MenuZamknij

WIADOMOŚCI

SPORT

Badają dzieci pod Ratuszem

Wiadomości: Jelenia Góra
Piątek, 9 listopada 2018, 7:04
Aktualizacja: Sobota, 10 listopada 2018, 7:01
Autor: Przemek Kaczałko
Fot. Przemek Kaczałko
Już po raz kolejny do Jeleniej Góry zawitał ambulans Fundacji Ronalda McDonalda, w którym badane są dzieci pod katem zagrożenia chorobą nowotworową. Przez dwa dni badaniu zostanie poddanych około 150 młodych jeleniogórzan.

Podczas akcji prowadzone są badania ultrasonograficzne wykonywane dzieciom w ramach ogólnopolskiego programu "Nie nowotworom u dzieci".

Fundacja organizuje te badania wraz partnerami na terenie całego kraju - podkreślił Mikołaj Pietkiewicz, lekarz radiolog. - Zdarza nam się znajdować "poważne podejrzenia", które szybko są weryfikowane, natomiast generalnie około 15 proc. dzieci ma jakiś problem zdrowotny, którego podejrzenie wynika z naszego badania - powiedział M. Pietkiewicz. - Najczęściej są to drobne problemy zdrowotne, a po naszym badaniu te dzieci trafiają do pediatrów lub specjalistów - dodał lekarz radiolog, który zwraca uwagę, że im wcześniej wykrywane są zagrożenia, tym łatwiej je leczyć, a akcja ma też walor edukacyjny, aby szerzyć świadomość istoty profilaktyki wśród rodziców.

Podczas akcji badana jest szyja, jama brzuszna i narządy płciowe - za pomocą USG. Zapisy były prowadzone wcześniej, więc rodzice przychodzą na umówioną godzinę. Akcję wspierają lokalni wolontariusze, w tym uczniowie "Norwida".

Twoja reakcja na artykuł?

20
87%
Cieszy
0
0%
Dziwi
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
1
4%
Złości
2
9%
Przeraża

Ogłoszenia

Czytaj również

Karkonoskie witraże

Jeleniogórzanka z szansą na tytuł Miss Polski

Droga pod Reglami

Komentarze (5) Dodaj komentarz

~;lgbfvlkjhugf 9-11-2018 9:42
smieszne najpierw trują a potem badają jak bardzo- oczywiscie dam głowe ze bedą pytania czy jedzą w Mac Donaldzie - i te dzieci wykażą jako zdrowe
~Sarna 9-11-2018 16:34
do: ~;lgbfvlkjhugf (9:42)
Byłam z moim dzieckiem na takim badaniu usg i absolutnie nie pytają o jedzenie w mcdonaldsie. Lekarz bada pacjenta, wykonując usg opowiada rodzicowi co aktualnie widać na monitorze i czy jest w porządku. Na koniec dostaje się zdjęcia z opisem. Żadnego podtekstu czy ukrytych zamiarów tam nie ma.
~Dikanda 9-11-2018 10:30
Trafne spostrzeżenie,powiem więcej ,genialne.Zakłamanie,manipulacja.Oczywiście ,jak prawie każdy,spróbowałam ich produktów .Wnioski...głód jest najlepszym kucharzem.Kochani rodzice ,nie wyszukujcie chorób u swoich dzieci,nie straszcie ich.
rymcycymcy 9-11-2018 14:25
Przychodnia ..McDrive !! :)
~jigmuzak 12-11-2018 0:49
NAjpierw trują, potem sprawdzają, czy na pewno działa :)

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Cecylia Woźniak skończyła 100 lat!

Studium na początek

Będzie kręcone!

Świętują Niepodległość

Radni KO przeciw kupcom?

Sonda

Wypalenie zawodowe należy uznać za chorobę?

Oddanych
głosów
932
Tak
65%
Nie
28%
Nie wiem
7%