MenuZamknijRaport
Koronawirus

WIADOMOŚCI

SPORT

Wtorek, 4 sierpnia
im. Dominika, Jana

Bałagan ogłoszeniowy. Na słupach

Wiadomości: JELENIA GÓRA
Piątek, 4 listopada 2011, 8:55
Aktualizacja: 8:55
Autor: RED
Fot. RED
Jak wygląda większość słupów latarni ulicznych w ważnych punktach miasta? Ano tak, jak na zdjęciu.

Słupy to darmowe tablice ogłoszeniowe, zwłaszcza te, obok których dziennie przechodzą setki mieszkańców miasta. Choćby na placu Niepodległości, gdzie naklejane jedno na drugim ogłoszenia i reklamy już utworzyły grubą warstwę papierzysk. Takie postępowanie to zaśmiecanie miasta – to nie ulega wątpliwości. Jednak odpowiedzialni za utrzymanie porządku w Jeleniej Górze nie reagują, mimo że jak na dłoni mają dane tych, którzy wyklejają anonse. Nikt też nie dba o to, aby słupy oczyszczać z papierowych nawarstwień.

Ogłoszenia

Czytaj również

Szlakiem Cystersów

Stalowe rumaki w Karpaczu

Porównaj ceny z Jelonką.com

Komentarze (18) Dodaj komentarz

~... 4-11-2011 9:13
...bo Straż Miejska ma w d..ie mieszkańców...i tyle!
~gr 4-11-2011 9:53
Bo straż miejska jest od zakładania blokad na koła a nie od utrzymywania porządku w mieście.
~Obywatel 4-11-2011 10:02
Jak wiadomo reklama dźwignią handlu a w mieście gdzie panuje bieda i ubóstwo mieszkańców trzeba się bardzo mocno reklamować by dotrzeć do klienta który ma do wydania gotówkę.
Tomy M. 4-11-2011 10:20
Poważnym problemem miasta Jelenia Góra jest niedokształcenie Rady Miejskiej i urzędników ratusza. Może nie wiecie ale większość tych ludzi nie wie nawet co to jest EMAIL. Te braki przekładają się na całe funkcjonowanie miasta. PRZEPŁYW INFORMACJI jest tutaj tragiczny, nie dziwi mnie ani naklejanie na słupach elektrycznych plakatów firm przewozowych (bo takich informacji szukają mieszkańcy) ani naklejanie na tych samych słupach ogłoszeń ORGANIZACJI POZARZĄDOWYCH. Jak te ostatnie mają sfinansować zamieszczanie plakatów na płatnych i drogich słupach?! brak jakiejkolwiek platformy informacyjnej, a prezydent INFORMACJĘ TURYSTYCZNĄ przed TEATREM buduje!!! Kto tam w tym miejscu widział jakiegoś turystę?! Te wszystkie foldery, informatory itp. to tylko pralnia szmalu i wyprowadzanie pieniędzy.
Piipi Jelonkowa 4-11-2011 11:33
~Słupy to mają pecha ! .. bo, *tam niektórzy robią siusi .. i czytają !
goscniedzielny 4-11-2011 12:04
piipi... Ja tak nie robie w centrum miasta, a Ty? ;)
~sqandal 4-11-2011 12:33
a ja bym tam zlikwidował słupy ogloszeniowe i zamontował reklamy swietlne , ładne to i miasto by bylo oswietlone tak jak Tokio albo inne araby .
~canon49 4-11-2011 14:00
Straż miejska zajmuje się blokadami na koła, bo to są pieniądze. Tyłka nie ruszą żeby ustalić właściciela plakatu. Kiedy znikną bilbordy chętnych do Sejmu? Kto się tym zajmie?
~mieszkaniec1 4-11-2011 14:09
A jak wyglądają ściany budynków na skrzyżowaniu Grunwaldzkiej i jana Pawła II ? Podobno wybory już dawno się skończyły. Czy dalej musimy oglądać te wyretuszowane gęby?
~x 4-11-2011 14:38
racja, slupy sa oklejone, ale malymi kawalkami ale bilbordy dalej szpeca tymi spasionymi ryjami tych ktorzy szczesliwie dla nas nie dobrali sie do darmowych koryt. ie jeszcze beda te geby nam sie napraszac? ani to uroda ani szyk tych otluszczonych sadlem pan i panow, nie zdobi a przepisy wydane przez tych samych nierobow nie sa realizowane, chodzi o usuniecie karykatur po przegranych wyborach. ich to nie rusza bo nie sa z normalnej warstwy spolecznej? normalni juz bulili by kary na konta fiskusa by podpasc tamte brzuchate gady u sterow. obrzydzenie bierze gdy widzi sie ta nierownosc ludzi i sprawiedliwosci.
