MenuZamknij

WIADOMOŚCI

SPORT

Awangardowa uczta

Wiadomości: Jelenia Góra
Czwartek, 3 maja 2018, 16:13
Aktualizacja: Poniedziałek, 7 maja 2018, 18:59
Autor: Przemek Kaczałko
Fot. Tomasz Raczyński
W środę (2.05) miłośnicy teatru obejrzeli dwa ostatnie spektakle X edycji Międzynarodowego Festiwalu Teatrów i Kultury Awangardowej Pestka. Dzień po wręczeniu nagród dla laureatów była okazja na podsumowania i podziękowania ze strony organizatorów, czyli Jeleniogórskiego Centrum Kultury.

W Sali Novej widzowie obejrzeli spektakl pt. „Podejście w gorączce” (reż. Andrea Post) grupy Die Oralneurotiker z Drezna. Było to przedstawienie gościnne z udziałem Tima Schreibera – jednego z trzech jurorów festiwalu. Jak sami artyści podkreślają, była to wokalna akrobatyka i pełne zanurzenie w cielesno-językowe odmęty w teatralnej wyprawie po trudnym terenie.

Z kolei na zakończenie festiwalu w pokazie mistrzowskim w sali widowiskowej JCK zaprezentował się doskonale znany jeleniogórskiej publiczności Circus Ferus z Poznania, który tym razem pokazał spektakl pt. „Rodzina”.

Jak zaznaczył Łukasz Duda, dyrektor artystyczny festiwalu – sześć dni pokazów to ogromna zasługa załogi Jeleniogórskiego Centrum Kultury oraz wolontariuszy, którym serdecznie dziękował za współpracę. W sumie na sukces Pestki zapracowało 250 osób – aktorzy, twórcy, wolontariusze, organizatorzy, załoga techniczna, a do widzów powędrowało 3 tysiące bezpłatnych biletów, dzięki czemu niemal każdy spektakl odbywał się przy komplecie publiczności.

Scenami jubileuszowej edycji były: sala widowiskowa JCK, Sala Nova JCK oraz Zdrojowy Teatr Animacji. Ponadto część wydarzeń towarzyszących odbywała się w Galerii BWA, a panele dyskusyjne i koncerty w Klubie Kwadrat.

Ogłoszenia

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Po festiwalu "Sztuka włókna"

Złoty Krokus dla...

Udana aukcja dzieł sztuki w BWA  

Energetyczny prolog!

Radny KO: Szyszko już, a kiedy reszta?

Spór o edukację seksualną

Kto do Sejmu? (aktualizacja)

Gra w sztukę – w BWA

Sonda

Dla piratów drogowych, jak w Estonii, zamiast mandatu godzinny postój. To dobry pomysł?

Oddanych
głosów
250
Tak
55%
Nie
37%
Nie wiem
8%