MenuZamknij

WIADOMOŚCI

SPORT

Awans Biegu Piastów do światowej elity

Wiadomości: ŚWIAT
Sobota, 14 czerwca 2008, 13:24
Aktualizacja: 13:27
Autor: JEN
Bieg Piastów w Jakuszycach stał się członkiem międzynarodowej organizacji masowych zawodów narciarskich pod nazwą: Worldloppet.

Szef Biegu Piastów i swoisty guru tej imprezy od kilkudziesięciu lat - Julian Gozdowski starał się o to od początku objęcia tego stanowiska. Dzięki temu ta impreza kwalifikowana była coraz wyżej w hierachii masowych biegów narciarskich w Europie. Teraz ma już najwyższą, światową rangę. J. Gozdowski był w Szwecji podczas podejmowania decyzji w tej sprawie przez międzynarodowe czternastoosobowe gremium, które jednogłośnie przyznało tę rangę Biegowi Piastów. - Szczególnie chwalili nas Czesi, którzy często bywają naszej imprezie – powiedział szef Biegi Piastów.

Ta decyzja oznacza znakomitą promocję dla Polany Jakuszyckiej, Szklarskiej Poręby o jeleniogórskiego regionu. W biegach zaliczanych do Wordloppet bierze udział około milion osób.

Można przypuszczać, że awans Biegu Piastów do światowej czołówki spowoduje, że organizowana po raz 33. ta impreza (7-8 marca 2009 r.) odbędzie się z udziałem rekordowej liczby uczestników.

Ogłoszenia

Czytaj również

Studenci dzieciom

Głosy za strajkiem?

Kończy się referendum strajkowe

Komentarze (2) Dodaj komentarz

~biegacz 16-06-2008 7:43
no to zadepczemy się na amen. Organizacja z roku na rok gorsza ale będzie 3 000, 4 000 uczestników - tylko po co? Acha wpisowe.
~bieguś 26-06-2008 9:06
Szkoda tych ludzi , którzy przyjeżdżają tu aby razem pobiegać , spotkać się , komercjalizacja imprezy, wprowadzenie zawodostwa myślę , że spowoduje iż Bieg Piastów straci swój czar , który jest jego nieodzowną cechą .

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Wiosna Kresowa z Agatem

Wiosna Biedronia sprawdza i zapowiada

Już w sobotę kolejna Olimpiada Malucha

Wszyscy za strajkiem

Znów alarm bombowy

Sonda

Czy wszystkie handlowe niedziele powinny wrócić?

Oddanych
głosów
615
Tak
62%
Jest dobrze, jak jest
13%
Nie
23%
Nie ma zdania
1%