MenuZamknijRaport
Koronawirus

WIADOMOŚCI

SPORT

Wtorek, 14 lipca
im. Kamila, Marcelina

Awantura o nadzwyczajną sesję

Wiadomości: JELENIA GÓRA
Piątek, 3 kwietnia 2009, 7:12
Aktualizacja: Sobota, 4 kwietnia 2009, 7:49
Autor: Ania
Fot. TEJO
Przewodniczący rady powiatu Zbigniew Jakiel zamierza zwrócić się do prezesa rady ministrów z prośbą o rozstrzygnięcie sporu o odmowę zwołania w lutym bieżącego roku sesji nadzwyczajnej na której radni chcieli dyskutować o prywatyzacji szpitala Bukowiec. Jego oponenci poproszą o pomoc prokuraturę.

Jak informowaliśmy, wojewoda dolnośląski Jerzy Jurkowlaniec w odpowiedzi na skargę radnych powiatowych z klubu PiS stwierdził, że przewodniczący złamał prawo, odmawiając zwołania sesji nadzwyczajnej.

– Chcieliśmy ustalić, czy sprzedając szpital zarząd powiatu nie działał na jego szkodę. Mieliśmy swoje wnioski i chcieliśmy poznać na ten temat wszystkie posiadane przez starostę informacje. Wystarczyło nam wytłumaczyć, czy nasze obawy są zasadne, czy nie – powiedział radny Eugeniusz Kleśta.
Zbigniew Jakiel uzasadnił odmowę zwołania sesji tym, że pismo nie zawierało projektów uchwał.

– Nie odmówiłem zwołania sesji, napisałem jedynie, że nie jest ono możliwe na postawie tego wniosku. Nie można bowiem zwoływać sesji nie dołączając projektów uchwał, o czym mówi art. 15 ust. 7 o samorządzie powiatowym. Nie mówiąc już o tym, że nie zdarzyło się nic istotnego, co uzasadniałoby zwołanie nadzwyczajnego posiedzenia rady. Miałem ponadto wątpliwości, czy umowę sprzedaży można pokazać wszystkim radnym – mówi Zbigniew Jakiel. Podkreśla, że zamierza zwrócić się do prezesa rady ministrów z prośbą o rozstrzygnięcie sporu.

– Mimo rozstrzygnięcia wojewody, który jasno udowodnił, że przewodniczący nie miał prawa odmówić zwołania sesji, pan Jakiel twierdzi, że to tylko opinia wojewody, a on sesji i tak nie zwoła – czyżby przewodniczący realizował w taki sposób dawne zawołanie, że szlachcic na zagrodzie równy wojewodzie? Jeśli przewodniczący będzie się upierał przy niezwoływaniu sesji – na której chcemy, miejmy nadzieję, rozwiać niepokojące nas pytania – zmuszeni będziemy zwrócić się do prokuratury. Będziemy chcieli, żeby rozstrzygnęła, czy przewodniczący nie łamie prawa blokując opozycji dostęp do istotnych informacji – ripostuje Kleśta.

Ogłoszenia

Czytaj również

Magistrat do remontu

Policyjna akcja "Pieszy"

