MenuZamknij

WIADOMOŚCI

SPORT

Bajkowe klimaty w hotelu Europa

Wiadomości: JELENIA GÓRA
Środa, 23 stycznia 2008, 11:59
Aktualizacja: 11:59
Autor: AGA
Fot. Agnieszka Gierus
Kilkadziesiąt olejnych obrazów wykonanych przez jeleniogórskich plastyków amatorów tworzy wyjątkową wystawę „Plenerowa bajkowość”.

– Od ponad roku działa w naszym mieście, pod moim kierownictwem, liczna grupa plastyków amatorów. Spotykamy się w każdy wtorek w Pracowni Plastycznej w Osiedlowym Domu Kultury. Jako plastyk staram się służyć im radą i pomocą w rozwiązywaniu problemów warsztatowych. Rozbudzam twórcze pasje i organizuję wystawy – wyjaśnia Joanna Ratajczak–Kurowicka.

Pracownia, zrzeszająca około 15–20 osób w wieku od 18 do 120 lat zaczyna już drugi rok swojej działalności. Pani Joanna dodaje, że techniki stara się dopasować do zainteresowań poszczególnych osób. Artyści sięgają po różne techniki – malarstwo, rysunek, akwarele, akryl, olej. – Malarstwo stało się częścią ich życia, systematyczną pracą, która trwa już wiele miesięcy – mówi pani Joanna.

W sierpniu udało się zorganizować w Jagniątkowie plener artystyczny „Jelenia Góra w malarstwie”. – Był to czas niesamowitej pracy twórczej – od rana do wieczora. Jego plon był spory – ponad trzydzieści obrazów olejnych wykonanych przez uczestników podczas sześciu dni. Uczestnicy tworzyli zgrany zespół i stworzyli cudowną atmosferę, która zdarza się bardzo rzadko. Czas pleneru stał się czasem wyłączonym z porządku codzienności. Doświadczyliśmy przeżycia niezwykłego – znaleźliśmy się w świecie bajki, w świecie, który znany jest nielicznym – wspomina Joanna Ratajczak–Kurowicka.

Na otwartej w środę wystawie, znajdują się również prace z Jeleniej Góry i okolic. Jak wyjaśnia pani Joanna, rozpoznajemy na nich miejsca, które wydają się nam obrazami z bajki, do których chcemy do nich wejść. – To coś więcej niż fotografia. Twórca wprowadza nas we własny, niepowtarzalny świat – dodaje.

To już druga wystawa w hotelu Europa. Pierwsza – „Świąteczne nastroje kwiatów” – odbyła się 04 grudnia 2007 roku. Artyści cieszą się, że znaleźli tu dla siebie dobre miejsce i swoją galerię.

Prace można oglądać do końca lutego.

Ogłoszenia

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Spotkanie ze Smarzowskim

Nie daj się naciągnąć!

Rozrywki tu nie będzie, powstanie market

Mikołaj nie zawiódł

Cieplice nie chcą Jeleniej Góry?

ODK do zameczku?

Rok koalicji Bezpartyjnych Samorządowców z Prawem i Sprawiedliwością

Na Kilińskiego bezpieczniej

Sonda

Czy coraz więcej przepowiedni o zbliżającym się końcu świata należy traktować poważnie?

Oddanych
głosów
905
Tak
22%
Nie
70%
Nie wiem
8%