MenuZamknij

WIADOMOŚCI

SPORT

Bałkańskie rytmy pod Szrenicą

Wiadomości: JELENIA GÓRA
Wtorek, 18 stycznia 2011, 9:17
Aktualizacja: 9:18
Autor: Accipiter
Fot. Organizator
W miniony weekend klub „Jazgot” w Szklarskiej Porębie gościł artystę prosto z Bałkanów. Z recitalem na gitarze wystąpił Branko Trijić wraz z przyjaciółmi.

Ten ekskluzywny koncert dla wyjątkowej publiczności to mieszanki tradycji serbskich w wykonaniu gitarzysty Branko Trijica. Inspirowani żywą muzyką ludową towarzyscy jemu artyści nadali kompozycjom nowych wibracji i dynamizmu. Muzycy sięgnęli do najróżniejszych stylistyk i trendów typowych dla folkloru Serbii. W efekcie bałkańskie melodie folkowe stały się atrakcyjne dla współczesnego słuchacza.

Urodzony w Belgradzie, Branko Trijić mając dwanaście lat rozpoczął grę na gitarze przy Folklore Ensemble „Azbukovica”, a następnie ukończył gimnazjum muzyczne Kornelije Stanković na wydziale jazzu. Absolwent holenderskiej akademii muzycznej Conservatorium van Amsterdam (2004), muzyk i założyciel zespołu Konzilium, gra muzykę opartą na połączeniu tradycyjnego serbskiego folkloru i jazzu. Od 2006 roku jest aktywny na lokalnej scenie muzycznej współpracując z wieloma wykonawcami ze świata jazzu, popu, rocka i muzyki etnicznej.

Ogłoszenia

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Młodzi przeciw zmianom klimatycznym

Jeleniogórska Orkiestra Symfoniczna nagrała płytę z dziełami Ludomira Różyckiego

W setne urodziny Tomaszewskiego

Przemysłowe Davos w mieście pod Śnieżką

Rok niespełnionych obietnic

Od jutra z nowymi przystankami

Ciężkie brzmienia

Swingin´ Santa w JCK

Sonda

Czy coraz więcej przepowiedni o zbliżającym się końcu świata należy traktować poważnie?

Oddanych
głosów
934
Tak
22%
Nie
70%
Nie wiem
8%