MenuZamknij

WIADOMOŚCI

SPORT

Awans Targów Turystycznych TOURTEC w ogólnopolskim rankingu 2012 r.

Wiadomości: Powiat
Piątek, 1 marca 2013, 10:45
Aktualizacja: Sobota, 2 marca 2013, 9:46
Autor: Mea
Fot. Archiwum
Rynek Podróży”, prestiżowy magazyn biznesu turystycznego, ogłosił listę najlepszych targów turystycznych w Polsce. – Z roku na rok zajmujemy coraz wyższe miejsca w tym ogólnopolskim rankingu, co nas bardzo cieszy. Tym bardziej warto podkreślić, że jesteśmy jedynymi targami w naszym kraju w pełni darmowymi dla wystawców – powiedział Wiesław Dzierzba, dyrektor Wydziału Promocji, Turystyki i Sportu, Starostwa Powiatowego w Jeleniej Górze.

Targi organizowane w Jeleniej Górze przez Starostwo Powiatowe zdobyły 46 punktów i zajęły 8 miejsce wśród takich miast jak, Szczecin, Wrocław, Katowice, Gdańsk, czy Warszawa. Tym samym awansowały o jedno miejsce, gdyż w ubiegłym roku TOURTEC był na miejscu 9. Dla porównania, w tegorocznym rankingu tuż za jeleniogórskimi targami są ITM Warsaw z 44 punktami oraz „Na styku kultur” z Łodzi z 33 punktami.

- Jest to dla nas ogromne osiągnięcie, bo co roku pniemy się w górę, a porównywani jesteśmy do targów z największych miast wojewódzkich – podkreślił Wiesław Dzierzba.

Punkty końcowe rankingu są sumą uzyskanych punktów w siedmiu kategoriach: ogólna liczba wystawców, liczba wystawców zagranicznych, liczba wystawców krajowych, powierzchnia wystawowa, liczba odwiedzających, liczba handlowców i profesjonalistów branży oraz organizacja i ważniejsze imprezy towarzyszące. W kategorii liczby osób odwiedzających TOURTEC jest na 7. miejscu, natomiast w organizacji i ważniejszych imprezach towarzyszących targi zajęły 5. miejsce.

XV Międzynarodowe Targi Turystyczne TOURTEC odbędą się w tym roku 10. i 11. maja na placu Ratuszowym w Jeleniej Górze. Wezmą w nich udział wystawcy z całej Polski oraz Czech, Niemiec i Holandii. Wielowiekowe tradycje wędrowania po górach i odwiedzania magicznych miejsc oraz wypoczynku w przyjaznych hotelach i spa łączy jeden cel, oferowanie atrakcyjnych możliwości spędzania wolnego czasu. Jak co roku, nie zabraknie występów zespołów artystycznych, pokazów i konkursów, seminarium na temat turystyki, a dla wystawców zaplanowano loty szybowcem nad Kotliną Jeleniogórską.

Dzięki pozyskaniu przez powiat jeleniogórski środków z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego: Inwestujemy w waszą przyszłość w ramach Programu Operacyjnego Współpracy Transgranicznej Polska-Saksonia 2007-2013 na projekt „Karkonosze i Łużyce Górne – aktywnie przez cztery pory roku” stoiska na Targach TOURTEC są bezpłatne.
Patronat nad targami objęło Ministerstwo Sportu i Turystyki, Marszałek Województwa Dolnośląskiego, Prezes Dolnośląskiej Organizacji Turystycznej, Prezes Dolnośląskiej Izby Turystycznej oraz Prezydent Miasta Jelenia Góra.

Ogłoszenia

Czytaj również

Jeleniogórzanie uwielbiają festiwal teatrów ulicznych

Giną woreczki na psie odchody

Wyrok za próbę zabójstwa

Dużo drożej za śmieci

8 małych kroków do zdrowego odżywiania

Rusza remont Kaczawskiej w Dziwiszowie

Tak się nie robi!

Ratowali bociana

Sonda

Czy mnożenie rządowych programów plus ma sens?

Oddanych
głosów
817
Tak
22%
Nie
75%
Nie mam zdania
3%