MenuZamknijRaport
Koronawirus

WIADOMOŚCI

SPORT

Czwartek, 6 sierpnia
im. Jakuba, Sławy

Badają dzieci pod Ratuszem

Wiadomości: Jelenia Góra
Piątek, 9 listopada 2018, 7:04
Aktualizacja: Sobota, 10 listopada 2018, 7:01
Autor: Przemek Kaczałko
Fot. Przemek Kaczałko
Już po raz kolejny do Jeleniej Góry zawitał ambulans Fundacji Ronalda McDonalda, w którym badane są dzieci pod katem zagrożenia chorobą nowotworową. Przez dwa dni badaniu zostanie poddanych około 150 młodych jeleniogórzan.

Podczas akcji prowadzone są badania ultrasonograficzne wykonywane dzieciom w ramach ogólnopolskiego programu "Nie nowotworom u dzieci".

Fundacja organizuje te badania wraz partnerami na terenie całego kraju - podkreślił Mikołaj Pietkiewicz, lekarz radiolog. - Zdarza nam się znajdować "poważne podejrzenia", które szybko są weryfikowane, natomiast generalnie około 15 proc. dzieci ma jakiś problem zdrowotny, którego podejrzenie wynika z naszego badania - powiedział M. Pietkiewicz. - Najczęściej są to drobne problemy zdrowotne, a po naszym badaniu te dzieci trafiają do pediatrów lub specjalistów - dodał lekarz radiolog, który zwraca uwagę, że im wcześniej wykrywane są zagrożenia, tym łatwiej je leczyć, a akcja ma też walor edukacyjny, aby szerzyć świadomość istoty profilaktyki wśród rodziców.

Podczas akcji badana jest szyja, jama brzuszna i narządy płciowe - za pomocą USG. Zapisy były prowadzone wcześniej, więc rodzice przychodzą na umówioną godzinę. Akcję wspierają lokalni wolontariusze, w tym uczniowie "Norwida".

Twoja reakcja na artykuł?

20
87%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
1
4%
Złości
2
9%
Przeraża

Ogłoszenia

Czytaj również

Planowali zamach na prokuratora krajowego

Dla młodych rolników

Trwa nabór do jeleniogórskiej Policji

Komentarze (5) Dodaj komentarz

~;lgbfvlkjhugf 9-11-2018 9:42
smieszne najpierw trują a potem badają jak bardzo- oczywiscie dam głowe ze bedą pytania czy jedzą w Mac Donaldzie - i te dzieci wykażą jako zdrowe
~Sarna 9-11-2018 16:34
do: ~;lgbfvlkjhugf (9:42)
Byłam z moim dzieckiem na takim badaniu usg i absolutnie nie pytają o jedzenie w mcdonaldsie. Lekarz bada pacjenta, wykonując usg opowiada rodzicowi co aktualnie widać na monitorze i czy jest w porządku. Na koniec dostaje się zdjęcia z opisem. Żadnego podtekstu czy ukrytych zamiarów tam nie ma.
~Dikanda 9-11-2018 10:30
Trafne spostrzeżenie,powiem więcej ,genialne.Zakłamanie,manipulacja.Oczywiście ,jak prawie każdy,spróbowałam ich produktów .Wnioski...głód jest najlepszym kucharzem.Kochani rodzice ,nie wyszukujcie chorób u swoich dzieci,nie straszcie ich.
rymcycymcy 9-11-2018 14:25
Przychodnia ..McDrive !! :)
~jigmuzak 12-11-2018 0:49
NAjpierw trują, potem sprawdzają, czy na pewno działa :)

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Most w Pilchowicach pod ochroną!

Porównaj ceny z Jelonką.com

Remont Wojska Polskiego – jaka organizacja ruchu?

Koleją do Karpacza i Kowar – studium gotowe

Zaśpiewali powstańcom

Sonda

Od nowego roku szkolnego w liceach i technikach obowiązkowym przedmiotem będzie łacina. Czy to jest potrzebne?

Oddanych
głosów
940
Tak
22%
Nie
73%
Nie wiem
5%