MenuZamknijRaport
Koronawirus

WIADOMOŚCI

SPORT

Czwartek, 16 lipca
im. Marii, Mariki

Bandyci staną wkrótce przed sądem

Wiadomości: Region
Piątek, 1 sierpnia 2014, 8:25
Aktualizacja: 8:28
Autor: 112
Prokuratura Rejonowa w Kamiennej Górze skierowała do sądu akt oskarżenia przeciwko trzem mężczyznom, którym zarzuca napad na małżeństwo, prowadzące kantory, pobicie i kradzież dużej sumy pieniędzy. Do zdarzenia doszło w nocy z 26 na 27 stycznia br.

Podczas śledztwa ustalono, że 26 stycznia wieczorem 31-letni Patryk B., 36-letni Paweł O. oraz 39-letni Waldemar G. spotkali się w hali wynajmowanej przez Pawła O. na terenie Wałbrzycha. Stamtąd pojechali do Lubawki.

- Po zaparkowaniu auta podeszli pod tylne drzwi budynku należącego do pokrzywdzonych, wyważyli je i weszli do środka. Pobili, obezwładnili i skrępowali pokrzywdzonych, a następnie zabrali znajdujące się w domu pieniądze pochodzące z prowadzonych kantorów wymiany walut i inne przedmioty o łącznej wartości ponad 268 tys. złotych – informuje Wioletta Niziołek, rzecznik prasowy Prokuratury Okręgowej w Jeleniej Górze.

Po napadzie sprawcy wrócili do hali w Wałbrzychu, zmienili ubrania, a te które mieli na sobie podczas napadu spalili. Potem pojechali do mieszkania Waldemara G., żeby podzielić łup.

Patryk B. i Paweł O. przyznali się do napadu i złożyli wyjaśnienia. Natomiast Waldemar G. zaprzeczył udziałowi w tym przestępstwie.

- Podejrzanym grozi kara pozbawienia wolności do 12. lat. Przy czym w odniesieniu do Patryka B. prokurator w akcie oskarżenia zawarł wniosek o skierowanie sprawy na posiedzenie i wydanie w trybie art. 343 kpk wyroku skazującego go na uzgodnioną z nim karę w wymiarze 4 lat i 6 miesięcy pozbawienia wolności – dodaje Violetta Niziołek

Ogłoszenia

Czytaj również

W obiektach Sudeckiego Gwarka Walońskiego

Drzymały i Flisaków gotowe – od kiedy MZK?

Czyżby Andrzej Duda?

Komentarze (8) Dodaj komentarz

~ 1-08-2014 8:31
to bardziej opłaca sie napadać niż trawkę w kieszeni nosić
~ 1-08-2014 8:55
Gdyby mnie tak napadli i okradli, pewnie usłyszłbym, że to znikoma szkodliwosć społeczna.
~oli529 1-08-2014 9:07
mądrala podpisujący się kreską,znasz w ogóle prawo?większość tutaj pieprzy że za każde przestępstwo zawiasy albo w ogóle bez wyroku,zrób coś jeden z drugim to zobaczycie czy sądy są takie łagodne heh.taki napad jak oni wykonali to gotowe kilka lat do odsiadki,nawet jeżeli któryś z nich był pierwszy raz karany.ten cały Patryk B. poszedł na współpracę z prokuraturą sprzedał kolegów co jasno wynika z tekstu a i tak dostał 4,6 więc najpierw ogarnij swoim tępym mózgiem co jest napisane a pózniej komentuj i napisz coś mądrego bo tymi słowami zrobiłeś z siebie idiotę.
~dlaczego my 1-08-2014 10:19
jak już lecą "trudne sprawy" z WOWbrzycha to wiedz że ... zaczął się sezon ogórkowy.
~ 1-08-2014 12:20
Myślałem ze chodzi o działaczy platformy.
~/ 1-08-2014 13:14
Myślałem że chodzi o moherowe berety.
~ 1-08-2014 13:14
@oli529. Co jest bardziej priorytetowym przypadkiem, przypadek z powyższego artykułu, czy dźgnięcie gościa nożem, bo się upomniał o trzydzeiści złotych? Co do Twojego postu to masz rację, tylko, że nie dotyczy to szarych ludzi, zwłaszcza, że nie jest o tym głośno. Kilka innych przykładów też podałem tu: http://www.jelonka.com/news,single,init,article,53177
~jojo2 1-08-2014 16:12
Jezeli to grupa przestepcza znana to dostana mala Kate a jezeli to zwykli obywatele to dostana wiekszy wyrok sady tez sie boja grup przestepczych taki kraj

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Działania prewencyjne "Truck & bus"

Prezydent na Polanie Jakuszyckiej

Zatrzymany za prędkość

Podgórzyn chce wyjść z KSWiK

Senator zaklejał plakaty? Jest odpowiedź K. Mroza

Sonda

Powstała miejska plaża nad Bobrem, czy to dobre miejce, także na rodzinny, relaks?

Oddanych
głosów
818
Tak
46%
Nie
41%
Nie wiem
14%