MenuZamknijRaport
Koronawirus

WIADOMOŚCI

SPORT

Niedziela, 9 sierpnia
im. Edyty, Romana

Bajkowym szlakiem ku sekretom miasta

Wiadomości: JELENIA GÓRA
Wtorek, 15 marca 2011, 18:16
Aktualizacja: 18:58
Autor: TEJO
Fot. TEJO
Projekt „W Karkonosze bajki noszę” sygnowany przez wydawnictwo AD REM i jeleniogórski magistrat, trafił dziś do Książnicy Karkonoskiej, gdzie Honorata Magdeczko–Capote, aktorka Teatru „Maska”, przeczytała przedszkolakom fragmenty bajkowego przewodnika po Jeleniej Górze.

Książeczka „Bajkowa Jelenia Góra” wydana przed rokiem przez AD REM to pierwsza tego typu pozycja na lokalnym rynku wydawniczym. Ma wielorakie zadanie: nie tylko pokazać najmłodszym atrakcje Jeleniej Góry, lecz także zaszczepić w nich miłość do małej ojczyzny i przekazać podstawową wiedzę z zakresu historii naszego miasta. Dzieje grodu Krzywoustego ubrane są w zabawną historyjkę pióra Joanny Peczenenko o Rzepiórku, wnuku Ducha Gór, który w towarzystwie Skrzata, zwiedza miasto i jego okolice. Do tego dołączono wiele zabaw interaktywnych i płytę CD.

Bajkowa narracja z pewnością rozbudza dziecięcą fantazję, o czym można było się przekonać dziś podczas lektury, którą „zafundowała” dzieciom Honorata Magdeczko-Capote. Aktorka – wcielając się modulowanym głosem w galerię postaci z przewodnika – zaprosiła dzieci na „wycieczkę” na Wzgórze Krzywoustego i na Rynek, do stóp pomnika Neptuna. Dziewczęta i chłopcy poznali zarys historii legendarnego pagórka, gdzie Bolesław Krzywousty miał wg legend założyć Jelenią Górę. Dowiedzieli się też, dlaczego władca mórz i oceanów ma swoją rzeźbę w naszym mieście. Całość prowadząca przeplatała piosenkami i innymi „przerywnikami” tak, że nikt z małych słuchaczy podczas spotkania zbytnio się nie nudził.

Pozyskane dziś wiadomości z pewnością przydadzą się przedszkolakom trzeciego czerwca, kiedy to w hali sportowej przy ulicy Złotniczej zostanie zorganizowana Olimpiada Wiedzy Regionalnej dla uczestników projektu, w którym udział biorą niemal wszystkie przedszkola jeleniogórskie. Patronem honorowym projektu jest Prezydent Miasta Jelenia Góra Marcin Zawiła, zaś medialnym – tygodnik i portal Jelonka.com.

Ogłoszenia

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Wsparcie dla podopiecznych ośrodków wychowawczych

Stalowe rumaki w Karpaczu

Głos wicekuratora ws. szkoły w Sosnówce

Skalne ławki pod Szrenicą

Narodziny gnu białobrodych we wrocławskim zoo

„Bezpieczne wakacje” – zajęcia plastyczne

Dotacja dla szkoły w Sadach Górnych

Most w Pilchowicach pod ochroną!

Sonda

W rządzie jest plan powrotu do 49 województw. Czy to dobry pomysł?

Oddanych
głosów
263
Tak
38%
Nie
57%
Nie wiem
5%