MenuZamknij

WIADOMOŚCI

SPORT

Bagno w centrum

Wiadomości: Jelenia Góra
Środa, 20 grudnia 2006, 0:00
Autor: Angelika Grzywacz
Fot. Angelika Grzywacz
Niemiłe wspomnienia mają kierowcy, którzy skorzystali z parkingu przy jeleniogórskiej filii Dolnośląskiego Ośrodka Doskonalenia Nauczycieli. Auta pozostawione tutaj toną w błocie, a ich użytkownikom przydałyby się długie kalosze.

Od kilku lat plac przy DODN pozostaje niezagospodarowany. Do końca nawet nie wiadomo, do kogo należy: nikt do niego nie chce się przyznać.

– Na pewno nie do nas – zarzeka Zygmunt Korzeniewski, dyrektor filii DODN-u. – Parking podlega pod urząd miasta. Od 2001 roku wysyłam pisma, by miasto się tym zajęło. Była nawet decyzja, aby teren utwardzić. Miało to nastąpić wiosną tego roku, wiosna jednak minęła, a błoto jak było, tak jest – dodaje Z. Korzeniewski.

A jest chyba znacznie gorzej, ponieważ teraz błotnistej masy na placu przybywa. Samochody, które pozostawiają już tylko odważni, toną w szlamie.
– Dwa razy przestawiałam już auto – mówi Dagmara z okolic Jeleniej Góry. – „Piękna” wizytówka dla miasta, naprawdę. Uważam, że nie trzeba nic więcej komentować – dodaje. Rzeczywistość mówi sama za siebie.

– Rocznie przejeżdża i przechodzi tu tysiące ludzi – wyjaśnia Zygmunt Korzeniewski. – My nie mamy pieniędzy, by utwardzić parking, miasto chowa głowę w piasek – dodaje. Zaznacza, że nie chodzi tu tylko o pracowników, czy klientów DODN, lecz także o osoby związane z pobliskim Zespołem Szkół Licealnych i Zawodowych nr 2, a także o wielu mieszkańców, czy turystów, którzy z braku miejsc parkingowych gdzie indziej, mogliby tu zostawiać swoje samochody.

Ludzie, którzy przechodzą tamtędy, łapią się za głowę. Stąd zaledwie kilkadziesiąt metrów do reprezentacyjnej ulicy 1 Maja.

Tymczasem Miejski Zarząd Dróg i Mostów dementuje jakiekolwiek informacje dotyczące planów zadbania o to miejsce
– Nie przypominam sobie, żeby wpłynął do mnie jakikolwiek wniosek dotyczący tego parkingu – powiedział nam Czesław Wandzel, dyrektor MZDiM. – Zajmujemy się sprawami dotyczącymi dróg i parkingów przy pasie drogowym. Mieliśmy informacje o drodze dojazdowej do tego parkingu i ją naprawiliśmy na tyle, na ile było to możliwe. Natomiast ten parking nie leży przy pasie drogowym i my się tym zajmować raczej nie będziemy – podkreśla.

Kto ma się zająć parkingiem nie wiedzą tym bardziej kierowcy, którzy zmuszeni są zostawiać swoje auta w tym miejscu. Nadzieją pozostaje dla nich tylko fakt, ze może w styczniu złapie mróz i nie będą musieli już tonąć w błocie, przynajmniej do wiosny.

<b> Był ryneczek </b>
Jeszcze sześć lat temu funkcjonowała w tym miejscu część zlikwidowanego w 1999 roku Targowiska Miejskiego „Kiliński”. Działała tymczasowo dla tych kupców, którym nie udało się otworzyć stoisk na innych targowiskach. Później ostatecznie cały bazar uległ likwidacji. Do dziś zarówno teren przy ulicy Kilińskiego (wykupiony przez jedną ze spółek, która nie dotrzymała obietnic postawienia tam centrum handlowego), jak i wspomniany parking, pozostają niezagospodarowane i straszą.

