MenuZamknij

WIADOMOŚCI

SPORT

Bachowski recital organowy w Cieplicach

Wiadomości: Jelenia Góra
Niedziela, 9 sierpnia 2015, 8:31
Aktualizacja: 8:33
Autor: Manu
Fot. Organizator
W piątek (14.08) o godzinie 19.15 w ewangelickim Kościele Zbawiciela w Cieplicach, w ramach cyklu koncertów Cieplickie Wieczory Bachowskie, utwory Jana Sebastiana Bacha zagra Antoni Pokora. Wstęp wolny.

W programie koncertu: preludium i fuga D-dur BWV 532, Toccata C-dur BWV 564 oraz preludium BWV 664.

Urodzony w roku 1990 w Jaworze Antoni Pokora należy do młodych utalentowanych organistów, który rozpoczyna swoją drogę artystyczną. W 1996 rozpoczął naukę gry na fortepianie w Państwowej Szkole Muzycznej I st. Im. Grażyny Bacewicz we Wrocławiu, w klasie fortepianu Krystyny Dyżewskiej. Ukończył z wyróżnieniem naukę w Państwowej Szkole Muzycznej II st. w Legnicy, w klasie organów Ryszarda Rydza. W 2008 r. otrzymał I nagrodę na międzynarodowym konkursie organowym "Organiści Młodej Europy" w Krzeszowie. W 2010 r. zdobył wyróżnienie na konkursie organowym w Rumii, a w roku 2011 I nagrodę na ogólnopolskim konkursie wykonawstwa utworów organowych Jehana Alaina w Krakowie.

Antoni Pokora koncertował w licznych miastach Polski oraz w Dreźnie. W 2012 roku otrzymał II nagrodę na III akademickim konkursie organowym „Romuald Sroczyński In Memoriam”. W 2014 ukończył Akademię Muzyczną im. Ignacego Jana Paderewskiego w Poznaniu, w klasie Sławomira Kamińskiego. Aktualnie piastuje stanowisko organisty w parafii św. Andrzeja Apostoła w Męcince (na Dolnym Śląsku), jest nauczycielem w Studium Organistowskim w Legnicy.

Ogłoszenia

Czytaj również

Muzycznie dla WOŚP

Portrety w zbiorach Schaffgotschów

KOD pod sądem

Komentarze (1) Dodaj komentarz

~Tosia11 9-08-2015 22:03
Polecam. Słyszałam grę Pana Pokory podczas Nocy Kościołów w Pankracym.

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Ogromne zainteresowanie

Wjechał w latarnię

Poranek na Dzikim Zachodzie w Muflonie

Wandalizm czy profanacja?

Zniewalająca wanilia

Sonda

Dzień nauki polskiej - kolejne święto państwowe. To dobry pomysł?

Oddanych
głosów
703
Tak
18%
Nie
77%
Nie wiem
5%