Zalogowanych: 3

I-liga koszykarzy: AZS – BasketPro: wielkie emocje w Gdańsku

Piątek, 17 lutego 2012, 2:20
Aktualizacja: 2:21
Koszykarki BasketPro dzień po porażce w Wejherowie rozegrały kolejny mecz w ramach grupy D I–ligi centralnej. Na gdańskim parkiecie emocje trwały do samego końca, a wynik 70:69 dla akademiczek z Trójmiasta odzwierciedla temperaturę jak towarzyszyła zmaganiom o cenne ligowe punkty.

Spotkanie, które rozgrywane było awansem lepiej rozpoczęły miejscowe, które po 9 minutach prowadziły 23:11. Z biegiem czasu do głosu doszły jeleniogórzanki doprowadzając w 14. minucie do remisu, a do przerwy BasketPro prowadziło 38:29.

Po zmianie stron podopieczne pary trenersko-zawodniczej Markowicz/ Krawczyszyn-Samiec powoli powiększały przewagę, by po 30 minutach prowadzić 57:44. Na początku czwartej kwarty koszykarki z Jeleniej Góry prowadziły już różnicą 15 "oczek", ale od stanu 63:49 dla BasketPro, akademiczki zaczęły odrabiać straty notując 11-punktową serię. W samej końcówce obie ekipy walczyły "cios za cios", w 39. minucie jeleniogórzanki prowadziły 69:66, ale ostatnie punkty w meczu po celnych rzutach osobistych na 14 sekund przed końcową syreną, zdobyła Myśków.

AZS Uniwersytet Gdańsk – BasketPro Jelenia Góra 70:69 (23:15, 6:23, 15:19, 26:12)

BasketPro: Pawlukiewicz 20, Kosalewicz 13, Podgajna 11, Kowalczyk 11, Szczęśniak 9, Krawczyszyn – Samiec 3, Paradowska 2, Łuczak.

AZS: Golemska 25, Myśków 17, Bogucka 10, Wróbel 8, Formella 5, Cieślicka 4, Hołownia 1, Wołoszyn, Stachura, Przybytek.

Sędziowie: Jacek Dolski, Jacek Woch.