MenuZamknij

WIADOMOŚCI

SPORT

Banalne piękno w Galerii Skene

Wiadomości: JELENIA GÓRA
Poniedziałek, 7 grudnia 2009, 8:45
Aktualizacja: 9:01
Autor: TEJO
Fot. TEJO
Zwykłe miejsca sfotografowane w niezwykły sposób. Takie są zdjęcia Macieja Kuszeli, które od wczoraj można oglądać przy okazji wizyty w Teatrze im. Norwida.

Działająca od października Galeria Skene prowadzona przez Stowarzyszenie Magna Silesia proponuje drugą wystawę. Po fotografiach wielu autorów z wnętrz gmachu teatru powstałych podczas wrześniowego pleneru, przyszedł czas na autorską ekspozycję związanego z Poznaniem Macieja Kuszeli – „Miasta i ogrody”.

– Kto pomyśli, że te fotografie powstały przy użyciu graficznych edytorów cyfrowych, jest w błędzie – powiedział Janusz Jaremen, fotografik, wydawca i spiritus movens miejsca i wydarzania. – Mamy do czynienia z fotografią czystą, nad którą autor pracuje metodą prób i błędów. Rezultat zdjęć udanych można zobaczyć w galerii – dodał.

Zdjęcia Macieja Kuszeli są zwykłe i zarazem odrealnione. Zdaniem J. Jaremena niektóre przypominają surrealistyczne dzieła malarskie. Sprawił to niekonwencjonalny sposób obróbki materiału światłoczułego, a tajemnicę tej metody posiadł autor wystawy. Na zdjęciach widzimy codzienność: ulice miasta i parki. Sposób jej prezentacji godny jest jednak najwyższego uznania.

Bogdan Koca, dyrektor naczelny Teatru im. Norwida, który udostępnił kolejną przestrzeń galeryjną w mieście, zapowiedział, że przy okazji następnych premier będą odbywały się wernisaże nowych wystaw. – Oby było ich jak najwięcej – życzył.

Ogłoszenia

Czytaj również

W rocznicę urodzin Henryka Tomaszewskiego spotkanie w ODK

Trwa remont Krakowskiej

Studium na początek

Komentarze (1) Dodaj komentarz

*piipi* 7-12-2009 21:11
..mogę zapytac ? ..~Jak nazywa się ..ten *fajny Pan.którego red.Tejo utrwalił na zdj.nr.7

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Teraz lepiej widać

Warsztaty modelarskie

Pablopavo i Ludziki

Jeleniogórzanka z szansą na tytuł Miss Polski

Talenty na scenie

Sonda

Wypalenie zawodowe należy uznać za chorobę?

Oddanych
głosów
1015
Tak
65%
Nie
28%
Nie wiem
7%