MenuZamknijRaport
Koronawirus

WIADOMOŚCI

SPORT

Poniedziałek, 13 lipca
im. Małgorzaty, Henryka

Bajki u prezydenta

Wiadomości: Jelenia Góra
Piątek, 5 października 2007, 0:00
Autor: Angela
Fot. Angela
Trudne pytania najmłodszych do szefa Jeleniej Góry.

„Bezpieczna droga do przedszkola” to kolejna akcja prewencyjna straży miejskiej organizowana przez niestrudzonego mł. insp. Grzegorza Rybarczyka. Tym razem tę drogą podążyły dzieci z przedszkola „Okrąglaczek” do ratusza, gdzie na maluchy czekali samorządowcy z prezydentem Markiem Obrębalskim i jego zastępcą Jerzym Łużniakiem.

Przed spotkaniem z prezydentem miasta maluchy zostały oprowadzone przez Grzegorza Rybarczyka po ratuszu. Inspektor opowiedział dzieciom krótką historię Jeleniej Góry.

Najważniejszym punktem programu było jednak spotkanie z szefem miasta. Dzieci powitały Marka Obrębalskiego oklaskami i przeszły do sedna sprawy, czyli zadawania trudnych pytań, które niemal w całości dotyczyły interesu wszystkich jeleniogórzan.
– Kiedy w Jeleniej Górze powstanie aquapark? – spytał Bartek.

Marek Obrębalski poza stwierdzeniem, że jest to trudne pytanie, odpowiedział, że za kilka lat dzieci będą miały okazję kapać się w basenach zasilanych wodami termalnymi.

Kolejne pytania najmłodszych dotyczyły atrakcji na zbliżającą się zimę. Prezydent Obrębalski miał w odpowiedzi dobrą informację.
– Jeśli dopisze pogoda czyli temperatura na termometrach nie przekroczy dziesięciu stopni, lodowisko o powierzchni 10 na 30 m wraz z wypożyczalnią łyżew, uruchomione zostanie 15 listopada nieopodal muszli koncertowej w Parku Zdrojowym – obiecał Marek Obrębalski.

Maluchy wykonały przygotowany program artystyczny i wręczyły Markowi Obrębalskiemu herb swojego przedszkola. Na koniec wizyty dzieci zaprosiły prezydenta do swojego przedszkola, by... poczytał im bajki.

<b> Bezpieczna droga </b>
Przez całą drogę wiodącą od przedszkola do ratusza dzieciom z przedszkola Okrąglaczek towarzyszyła Straż Miejska. Podczas tej wycieczki najmłodsi dowiedzieli się jak należy zachowywać zasady bezpieczeństwa na drodze i chodniku.
&#8211; Straż miejska pod patronatem prezydenta miasta organizuje w szkołach i przedszkolach akcję &#8222;Bezpieczna Droga do szkoły i przedszkola&#8221;, w ramach której spotykamy się z dziećmi, którym staramy się przekazać najważniejsze zasady bezpieczeństwa &#8211; powiedział Grzegorz Rybarczyk. Zarówno na przejściach oznakowanych i nieoznakowanych wyjaśniamy, jak należy przechodzić przez jezdnię, mówimy też o innych zagrożeniach, które czekają na dzieci.

Ogłoszenia

Czytaj również

Przy Handlówce z darmowym parkingiem

Polacy wybierają prezydenta (aktualizacja)

Cieplickie place

Komentarze (14) Dodaj komentarz

~nicpoń 5-10-2007 8:54
Na początku myślałem że chodzi o spotkanie wyborcze podczas kamapnii, ale po zapoznaniu się z tekstem i odpowiedziami jakie udzielał Pan Prezydent dzieciom mogę spokojnie powiedzieć, że.... PREZYDENT OPOWIADA BAJKI
~piter 5-10-2007 9:03
Moja kochana córcia jest na pierwszym zdjęciu, ale nie napiszę ,która to
~dorosły 5-10-2007 9:05
To jest chyba jedyne audytorium które potrafi zrozumieć Prezydenta.Baśnie i bajki dla dzieci a jakie konkrety dla nas dorosłych
~Rudy_GUSTAW 5-10-2007 12:06
Czy to jest tekst sponsorowany ? Niech się lepiej Prezydent przygotuje na sesję, może być ciekawie:D By żyło się lepiej;)
~matka polka 5-10-2007 13:33
komentarze jak zwykle poniżej pasa, wypowiadajcie się – TYLKO TUTAJ WAM WOLNO! piter, fajna akcja – świetne przedszkole!
~kadrowiec 5-10-2007 13:59
A gdzie jest wybitny znawca problemów jeleniogórskiej oświaty i opieki przedszkolnej ze Swieradowa
~mieszkaniec 5-10-2007 14:28
Bardzo miła akcja! Ale panie prezydencie co dalej z KS Karkonosze?!
~do matki polki 5-10-2007 14:50
matka o co ci chodzi przecież się wypowiadają
~amstaf 5-10-2007 16:09
A co to jest przejście nieoznakowane???
~jelgór 5-10-2007 17:06
Tak jak nie lubię pozoranctwa w wykonaniu p. Rybarczyka, to tym razem jestem pozytywnie zaskoczony. Dzieci zobaczyły urząd, spotkały się z głową miasta, która znalazła czas. Świetna robota przedszkolanek z Okrąglaczka– bardzo aktywnego przedszkola. Największe oklaski dla pań przedszkolanek właśnie!
~:):):) 5-10-2007 18:33
co tam panie prezydencie? dzieci mozna tym bardziej kłamac niz dorosłych:)
~tutejszy 5-10-2007 19:18
Największe oklaski dla odważnych dzieci, które nie boją się zadawać trudnych pytań... Szkoda tylko, że odpowiedź nie była zbyt konkretna. Brawo, Bartek!!!
~zoja 5-10-2007 21:11
o o Boże a co to się stało że Pani dyrektor nie widać?a cha zapomniałam to piątek – Pani dyrektor opuściła folwark i wyjechała do Wrocławia .Nareszcie ludzie mogą się wykazać!! brawo panie
~kolompik 5-10-2007 22:49
a o e

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Festiwal Kolorów w Kamiennej Górze

Prezydent na Polanie Jakuszyckiej

Senator zaklejał plakaty? Jest odpowiedź K. Mroza

PSZOK tylko bez zaległości

Spotkanie z prezydentem Andrzejem Dudą

Sonda

Powstała miejska plaża nad Bobrem, czy to dobre miejce, także na rodzinny, relaks?

Oddanych
głosów
497
Tak
46%
Nie
40%
Nie wiem
14%