MenuZamknijRaport
Koronawirus

WIADOMOŚCI

SPORT

Środa, 23 września
im. Bogusława, Linusa

Awarię usuwali do godzin nocnych

Wiadomości: Jelenia Góra
Piątek, 9 czerwca 2017, 8:40
Aktualizacja: 12:51
Autor: Przemek Kaczałko
Fot. Przemek Kaczałko
Awarię przy ul. Moniuszki 2 pracownicy „Wodnika” usunęli około godz. 3.00 w nocy. Mieszkańcy ul. Moniuszki i Komedy–Trzcińskiego wodę w kranach mieli już godzinę wcześniej. Przyczyną wczorajszej awarii było pęknięcie starej rury na odcinku ponad 2 metrów – poinformował nas Zbigniew Rzońca, rzecznik PWiK „Wodnik”.

- Należało wyciąć ją i wstawić nową. Niestety, rury tego typu wykonane zostały przed kilkudziesięcioma laty według technologii, która - ze względu na awaryjność - nie powinna była być w ogóle stosowana. Istnieje obawa, że dzisiaj, gdy wykop przy ul. Moniuszki będzie zasypywany, wystąpią kolejne pęknięcia. Tak było dwa lata temu przy ul. Kolberga – dodał przedstawiciel spółki.

Przypomnijmy, wczoraj (8.06) po godz. 17:00 pękła rura wodociągowa - woda wybiła pod chodnikiem i poszła przez piwnice aż do Bobru, niosąc wszystko co wypłukała. Tak dużej awarii nie było od wielu lat - podkreślali pracownicy spółki.

Ogłoszenia

Czytaj również

Dwie dziewczyny pobiły i okradły 15–latkę  

"W Góry Serca" z Leszkiem na Śnieżkę

Koronawirus w Szkole Podstawowej nr 10

Komentarze (10) Dodaj komentarz

~III sort 9-06-2017 9:19
Grunt że rzecznik nie "pęka" a powinien bo jest z takich samych lat.Przecież takie same rury są położone w całym kraju jakoś nagminnie nie pękają a zwłaszcza na Śląsku gdzie są szkody górnicze.
~jaca 9-06-2017 12:05
jak coś ci się nie podoba matołku to wont na śląsk haha
~jaca 9-06-2017 12:14
jak coś ci się nie podoba matołku to wont na śląsk haha
~Witkacy 9-06-2017 15:18
Jeleniogórzanie płacą za wodę jak za zboże ogromne pieniądze a Wodnik ma to wszystko w 4 literach i zamiast na bieżąco naprawiać rury to pieniądze uciekają do prywatnych kieszeń Niedługo Jeleniogórzanie się obudzą z nocnikiem w rękach gdy to wszystko na raz te rury zaczną pękać od starości, co niektóre pamiętają Niemca. Ale będzie już za późno a winnego nie będzie bo będzie na emeryturze.....
~king-kong 9-06-2017 18:14
Jakieś jaja znowu mnie ma wody.
~X 9-06-2017 18:19
Jest komunikat Wodnika, kolejna awaria przy ul. Moniuszki (co zresztą przewidziano w tekście wyżej)...
kazimierzp 9-06-2017 18:36
W latach siedemdziesiątych "kiedy Polska rosła w siłę, a ludzi żyli dostatniej " czyli w "złotej epoce Gierka" stosowano do budowy najgorsze materiały, o których propaganda mówiła, "ze nasze materiały dorównują zachodnim, a nawet je przewyższają!". Dzisiaj mało kto o tych latach propagandowego zakłamania pamięta. Przez wiele lat spółdzielnia i inni administratorzy musieli w domach wymieniać całe piony wodne zrobione z niewłaściwych materiałów powodujących lokalne awarie. To zostało zrobione, teraz czas na sieci wodociągowe.
~king-kong 9-06-2017 21:28
Istnieje obawa, że dzisiaj, gdy wykop przy ul. Moniuszki będzie zasypywany, wystąpią kolejne pęknięcia. Tak było dwa lata temu przy ul. Kolberga – dodał przedstawiciel spółki. To może od razu zrobić porządnie ? Albo po co i tak odbiorcy wody zapłacą. Barejada i tyle ;-)
~Mieszkanka 9-06-2017 23:28
I pekla nie krakac wiecej bo znowu jutro przy zakopywaniu peknie
~Bajagongo 9-06-2017 23:50
Najlepsze materiały stosowano za Niemca które przetrwały najdłużej, ktoś jest w stanie zliczyć ile kilometrów rur jest pod ziemią? w jeleniej, tych Niemieckich, wiem że jest ich sporo. Puki co to Wodnik oszukuje Jeleniogórzan i stosuje najtańsze materiały tylko po to..... zostawię to bez komentarza bo nie lubię złodziejstwa które to stosują starsi ludzie na komunistycznych zasadach będąc na stołkach niektórych firm, przynosząc same straty, ale kogo to obchodzi?..........

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

O sporcie w KPSW  

Ponad 716 tys. zł na wymianę źródeł ciepła

Do miejskiego autobusu tylko ze złożoną hulajnogą

MZK i... wrzosy

"Skarb" Solidarności ukryty w Komarnie zostanie wydobyty

Sonda

Wiemy, jak ważna jest ochrona środowiska, ale czy dbamy o to na co dzień?

Oddanych
głosów
784
Tak
24%
Nie
72%
Nie wiem
4%