MenuZamknijRaport
Koronawirus

WIADOMOŚCI

SPORT

Wtorek, 11 sierpnia
im. Lecha, Zuzanny

Baby–boom, czyli tłok w żłobku

Wiadomości: JELENIA GÓRA
Sobota, 4 kwietnia 2009, 7:52
Aktualizacja: 8:30
Autor: Angela
Fot. .....
Mieszkańcy Jeleniej Góry i okolic, którzy od najbliższego roku szkolnego chcieliby swoje najmłodsze dzieci zapisać do żłobka, pytają o wolne miejsca w oddziałach żłobkowych. Inni skarżą się, że jedynym żłobku w mieście są milowe kolejki.

Zapisy dzieci do żłobka zakończyły się w lutym. Rodzice, którzy nie zdążyli w tym terminie zarezerwować miejsca w jedynej placówce w mieście, teraz mogą dla swoje pociechy co najwyżej dopisać ją na listę rezerwową, w której już pojawiła się kolejka.

– Od trzech lat liczba dzieci zapisywanych do żłobka przez rodziców znacznie się zwiększyła, a możliwości pozostały na tym samym poziomie – mówi Violetta Pyrzanowska, zastępca dyrektora Przedszkola nr 19 im. Kubusia Puchatka w Jeleniej Górze przy którym funkcjonuje żłobek. – Obecnie na liście mamy około 85 dzieci i tyle możemy przyjąć. Pozostali rodzice, którzy chcieliby zapisać swoje dziecko, będą musieli poczekać do października.

Do placówki przyjmowane są bowiem maluchy od piątego miesiąca życia, których rotacja jest bardzo duża. Jeśli dziecko ma problem z aklimatyzowaniem się w żłobku, rodzice zazwyczaj go zabierają. A na to miejsce zapisywane są dzieci z listy rezerwowej.
Nowe miejsca zazwyczaj pojawiają się już w październiku. Dla wszystkich chętnych dzieci z pewnością znajdzie się miejsce w naszym żłobku – usłyszeliśmy.

Żłobek w budynku przy ulicy Różyckiego 21 funkcjonuje od 1972 roku. Początkowo była to samodzielna placówka, a we wrześniu 1994 roku został włączony w strukturę Miejskiego Przedszkola nr 19. Jest to jedyna tego typu placówka w Jeleniej Górze. Oddział żłobkowy czynny jest od 6.00 do 17.00 w dni robocze. Do żłobka przyjmowane są maluchy od 3-4 miesiąca życia. W grupach przebywają dzieci w podobnym wieku. Najmłodsze maluchy są łączone w grupy nie większe niż 10 osób, w starszych przebywa do 15 dzieci. Posiłki dzieci dostosowane są do potrzeb każdego dziecka. Istnieje możliwość stosowania indywidualnej diety oraz wykluczenia artykułów nie tolerowanych przez dziecko.

Ogłoszenia

Czytaj również

Walczyli o Puchar Wójta

Czytelniczka: drogo i brudno

Rozbiórka „Kuźnicy”

Komentarze (7) Dodaj komentarz

Ryba 4-04-2009 8:22
Jakim cudem "...znacznie się zwiększyła, ale utrzymuje się na tym samym poziomie"?? Obie te czasci zdania wzajemnie sie wykluczaja.
~do Ryba 4-04-2009 9:02
za względu na rotację :)
~kizior 4-04-2009 9:45
A żłobek jest płatny czy darmowy?
~Telik 4-04-2009 20:02
Ja swojego synka zapisałem w zeszłym roku we wrześniu i do tej pory nie ma telefonu w sprawie wolnego miejsca, syn już ma 1,5 roku to skandal aby w mieście tego typu była tylko jedna placówka. Zastanawiam się co robią nasze lokalne władze może "śpią" nie interesują ich miejscowe dzieci które za kilkadziesiąt lat będą pracowały na ich emerytury
~rodzic jg 4-04-2009 20:47
nasze władze mają dorosłe dzieci i problem ich nie interesuje,mozna sprawdzić dzwoniąc do Urzędu.
~ago od kosmosu 4-04-2009 21:13
Telik, za kilkadziesiąt lat to tych władz już nie będzie na świecie, zważywszy, że ich średnia wieku to ok. 55 lat, a Twoje dziecko to będzie pracowało na Twoją emeryturę, a nie ich.
~mama29 27-09-2011 14:29
Alternatywą dla żłobka publicznego są prywatne. W Jeleniej jest kub malucha Misie Urwisie przy ul. Sobieskiego. Mam tam swoją małą i jestem bardzo zadowolona. Jeden mankament to to że nie ma tam wyżywienia i trzeba ze sobą przywozić.

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Śmierć na żwirowni

Wkrótce karkonoski

Informacja wojewody ws. koronawirusa (aktualizacja)

Czy tramwaj wróci pod Zajezdnię?

Szef gangu zatrzymany

Sonda

W rządzie jest plan powrotu do 49 województw. Czy to dobry pomysł?

Oddanych
głosów
557
Tak
39%
Nie
55%
Nie wiem
6%