MenuZamknij

WIADOMOŚCI

SPORT

Bajkowa Sobota w Przystani Twórczej

Wiadomości: Jelenia Góra
Niedziela, 18 grudnia 2016, 8:42
Aktualizacja: Poniedziałek, 19 grudnia 2016, 8:43
Autor: Robert Czepielewski
Fot. Robert Czepielewski
Przedświąteczny charakter miała wczorajsza (17.12) „Bajkowa Sobota” w Przystani Twórczej. Warsztaty tradycyjnie zgromadziły wielu uczestników, którzy tym razem mieli okazję wykonać ozdoby świąteczne i choinkowe.

Pracownicy Przystani przez cały tydzień przygotowywali się do tych warsztatów, gromadząc przeróżne rzeczy, które wczoraj wykorzystywali uczestnicy „Bajkowej Soboty”.

- Dzisiaj mamy bajkową sobotę o tyle wyjątkową, że są to warsztaty przedświąteczne - mówi Ewelina Marciniak dyrektor Przystani Twórczej. - W tym roku postawiliśmy na naturalność do tworzenia ozdób choinkowych i stroików, więc wykorzystujemy np. orzechy czy suszone jabłka. Rzeczy, które 100, czy 200 lat temu przyozdabiały nasze choinki i stroiki. Bardzo chcielibyśmy wrócić do tej tradycji, bo chcemy pokazać dzieciom, że można w taki naturalny sposób przepięknie przyozdobić dom - dodaje.

Doskonałym pomysłem, który cieszył się wśród dzieci i dorosłych bardzo dużym zainteresowaniem podczas wczorajszych warsztatów, było wykonanie choinek z kolorowych piórek. Chętnych do zrobienia takiej pięknej i delikatnej choinki nie brakowało a czas, jaki temu został poświęcony, zrekompensował widok pięknej i delikatnej ozdoby.

Dodatkowymi atrakcjami było malowanie twarzy, dekorowanie tekturowych choinek, które będą zdobiły ściany przez cały świąteczny okres oraz konkurs na budowę kartonowego igloo.

Ogłoszenia

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Koncert w Pałacu Staniszów – mamy wejściówkę dla dwóch osób

Zaczytaj się z Jelonką.com

Tłumy za krzyżem

Łotrzyce w Norwidzie

Wsparcie strajkujących

Rysunki Marcina Leśniaka w „Muflonie”

Obwodnica otwarta!

Tu też ryzykują życie?

Sonda

Czy wszystkie torby foliowe powinny być płatne?

Oddanych
głosów
828
Tak
67%
Nie
29%
Nie wiem
3%