Czytających: 9429
Zalogowanych: 23

Jelenia Góra: Awans juniorek Karkonoszy

Sobota, 14 kwietnia 2007, 0:00
Drugie zwycięstwo podczas turnieju ćwierćfinałowego Mistrzostw Polski juniorek odniosły koszykarki MKS MOS Karkonosze Jelenia Góra pokonując 63:55 Omege Gdynia.

Dzięki tej wygranej podopieczne trenera Jerzego Gadzimskiego zapewniły już sobie awans do półfinałów MP. Ich jutrzejszy mecz z SKS 12 Warszawa będzie tylko pojedynkiem o prestiż i zwycięstwo w turnieju.

Początek pojedynku z Omegą Gdynia ułożył się dla jeleniogórzanek wręcz idealnie. Dzięki dobrej defensywie i skuteczności w ataku Karkonosze zupełnie zaskoczyły swoje rywalki i w 7 minucie gry prowadziły już 21:0, a po pierwszej kwarcie 27:13. Niestety wysokie prowadzenie wyraźnie uśpiło zawodniczki MKS MOS. Gospodynie zbyt szybko uwierzyły w swoją dominację i zapomniały iż koszykówka jest gra zespołową. Jeleniogórzanki dostosowały się do chaotycznego stylu gry prezentowanego przez gości, którzy z czasem zaczęli odrabiać starty. W III kwarcie przewaga Karkonoszy stopniała zaledwie do sześciu oczek (45:39 w 26 min.). Na szczęście podopieczne trenera J. Gadzimskiego w kolejnych minutach dysponowały większą liczbą atutów w ataku, w którym dominowała zwłaszcza Marzena Kowalczyk. Po 30 min. jeleniogórzanki prowadziły 58:44 i mimo że w ostatniej odsłonie udało im się rzucić tylko pięć punktów (wszystkie zdobyła M. Kowalczyk) dowiozły wygraną do ostatniej syreny. Po 40 min. Karkonosze triumfowały 63:55.

<b>MKS MOS Karkonosze – Omega Gdynia 63:55 (27:13, 15:16, 16:15, 5:11)</b>
<b>MKS MOS:</b> Kowalczyk 21, Sawicka 14, Kowiel 8, Dudek 8, Pawlukiewicz 8, Foitzik 4, Skoczylas, Nowicka, Chwedorowicz.

W drugim dzisiejszym pojedynku SKS 12 Warszawa pokonał Basket Bydgoszcz 90:63