MenuZamknij

WIADOMOŚCI

SPORT

Bajkowa Sobota

Wiadomości: Jelenia Góra
Niedziela, 17 lutego 2019, 6:01
Aktualizacja: Poniedziałek, 18 lutego 2019, 6:32
Autor: WAC
Fot. WAC
W klimacie niedawnych Walentynek przebiegało wczoraj (16.02) pierwsze w tym roku spotkanie z organizowanego przez Cieplicką Przystań Twórczą cyklu Bajkowa Sobota Kreatywnej Rodzinki.

Jak zwykle, impreza przyciągnęła spore grono dzieci wraz z rodzicami i dziadkami, którzy przyszli do siedziby Przystani Twórczej w Cieplicach, aby kreatywnie oraz wspólnie spędzić sobotnie przedpołudnie. Mimo że od Walentynek minęło już kilka dni, to każdy mógł samodzielnie wykonać drobiazg, aby sprawić chwilę radości komuś bliskiemu sercu.

Dziś na zajęciach artystyczno – warsztatowych wykonujemy aromatyczne kule do kąpieli – mówi Edyta Szymańska z Przystani Twórczej. - Dzięki współpracy z Zespołem Szkół Rzemiosł Artystycznych, dzieci mogą pomalować szklane lub ceramiczne serce. Do dyspozycji są serca z drewna, na których można wypalić napis lub życzenia. Robimy też piękne „pawie piórka” lub serca ze starych gazet. Dzieci bardzo chętnie też malują specjalnymi farbami do tkanin torby bawełniane. To wszystko dzieci tradycyjnie zabierają ze sobą, aby komuś wręczyć jako sympatyczny podarek.

Dodatkowo uczestnicy Bajkowej Soboty mogli zrobić sobie bezpłatnie zdjęcie w ramach tradycyjnej Walentynkowej Sesji Zdjęciowej. W tym roku zaprzyjaźniony z Przystanią Twórczą Marcin Kazimieruk fotografował wszystkich chętnych w scenerii przedmiotów z czasów PRL. Część z nich wypożyczyło specjalnie na tą okazję kowarskie Muzeum Sentymentów.

Twoja reakcja na artykuł?

4
67%
Cieszy
0
0%
Dziwi
1
17%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
1
17%
Przeraża

Ogłoszenia

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Cleo i Pectus zaczarowali scenę!  

Od niedzieli już z nowymi przystankami

Karpacz rezygnuje z fajerwerków

Rok niespełnionych obietnic

Ktoś zniszczył choinki

Na propsie! Dzisiaj i w niedzielę

Coraz bliżej święta

Młodzi przeciw zmianom klimatycznym

Sonda

Czy coraz więcej przepowiedni o zbliżającym się końcu świata należy traktować poważnie?

Oddanych
głosów
979
Tak
22%
Nie
70%
Nie wiem
8%