą do instrumentów perkusyjnych o określonych wysokościach dźwięków, na których można zagrać melodię.

Gwiazdą wieczoru był prof. Jacek Wota, absolwent PWSM we Wrocławiu, grający i koncertujący czynnie solowo oraz z wieloma znanymi zespołami oraz orkiestrami symfonicznymi. Jacek Wota zajął się też edukacją muzyczną przechodząc wszystkie szczeble drogi naukowo-dydaktycznej. Obecnie jest członkiem jedynej w Polsce Katedry Perkusji w Akademii Muzycznej w Poznaniu.

Sam mistrz perkusji poprowadził koncert ,w którym promował młodych uczestników Ogólnopolskich Warsztatów Muzycznych organizowanych przez Państwową Szkołę muzyczną I i II st. im. Moniuszki w Jeleniej Górze. W pierwszej części koncertu ośmiu młodych uczestników warsztatów prezentowało swoje możliwości gry na poszczególnych instrumentach, o których to wspaniale opowiadał sam mistrz.

Młodzi muzycy, w niektórych utworach byli wspomagani przez swoich nauczycieli ze szkoły muzycznej. Druga część to już prawdziwe koncerty na perkusję wykonywane w różnych zestawieniach tych instrumentów. O ile samych młodych muzyków przygotowywali ich pedagodzy, to wszystkie utwory grane w tej części koncertu były zaaranżowane w ciągu soboty i niedzieli przez Jacka Wotę.

Wykonawcy udowodnili, że jako instrumenty perkusyjne mogą służyć przedmioty codziennego użytku, głos czy ciało ludzkie. Pokazy te bardzo się podobały wzbudzając owację.

Ogłoszenia

Czytaj również

Oficjalne wyniki wyborów – Jelenia Góra i powiat jeleniogórski

Senator zaklejał plakaty? Jest odpowiedź K. Mroza

Skatepark za frekwencję?

Komentarze (2) Dodaj komentarz

~ 9-02-2010 12:46
jakość zdjęć ;/
*piipi* 9-02-2010 14:51
..ale *fajna fotka nr,22 ! ..~Hi, ..*Pan z ..*grzechotkami ! ~Dawno nie byłam w tym *domku,ale fotki obejrzałam i teraz juz wiem .. odwiedzę ten "Pałac" z żywymi nutkami ! ~Reporterze Jelonkowy .. *dziękuję za zachęcające zdjęcia ! *Pozdrawiam.piipi

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Układanka na budynku ośrodka kultury

#Norwidwdomu – poezja

Wyjątkowa wystawa

Spotkanie z prezydentem Andrzejem Dudą

Nagrody wręczone

Sonda

Powstała miejska plaża nad Bobrem, czy to dobre miejce, także na rodzinny, relaks?

Oddanych
głosów
181
Tak
45%
Nie
40%
Nie wiem
14%