Śmieci przy ścieżce na Perłę Zachodu

Komentarze (15) Dodaj komentarz

~wie39 3-04-2009 7:58
korupcja i jeszcze raz korupcja.Może prokurator rzeczywiście przyjrzałby sie tym panom?
~czechna 3-04-2009 8:20
Szanowny Przewodnoczący Jakiel przesiąkł ideologią PRL-owską i nie uważa za stosowne wysłuchać głosów tych ,którzy mają odmienne od niego zdanie. Jako były nauczyciel uważa ,że ma zawsze rację i tylko rację. To częste objawy u nauczycieli, a niestety zawsze pchają się do działalności politycznej i samorządowej, bo w ten sposób można dorobić do skromnych nauczycielskich pensji. Zawsze zostanie coś np.na piwo- podobno ulubiony napój Pana Przewodniczącego.
~ago od kosmosu 3-04-2009 8:40
A co Mu szkodziło zwołać jednak tę sesję? Lepiej wyjaśniać od razu rzeczy, co do których mogłyby być potem jakieś wątpliwości. Nawet jeśli uważał, że powinien być projekt jakiejś uchwały dla zwołania tej rady. Miałby teraz święty spokój, zwłaszcza, że to opozycja tego chciała. On jakiś taki mało elastyczny [może trochę za bardzo betonowy? ;-)] Teraz nie można brać nikogo na huki, że NIE, bo NIE. Nie te czasy.
ebee 3-04-2009 9:21
Cały PIS. Pokrzyczeć, skrytykować, żadnych konkretów. PIS miał swoje 5 minut. Zostawił naród- uciekł do podziemia. I stamtąd krzyczy. Szpital w Bukowcu się walił- było dobrze. Teraz prace remontowe idą pełną parą- jest źle ! Może by tak szanowni Radni zamiast robić zadymy i wszędzie słać prokuratorów, tak po prostu wzięli się do roboty. Wszak mości Panowie diety z naszych podatków bez protestów........pobieracie !
~Rys 3-04-2009 9:32
wojewoda to Rafał a nie Jurek :-)
~Leonid 3-04-2009 10:01
Wiem kim jest ago od kosmosu ;)
~olo 3-04-2009 10:34
jawne łamanie prawa !zepsuto ustawę samorzadową i mamy święte działajace krowy bez ponoszenia konsekwencji. To co robi przewodniczący to nic to co robią burmistrzowie to dopiero skandal ! Rady sobie a burmistrz sobie i ma wszystkich gdzieś
~AP. 3-04-2009 15:56
Może pan Radny powiatu- Kleśta, tak skory do przekazywania spraw prokuraturze ,tak walczacy o praworządnośc wytłumaczy czy to jest fer wykorzystywać stanowisko do pozyskiwania zleceń na roboty elektryczne dla własnej firmy .Ciekawe kto w tym szpitalu wykona instalacje.Kto z samorządowców bedzie mu sie narazał.
loam 3-04-2009 16:59
Wiem jak było i wiem jak jest już teraz. Jeżeli szanowni Radni zmarnujecie szansę jaką ma szpital "Bukowiec " a przede wszystkim obecni i przyszli pacjenci to do diabła z Wami.
~antyradny 3-04-2009 18:02
Czy w tej sytuacji Włodyga NARESZCIE ODEJDZIE?
~góral karkonoski 3-04-2009 21:32
do ~antyradny. Pan Jacek W. nieprędko odejdzie z działalności samorządowej, bo tam ma to co kocha: kontakty biznesowe i towarzyskie, imprezy na których lubi brylować i konfiturki. A karpaczanie w większości lewicowi i tak znowu na pana Jacka zagłosują. Wielu dzięki układzikom z czasów PZPR i FWP dobrze prosperuje i tesknią za rządami lewicy w kraju, więc tutaj na lokalnym podwórku rekompensują swoje krzywdy. Dlatego ~`antyradny trochę poczeka ,bo pan Jacek ma jeszce kilka dobrych lat do 70-tki.
rymcycymcy 4-04-2009 0:32
Leonid ...nie bądź żyła ...powiedz ! ;)
rymcycymcy 4-04-2009 0:34
A co do meritum. Są określone procedury i należy je szanować. Jak ktoś ma problem ze złożeniem kilku zdań to na drzewo, a nie do polityki ! ;)
~Endru 5-04-2009 19:40
MAJSTERSZTYK- tak oddać aure i barwę ufoludka .ten Radny w tle -wszystko wiadome-życiowe PiSłanie .Wszystkich pod Sąd i Prokuratora.Brawo Fotoreporterze.
~ 5-04-2009 20:41
"Miałem ponadto wątpliwości, czy umowę sprzedaży można pokazać wszystkim radnym – mówi Zbigniew Jakiel." A dlaczego nie można było pokazać tej umowy wszystkim radnym? Czy w tej umowie coś było nie tak? Czego pan Jakiel się bał? Pisanie projektu uchwały w tym wypadku i tak nie miałoby sensu, bo nie chodziło o nową uchwałę, lecz o zapoznanie się z warunkami umowy przez radę powiatu. Jeżeli wszystko było w jak najlepszym porządku, to dlaczego wszyscy boją się teraz prokuratora? Bo posty obrońców p. Jakiela świadczą o bladym strachu.

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Czyżby Andrzej Duda?

Guwer: To będzie profesjonalny skatepark treningowy

Skażenie chemiczne lasu pod Dziwiszowem

Politycy komentują wynik wyborów

Spotkanie z prezydentem Andrzejem Dudą

Sonda

Powstała miejska plaża nad Bobrem, czy to dobre miejce, także na rodzinny, relaks?

Oddanych
głosów
634
Tak
46%
Nie
41%
Nie wiem
13%