MenuZamknijRaport
Koronawirus

WIADOMOŚCI

SPORT

Sobota, 15 sierpnia
im. Marii, Napoleona

Bardzo kosztowny "tulipan"

Wiadomości: Jelenia Góra
Poniedziałek, 11 czerwca 2007, 0:00
Aktualizacja: Poniedziałek, 11 czerwca 2007, 17:48
Autor: JEN/ TEJO
Fot. Dudyński
78 tysięcy złotych za remont fontanny.

W trakcie modernizacji placu Piastowskiego odnowiono i uruchomiono ponownie fontannę, która stoi przed wejściem do Parku Zdrojowego. Pierwotnie o popularnym „tulipanie” planiści zapomnieli i miał być zlikwidowany. Sprawę przypomniało Stowarzyszenie Miłośników Cieplic, które obroniło wodotrysk przed zapędami buldożerów.

Chwała za to, choć ciepliczanie, kuracjusze i turyści nie mogą zrozumieć, dlaczego fontanna w kształcie tulipana odwrócona jest od wchodzących do parku i pryska wodą w kierunku krzaków.

Ponadto woda zamiast wracać w ramach zamkniętego obiegu często wylewa się na świeżo położone płyty i kostkę, psując nawierzchnię. Spód cokołu fontanny jest partacko i brzydko wykończony naciapanym cementem.
Choć „tulipan” został wyczyszczony specjalnym urządzeniem przez ekipy cieplickiego uzdrowiska za darmo, jego remont kosztował – bagatela – 78 tysięcy zł!

<b> Zapomniany konkurs </b>
W ubiegłym roku miasto ogłosiło konkurs &#8211; wyzwanie dla architektów, których zadaniem miało być opracowanie możliwie najbardziej ciekawego projektu fontanny w mającej powstać nowej pijalni wód na placu Piastowskim. Jak dotąd nie ma ani pijalni, ani rozstrzygnięcia konkursu, który miał skończyć się w listopadzie.
Na zwycięzcę czekało pięć tysięcy złotych nagrody. Jednym z warunków było ograniczenie kosztów: wykonanie projektu nie mogło być droższe nić 15 tysięcy złotych, a jego realizacja nie mogła przekroczyć kwoty 120 tysięcy złotych.
Urzędnicy chcieli, aby fontanna nie była tylko dekoracyjna, ale i użyteczna. Z możliwością zaczerpnięcia przez chętnych wody źródlanej do kubków i ugaszenia pragnienia.

Ogłoszenia

Czytaj również

Karkonoska Agencja Rozwoju Regionalnego informuje

Wiadukty prawie gotowe

Środowisko LGBT ze wsparciem KOD–u

Komentarze (9) Dodaj komentarz

~Kazik 11-06-2007 18:30
Ta fonntanna to jeden wielki kicz i szmira, nie mogli za tą kase zbudowc nowej ładniejszej ... eh
~adams55 11-06-2007 18:50
Typowe nieudacznictwo i balagan, posprawdzac wystarczy podpisy na zaaprobowaniu tego remontu.
~Optymista 11-06-2007 19:16
Zrobić źle – nie zrobić też źle. Tylko marudzą a i narzekają. A co WY potraficie zrobić lub wymyślić. Ja jestem zadowolony i mi sie podoba.
~człowiek parku 11-06-2007 23:17
do optymista ja mogę zrobić tą fontannę, nieco że zrobię źle to zgarnę 78tys zł za renowacje "tulipana" i chwalcie mnie za to że cztery litery ruszyłem....bezsens
~Łukasz 11-06-2007 23:50
nie widzialem na zywo ale ze zdjecia podoba mi sie owiele bardziej nisz fontana kolo baniakow czy zaniedbana na placu ratuszowym nie mowiac juz o nie czynej kolo 1go maja niech juz bedzie droga ale prztnajmniej ma jakis wyglad ja to popieram
~do człowieka parku 12-06-2007 7:53
A co już zrobiłeś takiego fajowego – a może umiesz tylko wykręcać makowce – wc
~mmm 12-06-2007 8:55
Do diabła z ta fontaną, była piękna przy ulicy Cieplickiej. Te 78 tys. można przeznaczyc na inny cel, np. monitoring na pl. Piastowskim, odnowienie pioków czy fontanny w parku. A z tej fontanny tylko gołębie korzystają.
~Ula 12-06-2007 12:30
Za 78 tysięcy zł. to można było zrobić fontannę. Ale po co? Lepiej odwalić kicz i kasę do kieszonki komu trzeba. Dlaczego wcześniej mieszkańcy nie wiedzą co za ile? Ja za 70 tysięcy zrobiłabym ładniejszą fontannę :–)
~Emeryt 13-06-2007 0:55
Drogo coś. Niemniej dobrze, że nie wyrychtowali takiej jak na wrocławskim rynku! Gdy nie sika, to pełno w niej śmieci i jest cała ocharkana, jak sika to tego nie widać i ludzie łapkami gmerają w tym syfie. Be! Aten kształt – obgryzionego szkła, nie ma a...logii w świecie! Nasza ładniejsza – przynajmniej nawiązuje do starej formy. Drogo kurcze coś.

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Zmiana harmonogramu wywozu odpadów

Kolski kręci film w Pilchowicach – utrudniena

Serca pełne nakrętek

Czytelniczka: drogo i brudno

Powstanie przedszkole

Sonda

W rządzie jest plan powrotu do 49 województw. Czy to dobry pomysł?

Oddanych
głosów
869
Tak
36%
Nie
58%
Nie wiem
6%