MenuZamknijRaport
Koronawirus

WIADOMOŚCI

SPORT

Środa, 23 września
im. Bogusława, Linusa

Banalne piękno w Galerii Skene

Wiadomości: JELENIA GÓRA
Poniedziałek, 7 grudnia 2009, 8:45
Aktualizacja: 9:01
Autor: TEJO
Fot. TEJO
Zwykłe miejsca sfotografowane w niezwykły sposób. Takie są zdjęcia Macieja Kuszeli, które od wczoraj można oglądać przy okazji wizyty w Teatrze im. Norwida.

Działająca od października Galeria Skene prowadzona przez Stowarzyszenie Magna Silesia proponuje drugą wystawę. Po fotografiach wielu autorów z wnętrz gmachu teatru powstałych podczas wrześniowego pleneru, przyszedł czas na autorską ekspozycję związanego z Poznaniem Macieja Kuszeli – „Miasta i ogrody”.

– Kto pomyśli, że te fotografie powstały przy użyciu graficznych edytorów cyfrowych, jest w błędzie – powiedział Janusz Jaremen, fotografik, wydawca i spiritus movens miejsca i wydarzania. – Mamy do czynienia z fotografią czystą, nad którą autor pracuje metodą prób i błędów. Rezultat zdjęć udanych można zobaczyć w galerii – dodał.

Zdjęcia Macieja Kuszeli są zwykłe i zarazem odrealnione. Zdaniem J. Jaremena niektóre przypominają surrealistyczne dzieła malarskie. Sprawił to niekonwencjonalny sposób obróbki materiału światłoczułego, a tajemnicę tej metody posiadł autor wystawy. Na zdjęciach widzimy codzienność: ulice miasta i parki. Sposób jej prezentacji godny jest jednak najwyższego uznania.

Bogdan Koca, dyrektor naczelny Teatru im. Norwida, który udostępnił kolejną przestrzeń galeryjną w mieście, zapowiedział, że przy okazji następnych premier będą odbywały się wernisaże nowych wystaw. – Oby było ich jak najwięcej – życzył.

Ogłoszenia

Czytaj również

Powrót męża mojej żony

Szklarki mieszkańcom

Do miejskiego autobusu tylko ze złożoną hulajnogą

Komentarze (1) Dodaj komentarz

*piipi* 7-12-2009 21:11
..mogę zapytac ? ..~Jak nazywa się ..ten *fajny Pan.którego red.Tejo utrwalił na zdj.nr.7

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Trwa "Park sztuki"

BWA: warsztaty z ilustracji – od środy

Ponad 716 tys. zł na wymianę źródeł ciepła

Huta odpalona, zapraszają jeszcze dzisiaj

Fajfy Cieplickie strzałem w 10!

Sonda

Wiemy, jak ważna jest ochrona środowiska, ale czy dbamy o to na co dzień?

Oddanych
głosów
816
Tak
24%
Nie
72%
Nie wiem
4%