MenuZamknijRaport
Koronawirus

WIADOMOŚCI

SPORT

Sobota, 15 sierpnia
im. Marii, Napoleona

Bajkowe mikołajki zorganizowała młodzież z Karpacza

Wiadomości: Karpacz
Poniedziałek, 23 grudnia 2013, 7:50
Aktualizacja: 8:03
Autor: ZSP
Fot. Archiwum Szkoły
– Na koniec roku postawiliśmy sobie ambitny cel: zatroszczyć się o uśmiech dzieci z domu dziecka. Dlatego zorganizowaliśmy Bajkowe mikołajki – piszą uczniowie Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych w Karpaczu.
Do szkoły zawitała około 30–osobowa grupa dzieci i młodzieży z Wielofunkcyjnej Placówki Opiekuńczo – Wychowawczej w Jeleniej Górze.

Przybyłych przywitała dyrektor Bogusława Kozłowska oraz przedstawicielka społeczności uczniowskiej Patrycja Wegner. Goście zwiedzili szkołę i halę sportową, w której dzięki pomocy Macieja Łętochy trenującego narciarstwo biegowe i Szymona Borowca reprezentanta szkoły w saneczkarstwie lodowym, mogli wysłuchać charakterystyki tych dwóch dyscyplin. Zapoznali się także z sylwetkami polskich olimpijczyków, którzy rozpoczynali swoją przygodę w sporcie, właśnie w murach karpackiej szkoły. Dowiedzieli się także o osiągnięciach uczniów, którzy wybrali kierunek edukacji w hotelarstwie bądź gastronomii.

Później przyszedł czas na spektakl świąteczny „Elfy – fabryka św. Mikołaja”. Uczniowie z klas: Ia, It, IIa, IIt i IVt w bajecznych elfich strojach przenieśli widzów do pracowni św. Mikołaja, w której panował świąteczny niepokój, związany z przygotowywaniem prezentów dla wszystkich grzecznych dzieci.

Po przedstawieniu zaproszeni goście w towarzystwie bajkowych elfów zostali zaproszeni na słodki poczęstunek, przeplatany różnymi konkursami. Wystąpił też szkolny zespół rockowy „Następny proszę”.
Potem Amelia Lipińska, uczennica klasy III w Szkole Podstawowej nr 8 w Jeleniej Górze, zachęcona przez swojego tatę – nauczyciela szkoły w Karpaczu, zagrała na keyboardzie świąteczne melodie.

Na koniec zjawił się Mikołaj, który przyniósł wyczekiwane prezenty. Uroczystość zakończyło wspólne śpiewanie kolęd.

W przygotowaniu imprezy brała udział cała szkoła, wsparli ja także liczni darczyńcy.

Ogłoszenia

Czytaj również

Patriotyczne animacje na Ratuszu i Teatrze Norwida

Czytelniczka: drogo i brudno

Czernow, Machałek i Obaz byli za ogromnymi podwyżkami – dla siebie

Komentarze (5) Dodaj komentarz

~Mikołajki? 23-12-2013 10:03
A cóż to za nowomowa?Teraz, pod choinką, a nie 6 grudnia? Chyba bajkowe Boże Narodzenie lub bajkowa Wigilia. Szybkim krokiem wracamy do PRLowskich standardów.
~ 23-12-2013 13:02
Zamiast jęczeć i jak zwykle widzieć zastrzeżenia, może warto samemu coś zrobić dla innych?!
~ 23-12-2013 13:04
ZSP w Karpaczu to grupa ludzi o wielgachnych serduchach!
~do mikołajki 23-12-2013 13:11
typowy polaczek... jak dla mnie mogliby mikołajki zrobić 24 lipca... chodzi o fakt ze cała szkoła i nie tylko pracowali nad czymś wspólnie, dla innych dzieci to się liczy, a nie data!
~kozako 23-12-2013 16:25
świetnie, czuje sie zaszczycona ze przez 4 lata uczęszczałam do tej szkoły! ważne ze coś zrobili dla mnie tez by mogli zrobić 24 lipca, bo nie liczy sie kiedy. Gratulacje dla całej szkoły za pomysł :)

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Kontakt ograniczony

Parking na... przejściu

Most w Pilchowicach pod ochroną!

Zamknięty szlak z Koziej Szyi

Środowisko LGBT ze wsparciem KOD–u

Sonda

W rządzie jest plan powrotu do 49 województw. Czy to dobry pomysł?

Oddanych
głosów
940
Tak
36%
Nie
58%
Nie wiem
6%