Piipi Jelonkowa 4-11-2011 15:17
..do - [~Goścniedzielny] .. robię *to ! .. bo *to lubię i szczególnie w centrum miasta ! ~WIADOMO .. Książnica Karkonoska z fajnymi książkami i .. *pewną dobrą gazetą od ogłoszen ~Polecam ! ~PA.*piipi
~zawstydzony 4-11-2011 16:07
Wreszcie ktoś poruszył ten temat , który jest jedną wielką kompromitacją władz miasta ! Przyklejaie tej makulatury na słupach sygnalizacji ulicznej to nic innego jak niszczenie mienia komnalnego. To bezprawie odbywa się za cichym przyzwoleniem Ratusza . Straż Miejska ma "na widelcu " sprawców bo są adresy,telefony itd. Propunuję zamieszczczanie przez " Jelonkę" "miejsc wstydu" naszego miasta. Zdjęcia nadsyłali by wszyscy chętni. Frazesy o promowaniu Jeleniej Góry, jako atrakcji turystycznej, nie warte są ani złotówki, dopóki takie dziadostwo będzie w samym centrum.
~xyz 4-11-2011 17:28
niestety straż miejska może cokolwiek zrobić dopiero jak złapie wieszającego za rękę, bo adresy i telefony nic nie dadzą. nikt nikomu nie udowodni, że wieszał plakat, nawet gdy jest na nim jego numer telefonu czy adres.
~Dorian 4-11-2011 18:54
Niczyporuk z eko baru, kandydat SLD na posła z ramienia SLD i Zielonych oblepił swoimi plakatami całe miasto i Zabobrze. Nie dość, że to niezgodne z prawem, to nie usunął nawet tego gó..a. Z tego co wiem, sprawa jest już w prokuraturze. I dobrze.
~Stanleyowsky 4-11-2011 20:19
Ale tam koło Casto - to nie zdejmujcie tych wielkich billboardów. Tam wisi taka ładnie wyszczuplona Zosia. Zawsze jak ją widzę, to się uśmiechnę na wspomnienie jej ślicznej szparki w zębach. No i na myśl, że już stąd wyjeżdża. A jak zdejmą te reklamy, to zostanie tylko odrapany, zniszczony budynek :-((
~123 5-11-2011 8:13
a ja przykleję na słupy ulotkę z adresem i telefonem redakcji Jelonki. I pewnie redakcja dostanie mandat.....bzdury. Nie biorę Straży Miejskiej w obronę ale ludzie!! nie znacie prawa a komentujecie i wypisujecie bzdury. Sprawcę w/g prawa trzeba złapać za rękę! Ale mam genialne rozwiązanie-postawmy przy każdej latarni strażnika i policjanta. Po pierwsze -statystyki wyników w wykrywaniu wykroczeń wzrosną, a po drugie słupy będą czyste!!hahaha.
~mich 5-11-2011 21:39
Ile to razy ten temat juz poruszano! I co ? I nic! To po co istnieje przepis ktory mowi o zakazie naklejania reklam i ogloszen w miejscach do tego nie przeznaczonych.?Skoro nie mozna jego wyegzekwowac to wytrzec sobie nim d...
~Gość 23-05-2014 20:42
Wszystkie słupy ogłoszeniowe w Jeleniej Górze, Cieplicach i Sobieszowie są dzierżwione przez firę plakatowaniemiasta.com. Za to każdy ogłoszeniodawca płaci. Nie ma nic za darmo. Tutaj równiez obowiązuje kolejka i często nie ma sensu czekać na miejsce bo ogłoszenie staje się nieaktualne. Na kazdej wsi w gminach, mastach są udostęniane tablice nieodpłatnie. U nas takich brak - stąd brud, bałagan i wszechogarniający bałagan.

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

"Parkingi" (wciąż) na chodnikach

Koleją do Karpacza i Kowar – studium gotowe

Śmierć na żwirowni

Zatrzymano nielegalny transport starych opon

Siatki mają chronić karkonoskie murawy

Sonda

Od nowego roku szkolnego w liceach i technikach obowiązkowym przedmiotem będzie łacina. Czy to jest potrzebne?

Oddanych
głosów
691
Tak
20%
Nie
76%
Nie wiem
5%