Ogłoszenia

Czytaj również

Rok koalicji Bezpartyjnych Samorządowców z Prawem i Sprawiedliwością

Rok niespełnionych obietnic

Opłatek "Maltański" w Pałacu Staniszów  

Komentarze (10) Dodaj komentarz

~ktos 20-12-2006 11:49
Lepiej żeby sie tym nikt nie zajął.Jak się zajmie to przyjdzie nam płacić za parkowanie.Wystarczy przejść kawałek dalej i utwardzony parking już jest płatny. Zastanawiam się także kto tamtędy przechodzi na ulice 1 maja ?. Osobiście jak nie musiałem iść do DODNu to nie szedłem tamtą trasą.
~doremi fasola 20-12-2006 15:36
Ciekawe co na to nowy prezydent miasta i nowi rajcy,którzy tak pełni byli wspaniałych pomysłów i obietnic a przyszłość Jelonki taka świetlana.[Czy tylko dla celów wyborczych?]
~Lechu 20-12-2006 20:00
W miesiac nowa Rada Miasta naprawi wszystko co spie... kusiakowi kolesie. Wysoki jak Topola, a glupi jak ,,(...)fasola,,
~Jeleniogórzanin 20-12-2006 20:26
Skoro parking podlega pod UM to taki artykuł tutaj (czy też w Jelonce "papierowej") powinien dać do myślenia urzednikom zwłaszcza nowej kadencji.Póki co,wygląda na to, ze istotne jest to, co widoczne z ulicy a reszta...szkoda gadać:/
~anna 20-12-2006 21:48
Przede wszystkim to nie jest zaden parking, nikt tam kieriwca nie kazal zostawiac samochodu, bloto nie powstalo przez piec minut wiec widzieli gdzie je zostawiaja.
~jg 21-12-2006 12:58
Ten syf podlega panu prezydentowi.
~doremi 21-12-2006 13:23
Do Lecha z Twoją inteligencją a już na pewno z kulturą nie jest najlepiej sądząc po stylu komentarza.Chodziło mi o to,jak szybko zaczną się wypowiadać i działać na konkretne wskazane przez mieszkańcow tematy, zamiast tracić czas na bezowocne spory.POZDRóWKA.
~Lechu 21-12-2006 18:55
Krytykowac, plakac i gadac - to domena w J.G.- masz pomysl jak to zrobic lepiej - to o tym napisz. Do ,,(...)Fasoli,, Wesolych Swiat
~M.Kamiński, DODN 22-12-2006 14:50
Pani Redaktor, dziękujemy za artykuł o problemie grzęzawiska przy DODN. Jedyne, co w ostatnich latach udalo się spowodować, to aby działka nie zamieniała się w dzikie wysypisko śmieci. Po naszych interwencjach miasto wysprzątało teren wiosną i obiecało naprawić drogę dojazdową.Natomiast samo grzęzawisko, będące przecież miejskim parkingiem, będzie dzielić los wątpliwej inwestycji przy ulicy Kilińskiego. Miasto nie chce utwardzić tego gruntu, mimo pism w tej sprawie do prezydenta J. Kusiaka. Autorzy planu zagospodarowania przestrzennego nie doceniają tego, że brak jednej inwestycji szkodzi sąsiednim działkom.
~Lechu 22-12-2006 22:56
Aby w nowym roku tereny kolo DODN-u byly naprawde atrakcyjne i aby powstal na bylym ,,kilinskim,, obiekt z XXI wieku, a nie poczwara w stylu marketów Wesolych Swiat dla Dyrektora Zygmunta, Milosza i calej zalogi od Lecha

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Betlejemskie światełko pokoju dla jeleniogórzan

Nowe drogi w Janowicach Wielkich

Mikołaj nie zawiódł

Karpacz rezygnuje z fajerwerków

4 pomysły na biżuterię jako prezent na święta

Sonda

Czy coraz więcej przepowiedni o zbliżającym się końcu świata należy traktować poważnie?

Oddanych
głosów
979
Tak
22%
Nie
70%
Nie wiem
8%