MenuZamknijRaport
Koronawirus

WIADOMOŚCI

SPORT

Niedziela, 12 lipca
im. Weroniki, Jana

Autostrada Wolności

Wiadomości: Jelenia Góra
Środa, 19 października 2005, 0:00
Aktualizacja: Czwartek, 12 stycznia 2006, 16:50
Autor: Muzyczne Radio
Autostrada Wolności, tak mówią policjanci o drodze łączącą centrum miasta z Cieplicami.

Każdy zmotoryzowany jeleniogórzanin widział tu samochody mknące z ogromną prędkością. Rekord, jaki zarejestrował przenośny policyjny radar, to 190 kilometrów na godzinę.
</b>

Przy tej szybkości pieszy ani inny kierowca nie ma żadnych szans. Policja, oprócz ciągłych patroli zwróciła się do miasta o zainstalowanie na ulicy kolejnych świateł na przejściach dla pieszych.

Jak mówi naczelnik sekcji ruchu drogowego komendy miejskiej w Jeleniej Górze, podinspektor Maciej Dyjach, dzięki temu kierowcy choć trochę zwalniają. Policjanci często widzą, jak na ich widok samochód staje dęba przy ostrym hamowaniu.

Na prośbę policji, miejski zarząd dróg i mostów instaluje barierki na odcinku pomiędzy skrzyżowaniem z Wojska Polskiego a Małą Pocztą. Tam z kolei bez wyobraźni zachowują się piesi, którzy przechodzą ulicę w każdym możliwym miejscu. Dochodzi tam do wielu potrąceń, a kilka miesięcy temu zginęła młoda kobieta.

Innym niebezpiecznym miejscem jest ulica Wojska Polskiego, gdzie dochodzi do wielu stłuczek i potrąceń, ale tutaj z powodu bardzo intensywnego ruchu samochodowego i pieszego, zwłaszcza podczas porannego i popołudniowego szczytu komunikacyjnego. Miejscem szczególnie niebezpiecznym jest skrzyżowanie z ulicą Grottgera, obok budynku sądu.

Od pewnego czasu na tym skrzyżowaniu dyżuruje funkcjonariusz policji, który zatrzymuje ruch, gdy na przykład bezskutecznie przez sznur samochodów usiłuje się przebić grupa uczniów.

Ogłoszenia

Czytaj również

"Piękna i bestia" w sobotni wieczór pod Ratuszem

Wycieczka tematyczna po Bolesławcu

Szansa na remont "zameczku"

Komentarze (4) Dodaj komentarz

~jeleniogórzanin 19-10-2005 17:10
a może FOTORADAR . Dziwi mnie , że cos takiego jak fotoradar , ktory juz sprawdzil sie w wielu miastach nie znalazł się jeszcze na ul. Wolności . Nie brak świateł jest tu problemem ,bo niejednokrotnie widzialem jak kierowcy jeżdzą na czerwonym obok piekarni czy MZK , lecz prędkość . Panowie policjanci i radni miejscy pomyślcie i policzcie co będzie sie lepiej opłacało.
~goral 19-10-2005 23:15
zgadzam sie w 100% - w tym miesiacu widzialem jak na czerwonym kolo piekarni przejezdza a chyba ze 3 auta juz, zreszta nie trzaba daleko szukac, w centrum i na zabobrzu przejezdzaja na czerwonym, czesto na zasadzie a jeszcze moze zdarze.....
~emu 20-10-2005 13:15
Fotoradar czy nieoznakowane auta policji z kamerą to jedna rzecz. A druga to podwyższenie dopuszczalnej prędkości do 70 km/h na Wolności od Urzędu Skarbowego do Marcinkowskiego. Szerokość, wyprofilowanie i ruch z ulic poprzecznych jest tam odpowiedni, by można tam bezpiecznie i płynnie jeździć nieco szybciej. Ale automatycznie i kontrolowanie tej prędkości! Podobne podwyższenie przydałoby się także na Jana Pawła II od Sobieskiego do Zabobrza oraz na Lubańskiej od Trasy Czeskiej do stadionu w Cieplicach. Tam naprawdę nie ma praktycznych przesłanek za 50-tką!
~Lincoln 20-10-2005 14:03
Wiesz jest taka zasada: Im szybciej przejedziesz przez skrzyzowanie na czerownym tym mniejsze szanse, ze ktos w Ciebie uderzy;) Pozdrawiam:)))

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Prezydent na Polanie Jakuszyckiej

Bezpieczne place zabaw

Polacy wybierają prezydenta

Popłynęli dla dzieci  

Spacery z przewodnikiem po centrum i Cieplicach

Sonda

Powstała miejska plaża nad Bobrem, czy to dobre miejce, także na rodzinny, relaks?

Oddanych
głosów
391
Tak
48%
Nie
39%
Nie wiem
13%